18msačnej neviem zraziť teplotu

helena1994
21. aug 2018

Malá (18 mes) sa mi dnes zobudila poobede a akosi bola teplá.. O 17 tej som uz snou utekala na pohotovosť lebo mala horucku a ani po nurofene ani po okupani sa jej neznizila teplota... V poriadku vraj ma zapalene hrdielko dali nam ant ale ta horucka jej vôbec neklesá má 38,4 a nie a nie ist nizsie davam jej obklady a nurofen s panadolom na striedačku a ajtak nic... Kedy mam navštíviť zas lekára? Poraďte ako jej tu horucku troska znížiť :(

kasokri
21. aug 2018

@helena1994 postupujes spravne. Len tak dalej. Ma zrejme nejaky virus a preto ta vysoka teplota. Jednoznacne sprchuj vlaznou vodou ,nch vela pije. A uz iba vydrzat. Take teploty by mali do dvoch dni ustupit.

mischelin89
21. aug 2018

@helena1994 ak sa jej nezvysuje a je stabilna, nestresuj. Ved horuckou telo bojujr a to je dobre. Nie je taka vysoka...

Moja dr do 38,5 kaze vobec nezrazat liekmi ani inak. A my tak aj robime.

Ja byt tebou sa ukludnim 🙂 a sledujem vyvoj situacie. Zvladnete to. Mozno zistis ze teplota sa nehybe.

Aj mojmu vyletela min tyzden teplota. A stabilne 38,3. Sama presla.

janci05
21. aug 2018

Tak ako pisu vyssie dievcata. Treba striedat Nurofen a Panadol. Hlavne vela pit a mozes dat obklad na celo, to mojmu velmi pomaha. Moze to trvat aj 3 dni, ale s atb. to rychlo zaberie. 38,4 je normalmna teplota, ked organizmus bojuje s infekciou. Neboj za dva dni to najhorsie prejde.

eliska13
21. aug 2018

@helena1994 ked ma ATB a zapalene hrdlo den dva trva kym zaberu.Len nech vela pije a nezakryvaj ju telo si s tym uz poradi

aleshka_supermama
21. aug 2018

@helena1994 minule mojej vyletela teplota vecer na 38,8 v noci som kontrolovala teplotu ale žiadne lieky som jej nedala, ak by sa jej zvýšila tak by som jej dala na dlane a chodidla kyslu uhorku (zavaranu) jasne ze aj nurofen, nam takto naša mama zrazala teplotu, sice sme smrdeli od uhorky ale do 2dni nam nebolo nic 🙈.

romiada
21. aug 2018

@mischelin89 ma pravdu. My tiez postupujeme takto podla lekarky.

helena1994
autor
21. aug 2018

Už som sa troska ukludnila ako čítam vaše kommenti... Ste proste 🔝 veľké ďakujem kazdemu :* dufam ze ju to skoro prejde

helena1994
autor
21. aug 2018

A baby troska rychlejsie dychanie je ok? :/

lubik87
21. aug 2018

@helena1994 neboj sa teplota u dospelých je iná ako u detí tie sú fit aj keď majú cez39 pomaly 😏hlavne zrazaj teplotu až keď vystúpi nad 38.5 horúčkou si telo vytvára protilátky... rýchlejšie dýchanie je prirodzené možno sa jej aj dačo sníva 😊 až by nahodov teplota vystúpila nad 39 daj diazepam ..želám skoré uzdravenie🙂

macik34
22. aug 2018

@helena1994 ano. Pri teplote u deti je to normalne. Ja by som take mamicky ako Ty obcas nakopala. Dieta ma zvysenu teplotu a Ty ides na pohotovost???? Ja sa necudujem, ze ich rusia

lubik87
22. aug 2018

@macik34 myslím že tam boli skôr problémom dospelí čo sa chceli vyhnúť práci a prišli aj s obyčajnou bolesťou hrdla....

helena1994
autor
22. aug 2018

Ja by som vôbec nesla ked by mala nevyzerala ako vyzerala... Môže si hocikto myslieť čo len chce... Každý ppzna vlastne dieťa a ja som moju este takto vôbec nevidela.. Ona mi ani očká neotvorila len sa valala :(

slamka555
22. aug 2018

@macik34 :/ kazda mamicka sa boji o svoje dieta ! :/ Ak je to prvoridicka a nema este skusenosti tak co no .. zlakla sa a radsej pojdem 100krat ako riskovat zdravie mojho dietata! Vsak na to tam je pohotovost a doktori nie ? Myslis ,ze sa niekomu len tak z nudy chce ist na pohotovost !? Dieta je pre mna prvorade ! A horucka u malych deti je zradna .. za malu chvilu moze dost stupnut.. Tiez sme sa so synom ( vtom case mal 3mesiace) parkrat prehnali na pohotovost a odbili nas ze to nic nieje .. a nakoniec ?.. nakoniec sme skoncili na hospitalizacii a infuzkach ! Bravooo ! :/ZDRAVIE DIETATA JE PRVORADEJSIE ako pohodlie lekarov.. takze ked mamina citi ,ze to uz nieje v poriadku , sada do auta a smer lekar.

slamka555
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zemem
22. aug 2018

