14 mesačná dcérka nechce spať v postieľke

denisa2020
3. dec 2017

Ahojte baby potrebovala by som radu mam malu dcerku bude mat rok aj 2 mesiace a nechce mi spat vobec v postielke stale spi snami a 100 krat sa cez noc zobudi ja uz som zufala☹ ked ju polozim do postielky tak pusti hystericky plac ako ju mam prinutit aby mi spala v postielke...dakujem za kazdu radu

majulino
3. dec 2017

Pozri neprinutis ju nijako niektore baby pisu ze I'm pomihla kniha naucme drti spat, mne Ani to nepomohlo, proste treba vydrzat, nesustred sa na domacnost a oddychuj podla moznosti.
Moji obaja v noci kazdy hodinu hore a cez den spali max. 4x 15 minut

yanni
3. dec 2017

@denisa2020 A to spava odjakziva s vami v posteli? Ak ano, tazko veeeelmi tazko ju odnaucis.
Nasa copana zacala strajkovat ako 9 mesacna. Zrazu nechcela spavat v postielke. A spavala tam od prveho dna, nikdy nespavala s nami. Zacala ju jednoducho ignorovat.
Ono je to sice pekne spat a mojkat sa celu noc ale clovek sa musis aj trosku vyspat. Takze my sme premiestnili velku 2x2 m postel z hostovskej do jej izby a spavala tam bez problemov sama. ked pred prvymy narodeninami (nevedela ese chodit) zacala preliezat vankusove zabrany, kupili sme normalnu klasicku postel (90x200) aj so zabranou a odvtedy spava tam A tiez bez problemov. Teraz ma 2 roky a 4 mesiace a obcas v noci pribehne ale to tak okolo 4-5. nadranom, to uz nie je nejaky problem. Ale ona zalahne a spi. Nebudi sa.

zabina27
3. dec 2017

No podľa mňa takú už asi ťažko, už je veľká, skúste samostatnú posteľ prisunutu k vašej najskôr, potom ju odsuniete, načo ju už budeš na postieľku nútiť... Naša bude mať rok a pol a chceme im urobit uz spoločnú izbu s bratom, tiež som zvedavá, ako si zvyknú na valendach, zatiaľ ja spím s malou, syn s tatinom, mala tiez nikdy nespala v postieľke, malý len pár mesiacov...

evita_g
3. dec 2017

@denisa2020 Kojíš ju ešte? Lebo moje kojené deti začali spávať celú noc až po odstavení, vtedy som ich aj rýchlo naučila spať samostatne v postielke. Dovtedy pri mne. A nemyslím si, že 1rok a 2 mesiace je už veľká na postielku, veď je to ešte bábo. Moja mladšia bola v postielke klasickej 60x120 do troch rokov.

michaella94
3. dec 2017

ja mam dvoh synov..prvy spal vzdy v postielke nikdy...proste tam chcel spat nevyzadoval si spat s nami a ja som vzdy tvrdila ze deti si nechcem naucit spat s nami...tak ale prisiel druhy a ten je placlivy od narodenia...skusala som ho naucit na postielku ale po pol roku som to vzdala...nikdy som ho tam nenechsla plakat ani nic podobne podotykam 🙂 takze ak dieta nechce podla mna je zbytocne to skusat len z toho budes nervozna a dieta aj tak vyhra 😀 co sa tyka budenia...tak syn ma rok a pol a v noci je hore kazdu polhodinu na prsniku niekedy aj castejsie...nechce ani tak mliecko len ma chce mat pri sebe a chce sa tulit 🙂 ...pritom prvy syn my od narodenia prespal celu noc....kazde dietatko je ine a my asi patrime k tym ,,stastnejsim,, a mame budive deticky 🙂 mna zenie vpred vedomie ze raz vyrastie a este mi bude toto moje babatk chybat 🙂 takze moja rada zmierit sa s tym ako to je...vydrzat...drzim palce teba sebe aj vsetkym mamickam ktore maju take budive a vzdy nespokojne deticky 😀

lolitkaxi
3. dec 2017

@denisa2020 no tento istý problém sme mali/ máme aj my. Najmladšia dcéra, teraz už 5 rokov, od narodenia nevedela späť sama. Vždy pri kojeni zaspala, keď som ju dala do postielky, tak sa v momente zobudila, v lepšom prípade spala tak pol hodiny. Cumlik vôbec nechcela a keď sa zobudila dokázala zaspať iba prisatím o prsnik a takto to šlo celú noc dookola aj niekoľko krát až kým som nezaspala skôr ako ona a vtedy už ostala spať pri mne v posteli. Ale priznám sa , že niekedy už som bola tak unavená z tohto nočného chodenia od postele k postielke, že keď už som sa chcela aspoň trochu vyspať, tak som si ju už nechala pri sebe v posteli. No teraz už má síce vo svojej izbe svoju posteľ, ale moja mila sa tak naučila, že dodnes si s ňou musím ísť ľahnúť k nej do postele, kým nezaspi. A keď sa v noci zobudí ( niekedy je to aj 3x za noc, niekedy čoje zriedkavé, prespí celú noc) musím ísť k nej do postele, niekedy príde ona ku mne. Dve staršie deti tiež z času na čas spavali pri mne v posteli, ale od dvoch rokoch pekne sami spavaju vo svojej izbe samé.
Takže moja rada je nejako tento čas prekonať a vytrvať a nechať ju skusiť aspoň pár dní po sebe zaspať v postielke, skús sedieť vedľa postielky a hladat ju, rozpravat rozprávky....

yoxinka
3. dec 2017

@denisa2020
Tiež som bola zúfalá pri prvom dieťati. Postieľka bola len na ozdobu. Bol pri nás do pol roka. Pre mňa najvačsí problém bol, že bol nonstop pricicnutý, nemohla som ani na wc bez revu, hrozne mi to vadilo. Tak som ho naučila zaspávať bez prsníka, ale v noci sa budil stále. Avšak, nie tak často, iba tak 2x a to mi po nonstop pricucnutých nociach až tak nevadilo. Pri dcérke som bola rozhodnutá do polroka neriešiť nič a nechať ju s nami, ale tá spala v pohode aj v postieľke. V noci sa budila tak 2x na kojenie, veľmi sa to zhoršilo v 4 mesiacoch, to sa budila v podstate každé dve hodky. Spávala v postieľke bez bočnice prirazenej k našej posteli. Neriešila som, lebo som vedela, že to proste skončí, to som pri prvom synovi mala pocit, že všetko bude trvať večne a mala som potrebu to riešiť. Jediné na čom som trvala bolo naučiť ju zaspávať bez prsníka, to sme zvládli za 3 dni v 6. mesiacoch. V noci sa mi budila, ja som sa prigúľala, nakojila, spala ďalej. Ja neviem, ja by som to pri tak malom bábatku ako máš Ty asi neriešila.

denisa2020
autor
3. dec 2017

Skusala som uz vsetko ju len tam polozim a reve a nic nezabera az to ze ju musim vytiahnut z postele..no a to stavenia ona sa budi stoho ze sa strasne prevraca na posteli a cestuje....

chrissie_kf
3. dec 2017

@denisa2020 moj maly nechcel byt dlho v postielke , nam pomohlo ked som prirazila postielku k posteli , odmontovala mrezu. Naucil sa casom byt u seba v postielke, jasne ze obcas ku mne preleze ale pekne spinka. 🙂 ale su deti co sa slho v noci budia. Sesternica ma dcerku a nepomohlo ani odstavenie , ani vlastna velka postel proste sa budi dodnes 🙂 treba skusat a neriesit. Ked sa postazujem mame ta sa zacne vzdy smiat a spomina na moje spanky 😂 a potom zacnem ja spominat na tych 20 x na zachod a napit a najest, tajne vykradania z izby🙂)) od dokonalosti som mala ja sama daleko🙂

sofinka156
3. dec 2017

No môj prípad ťa nepoteší moja má 6 rokov a stále spí s nami od narodenia ako by bola alergická na postieľku ...Podľa mna to je preto lebo 5 rokov sme bývali v 2izbaku a teraz keď má svoju izbu sa v nej boji spať ...Večný boj

montemotherone
3. dec 2017

@denisa2020 tak nech spí s tebou... A vyspis sa ty aj ona 🙂 neboj sa do vysokej ti tam neostane 😉

ema234
3. dec 2017

@denisa2020 ja mam 4 rocneho a ten spava uz len niekedy s nami, ale pred polrokom si to este ani vysvetlit nedal,proste nic sa neda robit 🙂

klaudiaden
4. dec 2017

Nechcem byť pesimistická ale to už pôjde veľmi ťažko keď ste ju tak dlho nechali spať s vami. Budete to musieť iba vydržať, nech si aj poplače bez toho to minimálne takto zo začiatku nepôjde.

1bambinko1
4. dec 2017

Jasné, že to pôjde ťažko, ale pokiaľ nevydržíš, tak to bude len horšie a to asi nechceš. Jednoducho musíš zaťať zuby a nechať ju v tej postieľke. Možno by som skúsila nejakú motiváciu - nová hračka by mohla pomôcť☹

denisa2020
autor
4. dec 2017

@1bambinko1 skusala som vsetko uz ale nic nezabera ja ju len polozim do postielky a pusti plac a nemozem ju utisit az vtedy ked si ju vezmem na ruky ta je ticho☹

1bambinko1
11. dec 2017

@denisa2020 Tak to už fakt neviem potom že čo jej dať, aby si zvykla pekne spať sama v postielke. Asi ste ju už od mala mali dávať do nej aby si zvykala

snehuuulienka
11. dec 2017

@denisa2020 ešte potrebuje cítiť,že si pri nej,cíti aj to,že si z toho vsetkeho nervózna...detičky to vedia vycítiť....s odnaučením to pôjde postupne,ešte je veľmi malá😉a do 18 s vami späť nebude,toho sa neboj☺....skús dať postieľku blízko postele,stiahnuť jej dvierka na nej dole,držať ju za rucku a tak naucit zaspávať...