16 mesačné dieťa máva záchvaty pri ktorých hádže hlavou dozadu

sasenka1307
12. nov 2018

Ja uz som sem raz pisala ked si dcerka buchala hlavu o postielku.. momentalne ma obdobie ked chyti amok a zacne sa buchat, je schopna si skutocne fyzicky ublizit.. idu jej akurat zubky stolicky 2 naraz.. pripisujem tieto amoky tym zubkom.. ale niekedy uz vazne neviem co si mysliet.. prosim poradte co si myslite o tom.. doktorka povedala, ze ju to prejde.. tiez v to dufam.. ale ked ten zachvat dostane ledva ju viem udrzat..mam aj video

hettinka
12. nov 2018

@sasenka1307 aj my máme video, čo naša slečna dorábala, tiež si trieskala hlavu o stenu, o zem, jačala, odhadzovala sa, hocikde si lahla na zem a revala ako tur ... aj sme je to ukazovali, má 17 a neverila vlastným očiam 😀 Trvalo to ale dosť dlho u nás až kým nešla do školy, do cca. 6 rokov, ale už menej intenzívne.
Je to detský vzdor, to nie je zo zubov. Jediné, čo môžeš robiť, je zabezpečiť, aby si neublížila. Ja som ju zvykla preniesť na koberec do stredu, aby si nemohla o niečo ublížiť. Ak to bolo vonku, tak na trávu, alebo som ju vzala na ruky a preniesla niekam. V stave amoku nepomáha nič, ani dohováranie, ani bitka, ani krik ... ale neustupovať, nesmie si vyrevať svoje.

sasenka1307
autor
12. nov 2018

@hettinka no vsimla som si to cca od jedneho roka.. vidim, ze ma riadny temperament.. ale je to mozne, ze uz takto skoro?.. poobede vydrzi nespat az cca do 4tej a potom uz len vrieska, hadze sa.. a chce spat len jej to nejde.. toto trva cca 6 dni.. dovtedy krasne zaspala hned po obede iba som ju ulozila do postele a spala hodinu.. len ma nestraste ze to bude takto stale 🙈🙈

meluela
12. nov 2018

@sasenka1307 moja mala tiez v tom veku obdobie ked sa hadzala hlavou dozadu, raz az do krvi si ju rozbila, potom si uz zacala decentne lihat na zem, aj v mrazoch a postupne menej a menej casto

dskjhfdlkdjhl
12. nov 2018

@sasenka1307 Tiez som toto zazila so starsou, ktora bola v podstate velmi dobre dieta, ale mala obdobie, ze si buchala hlavu o stenu a ja (ako matka prveho dietata) som v tom uz videla autizmus, vyrastla z toho, teraz by nam neverila, ze take nieco robila. Presne ako pise
@hettinka jedine zabezpecit, aby si neublizila. Ak to robi preto, ze si chce nieco vydobyt, tak musi zistit, ze takto to nejde, jednoducho nepovolit a vydrzat.

hettinka
12. nov 2018

@sasenka1307 aj u nás od roka , do približne tých 3-4 intenzívne, a potom z toho postupne vyrástla. Teraz je to zlatíčko, ani puberta s nou extrémne netrieska (zatiaľ).

sasenka1307
autor
12. nov 2018

@dskjhfdlkdjhl tiez si myslim, ze to prejde.. len sa bojim, ci si raz neublizi velmi.. vsimam si ked nie jej po jej voli, tak automaticky sa ide tresknut o zem... a ludia cumia samozrejme

hettinka
12. nov 2018

@sasenka1307 no zo je najhorsie, keď má dieťa ešte aj obecenstvo a ešte sa mu začnú prihovárať a zastavať si ho 😕

dskjhfdlkdjhl
12. nov 2018

@sasenka1307 no, ti cumilovia su najhorsi, ale da sa to zvladnut. A hlavne nepovolit, lebo inak bude vediet, ze sa staci hodit a ma vyhrane.

sasenka1307
autor
12. nov 2018

@dskjhfdlkdjhl Uplne najlepsi su ti, co sa prihovaraju s pokojnym dietatom pri sebe a vravia ako robi to iste... to uz som na prasky aj ja.. vacsinou to robim tak, ze ju necham a akoze odchadzam prec a vtedy sa zdvihne zo zeme a ukludni sa.. len este ten spanok ma trapi ked donedavna spala ukazkovo hned ako sa naobedovala a teraz nie a nie zaspat skoro az do piatej.. tomu nechapem

janulka2811
12. nov 2018

Co som ja robievala od nervov sa cudujem,ze som ok . . . Neries to prejde casom 😁

sasenka1307
autor
12. nov 2018

@janulka2811 hm ked sa zamyslim tak aj ja.. asi to zdedila 🙈

siska53
12. nov 2018

@sasenka1307 podla vsetkeho uz vzdor...a ano, aj moji sa obcas otacaku za takym.dietatom, pritom v danom caee su/boli pokojni,ale to neznamena,ze inokedy nemali zas hysak oni! Ja sa takym deťom neprihovaram, obcas sa sice stalo,ze nasi sa zlakli a utiekli za nami,ak nspr.hysacili a my uz dalej,ze tak ahoj,ale inak..najlepsie nechat vyzurit a ak je to vonku, sup do kocara ci na ruky a "cara" domov.

sasenka1307
autor
12. nov 2018

@siska53 prave s tymto mam problem robi to vonku stale a musi sa naucit, ze nesmie.. utekom to nevyriesim vzdy ked chcem aby bola na vzduchu

siska53
12. nov 2018

@sasenka1307 ale inak nepochopi,ze to nie je vhodne.. na vzduch mozete ist opat,ked sa ukludni..

babatkoling
12. nov 2018

Poznam a len som kukala, ked sa take drobne asi 1.5 rocne chlapca prasklo o zem, ale ze brutalne, bol by si tu hlavu podla mna rozbil... ma teraz tusim 4 roky a robi to stale, ale uz pochopil, ze to boli, tak to nie je take dramaticke...

lavender21
12. nov 2018

Skús ju dávať spať skôr. Na našu 15-mesačnú to zabralo. Chodila okolo jednej poobede spať, až bolo pár dní kedy chytala záchvaty revu keď mala ísť spať a zaspala až o tretej, alebo dokonca vôbec. Posunuli sme ukladanie na dvanástu a je to väčšinou bez problémov. Neskôr bola už príliš unavená a nedarilo sa jej zaspať...

sasenka1307
autor
12. nov 2018

@lavender21 ona mi spavala minimalne 5 mesiacov uz pred 12tou... ale zrovna dnes mi takmer zaspala v kociku uz okolo 11tej presne ako pisete.. az som bola prekvapena, lenze bola naobliekana ked sme prisli domov a prebrala sa. Zajtra skusim dat skor a uvidim. Dakujem

slimstar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz