19 mesačná dcéra neprespí celú noc. Často sa budí

julia221
16. feb 2017

Ahojte, prosim Vás viete mi poradiť, prečo moja dcéra, ktorá ma 19 mes.. stále neprespí celú noc? kde je problém? nekojim ju už výše 2 mesiace a aj tak sa budi.. nepýta ani mlieko ani mna.. Niekedy sa zobudi 2x a inokedy za 5x.... Niekedy je to s plačom, niekedy s nervami, niekedy ju dam len do kočara par krat povozím a už spí... Neviem si už rady....

pocahontas88
16. feb 2017

asi ti nepomôžem, mám to isté, už máme prvý spánok, vstal o 4.30 a nechcel už zaspať, no nekojím ho od 8. mesiaca a mi vraveli, že spáva zle kvôli tomu, potom mi spával zle vraj kvôli zúbkom a teraz asi preto, lebo som si ho tak naučila 😀 - áno ja ho v noci z nudy budím, aby mi nespával a ja ráno mávala migrény (nemôžem si dať tabletku ani, lebo som tehu )..niektoré deti sú asi také, že nevedia potiahnúť dlhý spánok a potrebujú nejako sa dostať do ďalšej fázy spánku, ale už sa mi budieva max 1-3x

julia221
autor
16. feb 2017

@pocahontas88 aj ja som si tiež otom čitala, že mavaju deti kratši rytmus spanku. ale bola už aj taká noc, že len raz sa zobudila a pekne spinkala v noci ... no fakt to bol asi zazrak...ale koli čomu tak dobre spala to neviem... čo by jej prospelo.. aby som to mohla každy den tak robit.. každa noc je ina... a neviem ako tomu predist aby sa nebudila :/ inak je do dost aj hyperaktivne to moje dieta..

hivanik
16. feb 2017

@julia221 ...asi len sa s tym zmierit..su deti ktore pekne spia od narodenia hlavne tie co ich mamicky idu skoro do prace a ich deticky si ani nevsimnu ze mamicka je v praci lebo spia pekne aj cez den 😀
A teraz vazne dcera az okolo tretieho roku prespala celu noc. Cez den velmi aktivna spanok minimum a v noci sa potom budila min raz. Mozem ti povedat ze kazde dieta s toho vyrastie, kedy??? Kazde v inom veku. 😉

pocahontas88
16. feb 2017

@julia221 ja ťa chápem, tiež sme čo to poskúšali - viac unaviť, spať pri lampičke, bez lampičky, iné miesto spinkania, ale nemienim nejako drezúrovať svoje dieťa, čoskoro bude s ním spávať len mm, keď s narodí ďalšie, aspoň pochopí aké je krásne pre mňa byť na materskej, až na to, že nebude ráno počúvať umrnčané dieťa, čo je nevyspaté, áno moc aktívne dieťa, čo nie je ako mumák, sa asi aj ťažšie samo uspí, aj môj je aktívny, aj napriek tomu, že sme furt pri ňom, tak už mal rozbité pery, hlavičku - ale museli sme ísť zašívať, a tak uderené čelo, že mal 3 mesiace modrinu

dai
16. feb 2017

@julia221 🙂 moje 9 rocne a 5 rocne deti tiez este stale neprespia noc😀 neviem... podla mna je to uplne normalne a na materskej vstat k dietatu v noci len 2-5x uplna parada🙂

vevikkuric
16. feb 2017

Nas syn ma dva roky a mesiac a neprespi tiez noc...skusali sme vsetko, uuuplne vsetko...Hladali, kde moze byt problem... A nie je nikde.. Jednoducho neprespi celu noc...Ked som to prestala konecne riesit, upokojila som sa, tak to uz neberiem tragicky, zmierila som sa s tym. Hlavne, ze je zdravy, sikovny a taky nas betar 😎

liz_lemon
16. feb 2017

a spi sama, alebo s vami v spalni? lebo ak spi s vami, moze byt aj v tom problem, ze ju zobudite, ci uz prehadzovanim sa na posteli, alebo chrapanim

ewelyn3
16. feb 2017

Nic nenormalne. Cim viac sa budes snazit aby spala celu noc..tym viac sa bude budit. Neries to...pride to samo..mozno za mesiac..mozno sa pol roka. Raz to prist musi 😂

stastna17
16. feb 2017

moje 6 rocne dvojicky este neprespia tiez celu noc 😀

sibalka21
16. feb 2017

Moj maly spi so mnou a od roka spi celu noc.... Akonahle som mu prestala davat v noci pit.... Teraz sa zacal budit, lebo mu idu zadne stolicky, tak ho to boli asi... Nejdu jej zubky?

daniela208
16. feb 2017

My sme mali rovnaký problém. Pomohlo len vynechanie spánku cez deň. Takže keď bol syn cely deň aktívny potom prespal celú noc (11 hodín).

julia221
autor
16. feb 2017

@dai neviem čo je to až taka parada... ked sa zobudi tak ju musim kočarovat 1-2 hodiny kym zaspi.. a tak je to celu noc.. prespim tak za noc niekedy pol hodinu až hodinu... takže to nie je nič moc.. a to ešte byt cez den čulý :D je teda fakt parada.....

stastna17
16. feb 2017

@julia221 no ja som mala dvojicky a v takom veku aj 5 hodin v noci nespali a ked isli zuby celu noc nespali , raz jeden raz druhy. tak o tom su deti, nie je to ako vo filmoch ze das do postielky a rano vyberies.

zuska2001
16. feb 2017

deti tažšie prekonajú tu fázu akože bdenia medzi jednotlivými spánkovými cyklami. Neviem, ako spíte, ak má vlastnú postieľku, skús je si dať k sebe do postele, alebo odmontuj priečku z postielky a pridaj postielku k velkej posteli. vždy, ked zamrnčí, pohladkaj, daj vedieť, že si pri nej. hlavne - deti reagujú na stav matky, ak si z toho nervozna, asi to ruši dieťa. skús to brať, tak ako to je..........istop sa to netlepší hned, chce to vypestovať si sebaistotu v dieťati..... a asi aj zvyk.

julia221
autor
16. feb 2017

@stastna17 viem že to neni ako filme.... su deti ktoré prespia celu noc, su aj take ktoré sa budia... a patríme medzi ne.... nechala som tomu volný priebeh.. že hadam raz už začne spinkat ako sa patri... no ked je tažký týžden alebo den... tak pridu stavy, že by som si potrebovala trocha odýchnut a vyspat sa... dufam že raz pride aj taky den 🙂

stastna17
16. feb 2017

@julia221 ved to kazda, ale fakt to neovplyvnime. moji fakt budu mat 6 a neprespia celu noc. stale este pridu k mne , potom zase sa budia a idu do detskej hore dole niekedy viac krat za noc.

julia221
autor
16. feb 2017

@liz_lemon zaspi v kočari a potom ju prenesiem do postielky a ked sa zobudi davaj do kočara a kočarujem tak zaspi potom.. ked si ju dam z postielky k sebe tak place... a vyvadza tam

moni244
16. feb 2017

@julia221 a ako ju vecer uspavas? V kociku? Lebo tam moze byt proboem, ze zaspi v kociku, potom sa v noci jemne lrebudi, zisti, ze nie je v kociku, ako je zvyknuta a zobudi sa

lednickajana
16. feb 2017

Mne pomohlo ked som otehotnela,odvtedy starsi prespi celu noc...na odlahcenie;)))

erickatt
16. feb 2017

@julia221 hlavne zrus kocikovanie v noci. Bez slova ju zober k sebe do postele a zhasni a je. Ono pochopi. Aj ked si poreve. Len v noci nekocikuj!!!

