14-mesačný syn mal 4x zápal priedušiek za 10 mesiacov.

28. nov 2019

Ahojte, chcela by som sa spýtať mamičiek, ktoré majú nejakú skúsenosť s opakovaným zápalom priedušiek. Môj syn má 14 mesiacov, vo februári mal po sebe 2x zápal priedušiek a používal inhalator s ventolinom, v septembri síce nemal zápal, ale ťažko dýchal, tak mal zase inhalator a včera večer z ničoho nič začal kaslat trochu a dnes už mal strasny kašeľ a zase ma zápal priedušiek alebo teda počula zase vrzganie a ťažšie dýcha,tak ma zase inhalator. Doktorka nás pošle na alergologiu, keď sa vyzdravie.

autor
28. nov 2019

@eliska13 ale neviem či by nás zobrali do štátnej na Kramare, keď sme z PK. Zväčša vždy povedia, že veď tam máte svojich doktorov.

alenky
28. nov 2019

Uziva nadalej aerius a momentalne ma 2mes.liecbu ecobecom,kt.zabera a vykasliava pri nom mnozstvo hlienov. Dolezita je aj hygiena nosa-pravidelne cistit pri chorobe. Reflux ma potvrdeny usg,ale ma iba 1.stupna a na to sa lieky nedavaju. Caka ho este test na reflux ale cez rtg pomocou kontrastnej latky. Ma vysoke hodnoty alergie,ale bol testovany a vsetko bolo negativne. Takze u takych malickych deti to este nie je celkom smerodatne. Ale alergia na mlieko sa potvrdila. My sme sa trapili rok s nocnym vlhkym kaslom aj ked mal dietu

amienne
28. nov 2019

skus ale alergologov je zalostne malo. Muz nevie najst ani v BA. Mna chceli tiez odbit ale som ich uprosila nech ma vezmu aspon v tej MOdre. Este aj termin mi dali relativne skoro - o 3 mesiace. Drzim palce

eliska13
28. nov 2019

Nás tam poslala pediatricka, keď si nevedela rady.Tiez časté zápaly, pískanie, vrzganie...ona je primárka a veľmi dôsledná a milá doktorka.

pielka
29. nov 2019

Ono to môže byť alergia, astma ale aj ten reflux ako tu už spomínali, ja by som možno zvážila aj výter z mandlí dať urobiť, či mu z nich niečo nezlieza na priedušky..