Čo robiť, aby 19 mesačné dieťa prespalo celú noc?

lajka65
1. dec 2021

Malý má 19 mesiacov,pred 3 týždňami som prestala s kojenim ,ide o to že spi s ním manžel aby ma necítil ,keďže od narodenia bol nosntop na prsníku a v noci aj 20 krát hore.kedze už 3 týždeň nekojim ,odstavovala som postupne lebo som to už nedávala a bola som vyčerpaná keďže mám aj staršie deti o ktoré sa treba starať ,som si myslela že sa mu ten spánok nejako upraví a prestane sa mi budit.ale budí sa stále,síce nie tak často ale aspoň 8 krát v noci je hore.
Umelé mlieko a fľašu min odmieta ,čiže Sunar mu zamiesavam večer do krupice aby bol sýtejsi.v noci keď sa zobudí vypije aj celú fľašu vody ,potom buď mrnci alebo nespí.nejake finty akoby prespal celú noc?lebo už vážne nevládzeme .vyplakavaciu metódu veľmi nechcem ...niečo iné?dakujem

anjelicek26
1. dec 2021

Krupica zamiesana v sunare, je ti jasne, ze je to taka bomba, ze je nielen smadny, ale ho aj brucho boli v noci?

dievcacitajucelist
1. dec 2021

@lajka65 aj ja by som už chcela odstaviť 2ročného lebo už mám taký deficit spánku, že niekedy mám pocit, že zaspim aj po stojačky 🤣 asi sa tiež cez vianočné prázdniny vytratím zo spálne a drobca nechám s mužom...ja by som drobcovi skôr dala cucnuť vodu, čaj...

lucia147852
1. dec 2021

Vecera má byt ľahká. Možno je prejedeny a dosiahneš tým presne opačný efekt. Druha vec je, že to chce čas, keď bol taký cicikoholik potrebuje si aj odvyknut. Je ešte relatívne maly a kojenie mu pomáhalo sa hlavne upokojiť.

nwnw
1. dec 2021

@lajka65 sunar s krupicou???? 😳😳😳😳 Veď to by nespravovala ani miešačka na betón! Načo dávaš sunar? Veď už má skoro 2 r a jedáva všetko predpokladám

kitchi1
23. aug 2022

@lajka65 chce to trpezlivosť. U nás prvé 3 mesiace po odstavení boli veľmi zle revala ako o zivot kazdu chvilu. Potom sa budil rovnako ale stačilo poskrabkat, pohladkat.teraz sú to 3 roky po odstavení a ešte nespala celu noc bez toho aby sa zobudila .ale budi sa mi max 2x za noc .