bubu2501
16. feb 2017

moja mala ma skoro dva a pol roka a ani jedinu noc neprespala bez toho,ze by sa aspon raz zobudila. Zobudi sa vzdy, no len chce,aby som ju nakojila, otoci sa a spi dalej. Ako babo bola ukazkova, po nociach neplakala, zobudila sa 3x, napapala sa a spinkala dalej. No potom sa zacal kolotoc, kvoli zdrav. problemom a mala dost aj bolesti,takze cez den malo papala,tak to v noci dohanala..a asi si na to zvykla, lebo este nebola noc,ze by sa nezobudila a nevypisala si ,,mliecko´´. Kazdy vravel,ze ked ju odstavim,tak bude spinkat,ze ona si proste zvykla na to,ze v noci ho dostane a tak to bere ako denny ritual. teda asi skor nocny. Odstavit som ju uz chcela od roka,ale kvoli zdrav. problemom mi radili s tym este pockat, kym sa to nevylieci, lebo v mlieku ma to najlepsie,co moze mat. Jeden cas som skusala,ze ju budem v noci ignorovat tym,ze som sa tvarila,ze spim. Vraj na niektore deti to pomaha, no na nu nie. Zobudila sa, povedala ,,mjecko´´ a ked som akoze spala,tak to zopakovala.... a stale dokola, maminka, chcem mjecko.... a stuchala do mna az dokym som jej ho nedala.
Inak pokial sa deti budia,tak mam odskusane na malej,ze to moze byt aj tym,ze sa cez den malo napapaju...mali sme dost dlhe obdobia, kedy bola mala v sadre od kotnika az po prsia a tak nemala vela miesta, kedze cele brusko mala zasadrovane. Musela lezat a tak po sediacky sa jej papat nedalo,tak musela bud po leziacky na chrbatiku ,alebo na brusku, no tlacilo ju to a tak papala ovela menej ako dovtedy......a tak papala viackrat za den ako obycajne,ale po malych mnozstvach. No celkovo papala dost malo a tak sa v noci dost budievala, ze je hladna. No ked bola opat volna bez sadry,tak sa to zlepsilo, cez den papa viac a tak nepotrebuje tolko dohanat v noci. No velky papkac z nej asi nikdy nebude, papa dost malo, ked porovnam s inymi detmi v jej veku. Mam odskusane,ze ked odmietne papat veceru,tak sa v noci viac budi ako ked ju spapa. Nasa sa potom len zobudi, napapa, otoci sa a spi dalej. Ale su dni, kedy si vyzaduje aby som ju drzala za rucicku a tak zaspava.

magmolatus
16. feb 2017

@julia221 Naša má 2 roky a 2 mesiace, kojená asi do roka a 3 mesiacov a tiež sa budí. Už som chcel že sa tu na to spýtam.
Niekedy chce mlieko a spi dalej, inokedy beha po byte, volakedy sa len proste zobudi s plačom a za chvilu zaspi.
Nasa spala asi 2x celu noc ze k nej nemusela manzelka ist.
Ale mám suseda co ma dvojíčky a tie su od našej asi o pol roka starsie a tie spavaju pravidelne od 8 vecera do 6 rana od 8 mesiacov. A nebudia sa vobec.

dai
16. feb 2017

@julia221 parada je na tom to ze rano nevstavas do prace🙂 co ja som napr. Musela ist do prace... ked si s dietatom doma tak si to zariad tak aby si mala cas aj pre seba - dieta je uz velke, nepotrebuje ta kazdu sekundu...

katkakovac
16. feb 2017

Kniha Kazde doeta moze dobre spat. Moje deti spia celu noc od 8 do 6-6:30. Naucila som och to, ked mali 8 a 7 mesiacov. Tvoje dietatko ma asi zle zaspavacie navyky. Je to tam pekne popisane. Myslim, ze ti postaci zmenit zaspavanie a budes mat po probleme.

dai
16. feb 2017

@katkakovac ta kniha je blbost - prepac, je to len moj nazor na nu... spanie suvisi aj s temperamentom a celkovou potrebou dietata ... ja som nikdy nespavala dlhsie ako par hodin- ani ako dieta ani teraz... moja 9rocna je presne taka ista...od narodenia ...

cottoncandy
16. feb 2017

@katkakovac Zaujímalo by ma, či sa podľa tej knihy dá naučiť dobre spať aj staršie dieťa. Mám dve dcéry - 3 a 5,5 rokov - a a ni jedna dobre v noci nespáva. Spia spolu v izbe, dojčené boli staršia 24 mesiacov a mladšia 15. Staršia všetko prežíva, zo sna často rozpráva, smeje sa alebo kričí, prípadne sa bojí a volá ma k sebe, mladšia sa budí asi 2x za noc s tým, že ma chce mať pri sebe, alebo príde za nami do spálne. Cez deň nespáva od dvoch rokov ani jedna.
Takto sa budia sa striedačku niekoľkokrát za noc. Problém je, že ak na to nereagujem, začne krik a razom sme zobudení všetci! Neviem, ako z bludného kruhu von:/

katkakovac
16. feb 2017

@dai je ine dospely, skolak a 1,5 rocne dieta. V tej knihe su presne rozpisane spankove cykly, preco sa niektore deti budia a pod. Treba si ju pozorne celu precitat. Su tam priklady aj postihnutych deti, ktore sa naucili spavat. Syn je velmi zivy, temperamentny a navyse ma poruchu vyvoja reci, takze nerozumie, resp ma problemy z porozumenim. Spravnym nastavenim rezimu a uspavanim vie zaspat sam. Dcera detto. Ak to niekomu vyhovuje, je to ok. Ak to niekomu vadi, tu je riesenie. Tam, kde zaviedli do praxe deti spia celu noc.

katkakovac
16. feb 2017

@cottoncandy kup si knihu, je tam navod aj na taketo velke deti.

asocial
16. feb 2017

@katkakovac mne je vždy ľúto deti, kt. rodičia sa ešte chvalia, že ich bezcitne "naučili" spat... Nehovoriac, že v tomto prípade 7 a 8 m bábätká..
Prečo? Aby mali rodičia pokoj?
Knihu som čítala ale...Deti sú pre mňa dôležitejšie ako voľný večer..Všetko raz príde..
K téme..Vydržať..Prvý syn prespal, keď mal 2.5,keď bol kojeny, budil sa aj 10x (nevadí,spí s nami) a druhý má 16 m a jasné, že neprespi..Aj starší sa aj teraz niekedy zobudí..Ale to je normálne,však aj my dospelí sa niekedy zobudíme..

romaniela
16. feb 2017

U nas to funguje tak,ze mame detsku postielku pri nasej a bocnu stranu dole. Stale sa k nam dcerka 18m prevaluje,potrebuje byt pri nas. A ked sa zobudi,tak sa najskor tvarim,ze spim a ona si vacsinou lahne a spi dalej. Ked neprestane mrncat,tak jej dam trosku vody a spi dalej. Horsie je ked si zacne pytat mlieko,to jej v noci nedavam,az rano. Velakrat ale chce,tak trochu poplace,len jej poviem ze nemame a nech spinka. Do chvilky zaspi. Nevenujem jej nejaku extra pozornost,skor ju len pohladkam,aby vedela,ze som pri nej a tvarim sa,ze spim. A niekedy rano ani neviem kolkokrat sa takto zobudila,lebo aj ja som stale v takom polospanku. Ale niekedy je to aj zo 3x. Podla mna netreba riesit a brat to tak ako to je a snazit sa,aby si sa ty moc nezobudila. Ona pochopi,ze sa musi spat,ked je noc,ked uvidi teba, ze spis.