11 mesačný v noci nevie spať. Čo mám robiť?

benkovamartina
17. aug 2011

Náš Matúško má 10 mesiacov a 2 týždne.
Od narodenia velmi zle spáva a málo. Od 4 mesiaca papáme umelé mliečko. Teraz cez den miečko vobec nechce ale v noci papá aj 4 flašky mlieka a aj čajíka. Stále sa prehadzuje, mrnčí plače, je v postielke, má zatvorené očká. Cez den spá dva krát po hodine a v noci od 22:00 do 7:00.
Cez den má vela aktivít, bývame v rodinnom dome, máme velký dvor, zvieratká, chodíme do mesta k iným deťom, berieme ho vlastne všade kde sa dá, na výlety, bude sme u starkých, alebo u prastarkých, no nudiť sa nemá kedy.
Neviem kde je problém, ešte nikdy neprespal celú noc ale teraz je to na nevydržanie.

andreaka11
17. aug 2011

ale ved od 22 do 7mej nie je zle 😉 moje deti prespali celu noc od 6tich tyzdnov. ked mali 6-7 mesiacov isli sme na dovolenku a odvtedy ma syncek problemy. v noci sa zacal budit a jedine, co pomaha je dat mu mlieko. a tak je to doteraz. a niekedy spi medzi nami, ked ani mlieko nezabera. moje deti spavaju 1x za den - poobede 2 hodiny a niekedy viac a chodia spat okolo 20-21:00 a budia sa okolo 8;30. ale ked im dam mlieko okolo 6;30, tak potiahnu aj do 9;30 🙂 pred par dnami som dala malemu vankus a zda sa mi, ze sa mu tak spi lepsie. drzim palceky!!

stastnevydatam
17. aug 2011

ahoj,my mame 14 mesacnu babiku..pocas noci som kojila 2 krat,ale ako sa blizila k roku,nejak sa prestavila aj na 3-4 kojenia za noc,co sa nam zdalo vela a aj prediatricka povedala, aby sme ju od nocneho kojenia oducili..som neverila,ale po 2 nociach,kedy spal pri nej manzelik ani neplakala,pri mrveni sme jej dali dudlik a spala dalej, od papania sa oducila...neskusis vyplakanie? poznas knihu, kazde dieta sa vie naucit spat? dobre rady su tam... 🙂

benkovamartina
autor
18. aug 2011

@stastnevydatam ahoj, knižku mám nascenovanú doma, vyplakanie sme skúsili ale nejako nepomáha, tiež potrebuje odnaučiť od pitia v noci ale nejako nemáme odvahu nedať mu a neskúsiť všetko možné len aby sme sa vyspali.

@andreaka11 dakujem, jaj,keby nám pomáhalo aby sme ho dali medzi seba, tak by mi nevadilo, že spíme traja v posteli ale nepomáha. Každá rada dobrá.dakujem.

pe
19. aug 2011

moja mala tiez hrozne spi, upokoji sa jedine na prsniku, skoda, ze nechce cumel, takto ju vlastne okrem mna nic ine neupokoji, neviem si predstavit co bude, ked ju odstavim.... myslite si, ze by som jej uz mohla dat vankusik, lebo ked spi pri mne na vankusi, tak spi lepsie, ale to moze byt aj tym, ze je pri maminke, ja by som jej dala len taky najtensi ako sa da...

lopula
26. aug 2011

@benkovamartina nas maly bude mat 7 mesiacov a budi sa 4-6x za noc ( niekedy sa budieval tak 3x ), zaspava uz okolo 7mej ale rano je uz okolo pol5 - 5 hore. v noci ho upokoji jedine prsnik, ale posledne 2 tyzdne, ako mu idu zuby, aj s tym je problem... ked sa zobudi, naje sa, a prehadzuje sa. nezaspi tak, ako kedysi. minule, ked sa mi maly zobudil po hodke spania som ho zobrala na ruky a uspala na rukach, uhojdala som ho. no ale on je zvyknuty na uhojdanie, cez den zaspava jedine v babyvaku, ani v kociku nie. tak skus este toto. alebo, niekde som citala, ze niektore deti dohanaju jedenie v noci a preto castejsie pytaju jest... tak mozno mu dat podvecer a vecer trosku viac, aspon to skusit. inac neviem poradit. u nas to istu dobu fungovalo, ked som ho nakojila pred spanim 2x po sebe v priebehu hodinky, tak spaval lepsie. no ale teraz je to vsetko akesi nedobre. no a radim ti ho uhojdat, ale ver mi, ze ani ja nemam sil ho 4-6x v noci brat na ruky . ale rada by som sa ajja dozevedela este nejake finty, ktore by sme mohli odskusat 🙂

