Lieči sa zápal priedušiek antibiotikami?

Zodpovedané
20. jún 2022

Dobrý deň,

6-ročná dcéra mala 28. mája teplotu, ktorá vystúpila na 38ºC. Mala vlhký kašeľ, trochu soplík. Lekárka potvrdila zápal priedušiek, predpísala Ventolin a ACC. Pri kontrole povedala, že dýchanie čisté. Stav sa cez víkend zhoršil. Následne v pondelok pridala Flixotide, poslala na röntgen a bol potvrdený zápal priedušiek. Týždeň sme pokračovali takto v liečbe. Po týždni to prešlo.

15. júna znova začalo chrčanie, vystúpila teplota. Doktorka dala rovnakú liečbu, len pridala Isoprinosine. Odporučila pľúcne a alergológiu.

Predpisujú sa pri takomto kašli aj antibiotiká?

Doteraz žiadne alergie, ani v rodine. Ten kašeľ je jeden veľký chrapot. Najbližší termín na alergológii nám dali v decembri.

Ďakujem

Dobrý deň,

závisí od stavu. Pokojne tento stav môžu vyvolať aj vírusy, ale niekedy aj baktérie.

Asi by som pokusne dala do liečby aj antihistaminiká, či nemôže byť kašeľ na alergickom podklade.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas