Nočné pitie umelého mlieka 19 mesačným dieťaťom

ivi1808
8. jún 2020

Ahojte, poradte ako ste iducili deti od nocneho pitia UM. Mala ma 19 mesiacov a stale sa v noci budi. Doteraz to bolo vacsinou raz za noc, no posledne tyzdne sa budi kazdu chvilu a stale si pyta mlieko, aj ked ho pred pol hodinou dopila. Skusila som proste nedat no to spusti taky krik ze sa to nedalo vydrzat 🤦

bubinko1506
8. jún 2020

Ahoj, nejdu jej zubky? Moji v tom veku sa v noci budili aj 4x na mlieko. Ked nedostali, tak bol rev. Ked sa im prerezali posledne stolicky, tak sa prestali budit. Trvalo to cca. polroka, odvtedy sa v noci zobudia tak 1x, idu sa napit vody a spia dalej.

ivi1808
autor
8. jún 2020

@bubinko1506 ide jej posledny ocny a posledne stolicky este nema vobec. Moze to byt aj tym 😏

bubinko1506
8. jún 2020

@ivi1808 moze to byt zubkami. My to sice nevidime, ale ten zubok sa uz pohol v dasienku a dieta to boli. U mojich bolo signalom pohnutia zubov aj cervene licko a z nicoho nic teplota vysoka. 2-3 dni horucky a potom zas bolo dobre. Jedava normalne cez den? Nie je nervozna?

ivi1808
autor
8. jún 2020

@bubinko1506 nie jedava uplne v pohode ani nervozna nie je, ale tie noci su strasne. Teraz prekonala aj 6tu chorobu tak mozno je to este pozostatok nej

emilka_1
8. jún 2020

@ivi1808 asi len nedať a vydržať 💁‍♀️
Neviem, či je úplne vhodné, aby také veľké papalo v noci toľko jedla (lebo UM je potravina, nie voda..). Nedať a vydržať rev, po pár dňoch to bude len lepšie 😉
Treba byť konzistentny a nepolavit, mali sme to isté.

yanni
8. jún 2020

@ivi1808 Nedat, viem, lahko sa hovori ale nepovolit. v 1,5 roku uz dieta nema co v noci jest (mlieko je jedlo). Daj jej do postele flasu s vodou a ked bude smädna, obsluzi sa sama. Ked je cez den dobre a zecer sa normalne naveceria, nema byt co hladna. je to len zlozvyk. ja mam sice deti vylucne kojene ale od ca. 9-10 mesiacov som im dala do postielky vodu v nekvapkajucom pohari (z klasickej kojeneckej flasi nevedeli pit) a po case sa naucili v noci sa obsluzit same a prestali sa v noci kojit same od seba. mam doma 17 mesacnu a v noci uz neje davno. Akurat kolko krat pocujexm cez babyfon ako pije vodu. Ale napi je sa, pravdepodobne v polospanku, a spi dalej. Ani nemrnkne (spi sama v izbe a devre su zavrete).

ivi1808
autor
8. jún 2020

@emilka_1
@yanni skusala som nedat ale to su hystericke zachvaty normalne, mozem jej cokolvek hovorit, utisovat, zacne kricat este viac, vodu nechce vobec,to som tiez skusala. Lutujem, ze som s tym nesekla skor, no bolo mi jej luto kvoli zubom 😏 a teraz ked je uz vacsia je to tazsie.Ma aj cumel, ten ma len na spanok inak ho vobec nepouziva, neviem ci sa budi v noci aj kvoli nemu a potom chce mlieko aby zaspala alebo to spolu nesuvisi. Viem, ze nedat je riesenie ale asi nie som dost odolna aby som vydrzala pocuvat ako place...

yanni
8. jún 2020

@ivi1808 Ja ta chapem ale toto asi zuby nebudu. Pri zuboch deti placu ale nie je hystercenie. Neviem eko je to s UM, ci sa mode pit aj studene ale kamoska dala takto do postielky synovi flasu s mtliekom (fakt nevíme ci UM alebo normalne) a naucil sa obsluzit sa sam. ked si vypil, tak viac nedostal. Kedy sa presse budi? Co ejdava na veceru? Neverim, ze je v noci hladna ak cely den normalne dobre je a aj sa dobre naveceria.

ivi1808
autor
8. jún 2020

@yanni tak veceria okolo 18 az 18:30 a spat chodi tak 19:15 a do pol najneskor spi. Pred spanim este vypije UM tak okolo 120 ml. Na veceru jedava to cona obed alebo nejamy chlebik,mozzarelu, prazenicu a pod. Maso jej vecer nedavam. A cez den ma normalne ranajky, desiatu, obed, olovrant a pomedzi to chrumka nejaka atd. A budi sa kedy ako, zvycajne okolo 1 v noci cca, boli noci ze sa zobudil uz o 23 ale aj napr o 3 rano. Ale vacsina je o tej 1 cca

yanni
8. jún 2020

@ivi1808 Hm zial neviem poradit. zda sa, ze je celkem slušně. AKo bez den spava? Kdey rano vstava? Dat spat neskor. aj eko, pol 8 je tak akurat. A nasa krpata je o ca. 19:30 v posteli a do minuty je tuha. Asu uz len susat dookola tu vodu ale daj jej do posteli jednu hlasu s vodou druhu s mliekom a uvidíš ci sa obsluzi sama.

maminka1986
8. jún 2020

@ivi1808 rob akp to citis ty
Nie ako radia druhe ze nedat!! Moj maly jedol do 2,5roka mlieko
Raz som mu povedala, na skusku, ze yz nie je mlieko ,ze sa vypredalo ,dáme vodicku,odvtedy sa trosku napil a spal, bez revu,kriku aj c noci ked sa zobudil dala som vodu a všetko ok. Deti uz chápu, netreba to robiť tak nasilne ze nedam ti!! Trosku ich oklamať, pochopia.

yanni
8. jún 2020

@maminka1986 trosku oklamat zial nezabere na kazde dieta. Ja som zazila 4 rocnu neterinu aky hysak u nas spustila, nebo sme nemali dzusik. No u nas sa pije voda. Dzusiky nemame. A vraj sa ju skusali obalamutit vselicím, len na ten jej hysak vždy povolili, lebo to co yvstrajala, no to uz bolo fakt mimo. Dokonca moja 4 rocna dcera (je medzi nimi přesně pol roka rozdiel) najskor zhrozene pozerala a potom mi vravi, ze to nebolo pekne. A pokusaju sa ju odnaucit 2 roky. Ale na hysák zase povolia. 1,5 rocne dieta ano uz vela chape, preto treba cim skor zasiahnut, lebo to moze vypalit uplne ze zle.