snopkulka
26. aug 2011

Ahoj, maličký spinká od 22h do 7h bez prerušenia? Lebo to je úplna paráda 😉 Náš prcek má 7 mesiacov, pred mesiacom som skúšala metódu z knižku, ktorú ti odporučila @stastnevydatam - veľmi som sa tešila z prvých výsledkov, dovtedy sa prcek budil aj 7x v noci, čo bolo už neúnosné, chodila som cez deň ako mŕtvola 😒 Ale moja radosť trvala iba pár dní, možno preto, že som poľavila... pred týdňom krásne prespal celú noc, ukladám ho už okolo 18h a budil sa ráno okolo 6h, nakojila som ho a nechala pri sebe v posteli, pospali sme spolu ešte do 7-8h, čo bolo úplne skvelé, obaja plní energie, čo dodať 😉 posledné 2 noci sa však budí opäť, prehadzuje sa... ale nekŕmim ho, niekedy postačí dať mu cumlík, pohladkať... iba ak začne pokašliavať (to je jeho prejav, keď je hladný 😀 ) alebo si dávať moje prsty do pusiny, tak ho nakŕmim, ale to robí max. 1x za noc.... Takže tiež trošku bojujeme, hlavne preto, lebo keď krásne prespal celú noc, bol cez deň neskutočne aktívny, omnoho spokojnejší, nebol stále unavený... tak držím palčeky, nech nám deti sladko spinkajú 😉

benkovamartina
autor
26. aug 2011

@snopkulka práveže problém je že enspí dobre ani v noci a nič nepomáha, ani jedlo, ani piť,a ni dudlík...
prehadzuje sa, mrnčí a plače, dávali sme ho aj k nám do postele ale nič.

No mamičky, Dakujem Vám všetkým za rady, už sa to nedalo vydržať, tak sme nastolili "tvrdí"režim. Manžela som poslala do obývačky a prvú noc som ho nechala v postielke, ani som sa nehla a mala len pootvorené oči, nech nevidí, že som hore. Myslela som, že bude plakať až sa bude zadúšať ale nie. Hodinu a pol mrnčal, niekedy to prechádzalo do plaču ale potom zase len mrnčania.
Vždy po 10 minutach som ho polahla do postielky ked stál, dala dudulu a zase si lahla.
Druhý den mrnčal len dva krát za noc asi pol hodinky a teraz? Zobudí sa okolo 1:00 dáme dudulu, ak nie, čaj- lebo sú teplá a to ho nenechám smadného. Potom o 4:30 papáme mliečko a do 7:00 spí.
Ale aj cez den nespíme už dva krát, je tak vyspatý, že prvý raz sa mu zíva o dvanástej a spináme hodinu a pol, potom zase vydrží až do večera. Je krásne oddýchnutý, spokojnučký, cez den tolko nemrnčí, no paráda.

@lopula
@pe
@stastnevydatam
@andreaka11

sharmana
26. aug 2011

Mamičky, asi máte velmi dobré deti, ked čakáte, že vám budú spinkat celú noc... To u nás nehrozilo. Ked mala dcérka 7 mesiacov, tak bolo normálne ešte 2 krát nočné krmenie.... Teraz je to jedno nočné krmenie a jedno ranné, malá vstáva okolo 5, dnes to bolo dokonca o 4tej a pýtala si jesť... Tak ja neviem, ale celú noc mi prespala len zopár krát 😉 Chce to ešte čas, ved aj to raz príde a vyspíme sa dosýta 🙂

lencyca
26. aug 2011

ahoj,náš Timko má 11mes a ešte mi ani jednu noc neprespal do rána,to máš zlaté dieta,že ti takto krásne prespí,malý v noci 2xpapá,ešte okrem toho aj čajík,niekedy býva hore každú hodinu,hádam sa to niekedy zlepší,držím palce