@helena1994 poznám to, myslím že všetky 😉 Nieje to ľahké sa pozerať ako sa dieťa trápi pri akejkoľvek chorobe. Je to stres, panika.
Nám bolo povedané, horúčka začína od 38,5 až pri vyššej podavat lieky na zražanie. Detske telíčko vie super zabojovať so zvýšenkou.
Hlavne oddych, tekutiny. Zrýchlené dýchanie je tiež v norme, par dni aj slabšie papať môže, tiez v poriadku. Keď bude fit sa rozpapa😉
Naozaj môžeš byť kľudná, je to zvýšenka a pravdepodobne zo zapálené ho hrdla.
Želám skoré uzdravenie!

evitka83
22. aug 2018

@helena1994 u nas ked nezabral nurofen, zabral paralen sirup, moja mala to mala asi pred dvomi mesiacmi. Boli to take 4 dni, co som jej to nevedela zrazit, striedala dom nurofen, paralen, obklady, natierala nozky chladiacim kremom. Zacalo to klesat az po atb

jumama
22. aug 2018

Aj nam lekar vravel do 38,5 nezrazat, ze ta zvysena teplota ma vyznam - telo sa mobilizuje, bojuje s chorobou. Na druhej strane, kto by to vydrzal, pozerat ako malinke trpi, vsak. Ak ta lekar upokojil a nenasiel nic ine ako to hrdielko, tak to je super pre ukludnenie. Prajem skore uzdravenie.

jumama
22. aug 2018
macik34
22. aug 2018

@slamka555 38,4 nie je horucka. Chapem, ze sa bala. Ale ist na pohotovost kvoli zvysenej teplote?? Nech sa tam nahrie 10 takychto.. a ten, kto skutocne potrebuje pomoct bude cakat. Mala ist rano k lekarovi. Pohotovost je predsa pre zivot ohrodzujuce stavy

slamka555
22. aug 2018

@macik34 viem ale..vies .. od 38,4 nieje k 38,5 daleko :/ .. a ked zacne potom prudko stupat :/ .. tak sa zlakla no , ja neviem..zas nieco zanedbat... A na zivot ohrozujuce pripady su urgenty no nie ? 🙂 Alebo ak aj urgent v danom meste nieje, tak na pohotovosti uprednostnia zivotohrozujuci stav ..

macik34
22. aug 2018

@slamka555 ale ani 38,5 nie je dovod.. Keby bolo pred vikendom alebo by mala bolesti, zvracala, bola dehydrovana nepoviem. Ale chvilu ma zvysenu teplotu. Ja sa necudujem tym sestrickam, lekarom, ze su nervozni. Potom si odnasaju aj ostatni. Dieta ma 2 hodiny teplotu a uz leti na pohotovost.

janulka2811
22. aug 2018

To ze ma teplotu je iba dobre,jej telo sa brani infekcii.Daj jej pit vody ale nie sladku vodu sirupovu,zbytocne ju zahlieni.Rob ako si robila doteraz a ak sa nezvysuje nestresuj,jej telo teraz ma vela prace s virusom.Dcerka ked mala 39 teplotu som isla na pohotovost,no nedali nic ine okrem nurofenu a paralenu sirupu a schladit dieta.

kasokri
22. aug 2018

@macik34 Ja by som teba nakopala!!!!!! Radšej ísť, ako niečo zanedbať. Každá mama si pozná svoje dieťa a vie, cíti, ak nie je niečo v poriadku....

annamari4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macik34
22. aug 2018

@kasokri sa uvedom! Dieta ma 2 hodiny zvysenu teplotu. Ziadne ine priznaky. Do rana by isto vydrzalo. To nie je dvovod ist na pohotovost. Vela ich porusili, casto tam cakaju zastupy ludi. A casto zbytocne pre tych, ktori maju teplotu. Co bude robit, ked nastupi do skolky a bude cadti chore? Bude chodit stale na pohotovost?

evittam
22. aug 2018

@helena1994 Tak ako pise
@mischelin89 . A teplota do 38.5 sa nezraza liekmi u malých deti.

annamari4
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kianka5
22. aug 2018

@annamari4 ale je rozdiel mať 39 tri dni a pár hodín....ako si má telíčko vytvoriť prirodzenú imunitu keď po tak krátkom čase dostane atb.

nata18
22. aug 2018

@macik34 a ty ako vies ze do rana by vydrzalo? mas vestecku gulu a vies co bude za hodinu dve? nehovorim, ze sa musi hned utekat na pohotovost, ale tiez si nedovolim tvrdit, ze to nie je teplota a do rana dieta vydrzi .. kazde dieta to znasa inak a myslim, ze momentalne okolnosti, prostredie a teplota prostredia to tiez dost ovplyvnuje a teda celkovo povedat ze 38,4 nie je teplota a vydrzi do rana je trufale .. krpata mala teplotu 38 a za pol hodinu 39 a vies co? vydrzala do rana, ale len preto, ze som nerobila paniku a mala neprekonavala ziadnu inu nepohodu .. takze radit ze vydrzi do rana - tvojimi slovami - sa uvedom

annamari4
22. aug 2018

@kianka5 tak to je tiez pravda..len ona tam spominala ze sa len prevalovala a ani oci neotvorila..mna by asi to skor vystrasilo.