2,5 ročná dcéra nechce cikať do nočníka

ami6
31. aug 2021

Ahojte potrebujem poradit.dcera nechce ani za toho pana sadnut na serblik.uz sme s nou boli nech si aj sama vyberie ktory sa jej paci.dovliekli domov druhy serblik a stale nic.chodi bez plienky vonku ci doma.vonku zadrzuje cikanie az ju z toho kruti ale ani vonku nechce vycikat pocka kym nie sme doma a hned vo dverach pusti do gati.ked chce kakat sama si donesie plienku aj sa ju pokusa obliect.hry na serbliku nepomahaju odmeny taktiez nie yz neviem ako dalej .mate dake rady prosim? Dakujem

aknamorka22
31. aug 2021

To by som aj ja ocenila nejaké tajné triky na odplienkovanie. Náš si síce sadne na nočník aj sa tam náhodou vycika alebo vykaka ale za 5 minút sa pocika inde, pokaka to trenírok a pod. Vôbec mu nedochádza na čo to je. Mám pocit, že som skúšala už všetko :(

ivangeline
31. aug 2021

Opatrne,pomaly,trpezlivo. Aj nas radsej donesie domov. Postupne zacakal kakat do wc. Na nocnik nebude. A cikat doma nie je problem do nocnika. Avsak boli nehody po obednom spanku,tak plienku nechavam na spanie. Ma 2r8m.

ami6
autor
31. aug 2021

@ivangeline Dakujem ja uz myslela ze som daka cudna bo vsetky deti naokolo uz odplienkovane a tie pohlady matiek ked vidia ze ma este plienky ma uz neskutocne rozculuju .netlacim na dceru a ani ostatni na nezaujimaju len ma to uz trapi ze nechce na serblik a dost to ide do penazi z rodicovskej ....kazda matka pochopi 😄

andrea_prestastna
31. aug 2021

U nas nocnik ani nebol rovno wc hlavne klud pre boha

oliali
31. aug 2021

@ami6 moji chalani serbliky tiez ignorovali… chodili rovno na WC a to ani zmensovacia doska nesmela byt… a teda mladsi sa odplienkoval nakomplet asi az v 3 rokoch 🙈

janka2501
31. aug 2021

ani moja nechcela serblik, tiez si vybrala a kupili sme, a nic s toho...sadala si na neho oblecena, ale inak nie...tak som kupila redukciu na wc, a tam bez problemov....neskor zacala aj na serblik, hlavne v noci, ked som ju davala cikat, a potom uz si zvykla

elizabet173
31. aug 2021

@ami6 na hlúpe pohľady sa vykašli, možno by som skúsila rovno WC. A zobrala plienky. Keď dokáže vonku zadržať a pustí to až doma, tak to už podľa mňa dokáže ovládať. Povedz jej, že v obchode veľkým deťom už plienky nepredajú. Skús nejaké odmeny - nalepujte samolepky, keď ich bude päť, ako prstov na ruke, bude odmena.

siska53
31. aug 2021

@ami6 redukcia na wc? Tu ste skusali? Vidi aj vas, ze chodite na wc? Daktore deti prosto nocnik nie a idu radsej na velkacske wc.

ami6
autor
31. aug 2021

@siska53 skusala mam aj tu len sa boji zachodu a je jedno kde ci u srarych rodicov cib doma ci hoci kde

lamive
31. aug 2021

Ahoj, mojej malej veľmi pomohlo toto: https://www.alza.sk/maxi/dolu-detska-toaleta-d5...

ami6
autor
31. aug 2021

@lamive nieco obdobne mame.dakujem za radu