ajca123
26. aug 2011

Ahoj aj nas drobec sa teraz budi casteji lebo je dusno vonku a aj doma. Tak sa mu ani necudujem lebo aj ja sa teraz par noci budim na to ze mi je teplo.... Neboj daj mu cas a nesmies na neho naliehat lebo to vyciti ze si nervozna. Ty si v duchu hovoris ze uz nech spinka a ja mozem ist nieco porobit,a to je ta chyba. Ja som pri prvom dietatku spravila taku chybu ze nemal svoju izbu a spal s nama a ked som ho ucila spat v postielke tak som tam s nim vzdy zaspala aj ja nastastie jeho postielka bola velka. A ked sa nam narodil druhy tak tiez spal s nama lebo ja mam strach zo syndromu nahleho umrtia. A ked druhy syn mal 7 mesiacov tak som ho prestahovala do jeho nove izby a ja som vzdy za nim isla len ked som ho mala kojit a tak sa nam aj naucil spat sam v izbe... Parkrat zamrnkal ale nesla som k nemu lebo som mu oddalovala kojenie. A tak sa aj naucil ze vecer dostane sunar a prespi celu noc, ale teraz ako je teplo sa budi len raz a to mu dam caj do ruky a spi dalej. A az 8:00 sa zobudi. Drzim vam palceky 🙂 neboj za par dni sa ma konecne ochladit a bude lepsie. Moj mi teraz ani nechce papat, len chlomce vodu

ajca123
26. aug 2011

Jaj a zabudla som aj mozno mu idu zubky.... Pozor aj preto je mozno nervny...

asshanti
26. aug 2011

tak baby, nas drobcek bude mat uz rok a pol a celu noc este nikdy neprespal, zo dva razy to boli naznaky, ale bol aj tak "len" asi 2 krat hore... 😝 nocne papanie sme zrusili, pil UM, no v noci len velmi malinko, cca 1 dcl, tak sme prestali a vobec mu nechyba, u nas to aj tak nebolo a nie je o hlade... tiez by som sa uz rada konecne po dllllhej dobe vyspala, lebo cez den sa nezastavi, spinka raz denne, no neviem ako ho prinutim spinkat... 😀 😀 😀

snopkulka
26. aug 2011

@benkovamartina no vidíš 😉 tie horúčavy veru netreba podceňovať, veď aj my sa počas noci zobudíme na smäd, ale pokiaľ to nie je každú hodinu, je to ok 🙂
@sharmana myslím, že maminy nečakajú, že deti budú spať 12 hodín v noci, hoci spánok by bodol, hádať sa veru nejdem 😀 myslím, že ide skôr o to, že sa detičky častokrát budia príliš často za noc, čo nijako neprospieva hlavne im 😒 Mne sa prcek budil až 7x za noc, už som bola zúfalá, lebo hoci je to usmievavé bábätko a veľmi spokojné, bol počas dňa často unavený a umrnkotaný... počas nocí, keď pekne spinkal a zobudil sa 2-3x, s tým, že po chvíľke sám zaspal, bol ráno krásne odpočinutý 😉

ajca123
26. aug 2011

Neboje pri druhom to uz bude lahsie.... Ja teraz cakam svoje tretie a tiez to budu mat tazke lebo druheho este kojim cez den. A som na deti sama s muzom,lebo moja rodina zije v CR a svokra stoji za prd... Ale kaslat na to mam draheho 🙂

sharmana
27. aug 2011

@snopkulka to je jasné, ked 7 krát je mamička hore, to je naozaj únavné. Ja som len mala pocit, že sa niektoré mamičky čudujú, prečo im dieťa neprespí celú noc 🙂 Sú aj také deti, ale skôr to jedno, dve krmenia ešte do toho roka a pol sú normálne. U niektorých detí aj dlhšie 😉

snopkulka
27. aug 2011

@sharmana tak tak 😀 jedna moja kamarátka má synov spachtoškov, starší má 2 roky, mladší 4 mesiace a sú schopní vyspávať do 11h obeda - od večera, podotýkam, jááááááj, môj sen 😀 😀 😉

ajka222223
27. aug 2011

ahojte...no moj spal od narodenia velmi dobre od mesiaca do 5 mesiacov prespal celu noc,,,potom sa raz zobudil do 7 mesiaca...teraz ma skoro 8 a budi sa stale castejsie,,,,a zda sa mi že furt je ten spanok horsi...jak keby zo sna sa budil,,,,a prehadzuje sa,,,a čitala som že ked nieco nove prežiju tak sa im o tom sniva a preto sa budia,,,no neviem dufam ze sa to zlepsi,,,a držim palce aj ostatným

slovakia13
27. aug 2011

Mia ma rok a 9 mesiacov -doteraz neviem co je to prespata noc 😝 treba len dufat,ze po 2.narodkach sa to zlepsi 😉

