19 mesačná dcéra neprespí celú noc. Často sa budí

julia221
16. feb 2017

Ahojte, prosim Vás viete mi poradiť, prečo moja dcéra, ktorá ma 19 mes.. stále neprespí celú noc? kde je problém? nekojim ju už výše 2 mesiace a aj tak sa budi.. nepýta ani mlieko ani mna.. Niekedy sa zobudi 2x a inokedy za 5x.... Niekedy je to s plačom, niekedy s nervami, niekedy ju dam len do kočara par krat povozím a už spí... Neviem si už rady....

romaniela
16. feb 2017

A este som chcela,ze ked si unavena cez den,chod spat s nou,ked aj ona spi. Kasli na poriadok doma,proste si zdriemni,aj hodinka ti pomoze. Uvidis.

janifer
16. feb 2017

A nejdu jej zadne zuby stolicky? To je taka bolest, ze nas syn vecer pred spanim od bolesti plakaval. Davala som na noc nurofen po par razy po veceri. Deti zvyknu mat po ockovani MMR taketo stavy, ze vrieskaju v noci, neutisitelny rev a bez dovodu. Nam ak sa syn zobudil, tak vacsinou chcel cikat, od roka sa v noci pytal, proste zacal hulakat vrieskat na cely panelak aj o 2:00 v noci a bolo to len cikanie. Alebo aj ze je spoteny, je mu zima, tak prezliect nove pyzamo, dat si vodu. A skuste spavat spolu. Pripadne na chodbe zasvietene, aby nebola uplna tma v spalni?

katkakovac
16. feb 2017

@asocial nejde o mna., volny vecer a podobne. Aj minule ma tu kedna mamicka s tym napadala. Moj muz pracuje 12-16 hodin denne. Potrebuje sa vyspat, lebo vela soferuje. Ked nebol vyspany, driemalo sa mu. Takze nebolo o com. Moje dieta 3.noc bez problemov zaspalo samo, spalo celu noc a zobudilo sa z usmevom. Podla mna je to pr dieta ovela horsie, ked sa dlhe roky budi kazde 1-3 hodiny, je vystresovane, lebo ked zaspavalo, bolo pri mame a ona tu zrazu nie je. Vsetko je uhol pohladu. Kazdy si vychovava svoje dieta, ako uzna za vhodne. Ak niekomu vyhovuje vstavat 100x za noc a ukludnovat jeho dieta, je to jeho vec. Ja som napisala moje riesenie na danu situaciu.

pocahontas88
16. feb 2017

@katkakovac prepáčte , že sa zapojím, ja som tú knihu dostala a v podstate dodržiavam všetko čo je v tej knihe, áno je pravda, že sem tam zaspí pri fľaške mlliečka, ale vie zaspať aj bez nej, no podstata je tá, že sa minimálne raz musí zobudiť a už sa stalo, že mi síce prespal celú noc,ale to tak, že zaspal o deviatej a vstal definitívne o piatej, takže potom režim fuč a pod. kolotoč, prosto niekedy nič nezaručí, to aby sa dieťa nebudilo

mizu89
16. feb 2017

@julia221 Ahoj ja som kojila do 18,5 mes. a neprespal mi celu noc.Ako nahle som prestala kojit tak trvalo to cca do 22 mes. kým zacal spavat celu noc.Niekedy pospi celu noc niekedy si pyta pit.Este mame na noc plienku a akonahle sa zbavime aj tej tak pocitam s tym ze sa dieta zobudi a bude mu treba ist cikat a moze to byt 1x za noc a aj viac krat alebo vobec.

katkakovac
16. feb 2017

@pocahontas88 treba asi upravit denny spanok. Aj vecerne ritualy pomahaju. Tiez ked mala cez den vselijako spi, vstava o 5 rano. Ale viem ako a kolko ma spat, aby spala minimalne do 6. Teraz bola chora a zvykla si vstavat o 3. A potom od 4:56 nespala vobec, az do 9. Pocas choroby som ju nakojila ale akonahle bola zdrava, znova sme presli na celonocne spanie. Taka jemnejsia alternativa je, nedat najest, ked sa zobudi. Ja som neisla za nou hned, ako zacala plakat a potom som jej dala rucicku k tvari. Najskor sa jedovala ale za chvilu zaspala. 2-3 noc uz o 3 len zamrcala a odvtedy znova spi celu noc. Tiez som chvilu zapasila s tym, ze sa mi vzdy o 9 zobudila na dotlacenie a potom spala dorana. Tak som s tym jedneho dna sekla. Treba byt dosledna. Je to tazke, ale odkedy spi v noci 10 hodin, ma cely den lepsiu naladu, poobede spi lepsie. A hlavne prestala byt citliva na akekolvek zvuky pocas spanku.

dai
16. feb 2017

@asocial plne s tebou suhlasim...
@katkakovac jasne... kazde dieta vies zlomit - v decakoch deti neplacu, krasne prespia celu noc... otazka je ci toto chce kazdy rodic - ja za seba nie, dakujem....

ankare
17. feb 2017

Aj ja mam 19.mes. Syna, kojim. Spi katastrofalne. Chodí neskoro spat, okolo polnoci. Sám v živote nezaspal. A často sa budi v noci. Nakoji sa, odvali sa na druhý bok, snaží sa zaspať a po 10 sek. sa posadi a mrnci. Skúsim druhu stranu a keď sa opakuje to isté, preložím ho do vajca alebo kocara a ukolisem. On by inak nezaspal, prebudil by sa totálne. Chyba mu 9 zubov, tie isto robia sarapatu, ale on hrozne spáva odmala. Mam postieľku bez bočnice hneď pri posteli, takže spáva s nami, keď kojim z pravého prsa a zaspi, spInka medzi nami. Nevie prechádzať asi spankovymi cyklami sam. A to nie je pravda, že mama učí dieťa na kolísanie. To dieťa učí mamu, čo dieťa potrebuje. Sú deti, ktoré položis do postieľky, pohladkas a spia. No si aj deti, ktoré to samy jednoducho nevedia. Moja mamina vychovala 5 deti a každé bolo iné. A s mojim si ani ona tala skúsena nevie dať rady. 😂 Moj je ozaj výnimočny. 😁 Teraz niekoľko noci dozadu vôbec nepotrebuje kolísanie, precucne si a spí. Tak sa vytesujem. Len do kedy mu to vydrží, neviem. Boli noci , keď sa mu vôbec nedalo spať a aj 2 hodiny sme sa hrali. Nenechám ho revat, viem, že to nerobí naschvál. Raz sa snáď vyspím. 😁 O pár rokov možno. 😂 drzim palce

ankare
17. feb 2017

A cez deň oddychujem s nim. Keď spi on, ležím aj ja. Kašlem na všetko vtedy. Aj počas denného spánku vydrží spat dlhšie, keď som pri ňom, niekedy si potrebuje precucnut a uspi sa ešte.