17-mesačné dieťa vypilo Alpu.

romcix213
20. mar 2020

Ahojte baby chcem sa spýtať,ako postupovať pri vypití Aply u 17mesačneho dieťaťa?
Nie môj ale kamarátkin malý sa napil,len trochu ale nevie či sa mu môže niečo stať a či náhodou nemôže mať aj otravu alkoholom

Prosím neukameňovat ani mna ani ju,sme prvý krát maminy a stále nás obe prekvapí čo dieťa dokáže...

misha666
20. mar 2020

@romcix213 nech do neho naleje mliecko a da mu najest...ked je to len trosku urcite sa mu nic nestane... deti bezne piju sinupret a nie lieky kde je alkohol ...

lenkakravcova
20. mar 2020

@romcix213 Myslím ze ak toho nevypil veľa tak mu nič nebude. Ale ak si chceš byť istá zavolaj na Call Centrum toxikologickeho národného centra. Oni tam vedia povedať ako postupovať a ci je také množstvo škodlivé (možno doporučila čierne uhlie v tbl - viaže jedy). Rovnako tiež to vedia povedať pri otrave liekmi. 02/54774166

nikpa
20. mar 2020

@romcix213 otráviť sa neotravi ale Alpa je myslim 70% alkohol a primarne nie je určená na vnútorné použitie, aj ked pamatam si ze moj dedo ju pil roky 😂 a nic mu nebolo. Ked z nej nevypil veľa tak podla mna to bude ok.

kitycat
20. mar 2020

pamatam sa, ked sme dostavali ako male deti lyzicku cukru poliatu Alpou, dnes su uz vsetci len z cukru :D

fineta
20. mar 2020

Vobec nic sa nestalo, ziadny stres. Alpa na cukor bol liek na bolave brusko v mojom detstve v 80. rokoch. K tomu este masticka indulonka a acylpyrin. A som ziva a zdravá. 😁

duracellko
20. mar 2020

nic mu nebude, mozem ta ubezpecit, ze Alpa je v sucasnosti uz taka "prerobena", ze s povodnou recepturou nema nic, a uz vobec nie 70% alkoholu - je to v podstate slabo mentolovo vonajuca vodicka

romcix213
autor
21. mar 2020

Ďakujem krásne baby💚

luciannka83
7. apr 2020

Alpa stope jak šľak, nemyslím si že by z nej veľa odpuli.