tammika
27. aug 2011

Tamarka mala vcera rok a pol a budenie sa tak 4x za noc je uplna normalka 😉

alenkam.
27. aug 2011

Pridavam sa do klubu... Moj Patko ma11 mesiacov a su dni ked sa budi cca 10x, bezne okolo 5x a vcera sme mali tusim sviatok, lebo sa zobudil len 3x... Neviem co dnes, ale je to proste o hubu... Ked bol mensi, spaval tak do stvrtej, nakojila som a potom potiahol do siedmej rana. Ale ako sme prekonali siestu chorobu, tak sa len trapime v noci a ja neviem co robit... Proste uz prestavam zvladat, maly len mrnci a mrnci a nevie si najst tu spravnu polohu... Od prveho nocneho zobudnia uz spi len s nami v posteli. Stale sa kojime, o UM nechce ani oocut, nevie totiz pit z dudlovej flase (vodu pije z flase rajec) a ani dudel nikdy nemal... Nic umele moje dieta proste do ust nevezme. ... 😀

myer
27. aug 2011

18 mesiacov a v noci nespíme....

dusika11
27. aug 2011

no ja som sa stazovala ze sa mi moje dvojicky budili dvakrat do noci..ale uz sa nebudem ked som si vas precitala...teda mate to tazsie ako ja...mne sa zobudia o jedenastej tretej a pol siestej..lebo chcu jest mame osem mesiacov..to sa mam asi dobre oproti niektorym...tak vam drzim palce aby ste to niektore z vas zvladali...ja to tiez nemam lahke ale,,urcite nevstavam sedemkrat.za noc pravidelne..boli casy predtym ze jeden mrncal aj druhy a nespala som vobec ale to bolo tak pomenej...takze vam prajem skore vyspatie sa...
--inac taka perlicka.ja este musim zviazat do perinky jedneho ked je taky umrcany..obcas to pomaha len to divne vyzera take velke dieta v perinke...ale potom spi kludne..

adula3334
27. aug 2011

@benkovamartina chcela som ti poradit ukladat maleho cez den uz len na jeden spanok,a to si urobila,tak asi aj tam bol hacik...nas certik spaval raz za den od 10.mesiaca..a odvtedy sa spanie ako tak zlepsilo...ale zasadne musi spat pri mne v posteli,inak v postielke by bol hore aj 15.krat a to nezartujem...teraz sa budi tak dva-tri krat za noc,posledne dva tyzdne uz konecne pije len raz mlieko,tak sa tajne vytesujem,ze sme to zredukovali... no a uz pomaly prechadzame na dni bez spanku,lebo poobede aj dve hodiny zaspava a vecer to iste...tak mi skonci moja hodinka kludu 🙂 no ale co uz...kazdopadne drzim palce nech malemu zmeneny rezim vydrzi,pekne ste to zvladli

kvietocek7
27. aug 2011

@benkovamartina vobec sa tym netrap, my uz mame 2 rocky a problemy s prespanim noci tiez. Do roka a pol tiez neexistovala u nas prespata noc. Potom prisli zubky (stolicky a rezaky), no hotovo....
Ono je to individualne u kazdeho dietatka, ale z toho co som presla tak jednoznacne rezim dna a hlavne pravidelny poobedny spanok zlepsuje aj navyk na ten nocny.Hovori sa,ze ako spi dieta cez den taka je aj jeho noc.Je dobre ak si odsledujes ako dlho dokaze byt aktivny pred ukladanim na nocny spanok napr. 4-5h a podla toho ho davat na poobedny spanok.
Napr ak ja dam spat maleho okolo 12.30 -13.00 tak si zvykne pospinkat 2h. no a od tej 3.00-3.30h ho nechavam a spinkat ide okolo8.00-8.30 Tak si jeho telicko buduje biorytmus co niekedy pomaha lebo uz vidim,ze je unaveny.
To je z nasej skusenosti. Ak sa v noci budi, snazim sa ho nevyberat z postielky co najdlhsie.
Deti do 3rockov su vacsinou rozladene a problemy zo spankom za tym moze stat vselico, napr aj to ze dieta je velmi pretazene zo dna, z aktivit a mnohych podnetov a tym sa mu to v hlavicke tazsie utrasie co sposubuje problemy prespatia celej noci.

@adula3334 citam ze prechadzate na dni bez spanku, osobne si myslim, ze to nie je najlepsi napad, ved tvoj syncek nema este ani dva rock a pre zdravy vyvoj potrebuje oddych aj cez den. Hoci nespinka, potrebuje tvz vypnut, aspon tym ze bude v postielke hoci bez spanku. Nic v zlom, ale bude dobre ak zhodnotis myslienku,ze dni bude mat bez spanku. Casto bude unaveny a v noci sa z toho moze o to viac bude budit. Pisem to lebo aj taku skusenost mame, myslela som si,ze maly bude dobre spat v noci ak sa cely den unavi ale to bol velky omyl 😖

benkovamartina
autor
27. aug 2011

@ajca123 Máš moj velký obdiv a bojím sa, že sa nedáme s mužom tak lahko prehovoriť na dalšie. Ale jednináčika určite nechce, ja som z 3 detí a manžel do 4 detí.

@kvietocek7 susedina malá po roku odmietla cez obed spávať a vydržali, chodila síce večer skor a ráno tiež nebola ranný vtáčik ale tiež ju nenútili, proste dieťa si samé vytvorí ako ono chce. Ale dúfam, že to moje bude ešte aj v 3 rokoch spávať cez obed 🙂

adula3334
27. aug 2011

@kvietocek7 mas pravdu,tiez si to velmi neviem predstavit..ale uz nemam sily na to...cez obed s nim tam travim 2 hodiny,vecer mi pred 22.00 nezaspi...skusime to takto..aj ked teda,oddychovka bude nanutena...pekne pojdeme do postele vypit mlieko,chvilu poklebetit a potom bud si budeme citat,alebo nejaku nenarocnu cinnost vymyslime...ale od tej 13.00 do 16.00 budeme urcite doma a v klude...uvidime co to prinesie,a nikde nie je napisane,ze sa nevratime k spanku...on je od malicka slaby spac,a hej,ked sa nam obcas stalo,ze cez den nezaspal,tak v noci sa velmi casto budil...za tu cenu to teda nebudem silit..ved uvidime...

kvietocek7
27. aug 2011

@benkovamartina dovolim si s tym nesuhlasit, to nie je o vydrzi ale tu je to o oddychu pre same dieta, teda pre jeho spravny a hlavne zdravy vyvoj. Lebo matka vie co je pre jej dieta naj a nie ani tak dieta,ktore potrebuje usmernit.
Ale je na kazdej matke ako sa k tomu postavi. My sme mali problemy so spankom od malinka a keby som netrvala na poobednom spanku tak by uz davno ziadny nebol. Mali sme obdobia a aj mame kedy nechce spat,ale uz je viacmenej nauceny,tak aj napriek tomu zaspinka hoci len na hodku a aj to mu velakrat staci.A potom je ako vymenene dieta 🙂

kvietocek7
27. aug 2011

@adula3334 ono to chce len trpezlivost a vytrvalost, ved ja doteraz lezim pri malom a tvarim sa,ze spim hoci on sa hra a blaboce si,potom ho to prejde a zaspi. Malinky si postupne zvykne a uvidis,ze budes mat cas pre seba aspon na salku kavy 😉 verim ti do bodky,ze si z toho unavena,proste aj ked je to makacka, oplati sa.Nam pomahaju k unave na poobedny oddych aj aspon 1h prechadzanie sa,ale nie v kociku, po nozickach 😉
Ja davam zvycajne pit nie v postielke (od toho sa tazko odnauca),ale pred tym ako ide do postielky.
DRZIM PALCE 🙂

zewa11
28. aug 2011

@benkovamartina troška sa Vám sem zamiešam,môj teraz už 7ročný syn spával 2x za deň po 40minút.V noci sa budil každé dve hodky do dvoch rokov a ešte ako trojročný neprespal celú noc.Teraz niekedy tiež neprespí celú noc a keď áno tak funguje od 5,30h-6,00hod.U ž v pôrodnici to bola katastrofa,pretože som bola vyčerpaná a odmietla som transfúziu krvi a doma som to do troch rokov jeho života nedobehla 😀 Teraz keď si na to s mužom spomenieme tak sa nasmejeme a skončíme pri tom,že hlavne že je zdraví.Asi si musíme jedine tým prejsť,každé dieťa je iná osobnosť a aj tak to celé stojí za to.Každopádne držím palce nech sa to zlepší,ale čo by som ja dala zato keby mi vtedy presplal od 22,00-7,00h to by boli vianoce 😀

benkovamartina
autor
28. aug 2011

@zewa11 Ahoj, presne ako my s tou porodnicou, všetci detičky spinkali, len nás mal okále ako dva pomaranče do kolán otvorené a už vtedy sme sa prechádzali po chodbe lebo reval na celé odelenie.
Ale ja som transfúziu neodmietla, proste mi ju doniesli a napichli ma, ani som sa nespamatala a mala som ju.