2,5-ročná dcéra sa budí 3x v noci na mlieko

angelika42
17. sep 2022

Prosím o radu, ako ste odnaučili svoje deti pitia mlieka vo fľaši v noci. Dcéra cez deň mlieko nepije, papa dobre, navečeria sa a pred spaním dostane mlieko vo fľaši. Všetko by bolo ok, keby sa nezobudila 2 až 3 krát v noci a znovu si mlieko nepýtala. Do rána dokáže vypiť skoro liter! Veď nemôže byť stále hladná, keď sa večer napapa. Skúšala som jej ponúknuť čaj, vodu, no nikdy to nechcela, iba mlieko. Cez deň pije normálne z pohára vodu alebo čaj. Máte nejaké typy, ako ste to vy zvládli? Keby vypila mlieko pred spaním a prespala by celú noc, všetko by bolo ok, ale takto...

babovka2321
17. sep 2022

@angelika42 no, nedala by som, hoc by par noci poplakala. Deti si velmi rychlo vedia odvyknut.

luliu
17. sep 2022

2.5 ročné dieťa by už dávno nemalo v noci jesť, kvôli tráviacej sústave, kvôli zubom. No nedá sa nič robiť, len proste nedať, voda a koniec. I keby plakala.....

januska12323
17. sep 2022

Na noc jej mlieko rieď vodou, stále viac vody a bude piť menej. Alebo nedať ale to očividne nezvladas.

ivangeline
17. sep 2022

Nic ine nie je..len vysvetlovat a postupne znizovat davku..az nedat. Syn mal vodu vo flasi. Dcera nema nic. Zniceny cuc,uz nemas z coho pit a hotovo. Raz za cas sa este zobudi po polnoci a treba utesit,dat vodi,ist cikat...inac to zvlada. ;) Ma 2r a 8m.

queen_mary
17. sep 2022

Daj jej vodu do flase, ze mlieko nie je a budete musiet kupit.

nwnw
17. sep 2022

@angelika42 flasu zrusit. Povedz ze sa rozbila.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanaete
17. sep 2022

Ako? Nedat. A obrnit sa trpezlivostou, lebo bez placu to asi nepojde. Vysvetli, ze to skodi zubkom, treba sa riadne vyspat, aby mala cez den viacej energie …. Uz vecer povedat, ze v noci mlieko nebude a v noci vydrzat.

evica17
17. sep 2022

Ja som fľašku úplne zrušila, aj večer pred spaním pil mlieko z pohárika, v noci nič. Veľmi zriedka dostane v poháriku v noci vodu.
A skús v noci keď sa zobudí nedať nič, alebo len vody trošičku a hladiť ju,nám to veľmi pomohlo hládenie,ale.on neprotestoval nijako.

zuzanaete
17. sep 2022

A aj to vecerne mlieko vo flasi rovno zrusit. Vecer ked tak iba z pohara. Flase uz davno nepotrebuje. Co najviac pit z pohara. Prve otazky logopeda byvaju, ako dlho pilo dieta z akej flase. Proste pohar je top.

danielle799
17. sep 2022

@angelika42 A prečo jej dávate fľašu? Véd už je veľká, ma zuby, večer spapat polievočku, alebo chlebík s maslom, dat čajík a syo do postele.
Mlieko nie je, keď sa zobudí, dat vodu a z pohára. Keď nechce ,povedať mliečko nie je, tak šup spinkať.
Pochopí veľmi rychlo.
Mlieko takto v noci jej nerobi dobre

andrea_prestastna
17. sep 2022

@januska12323 fuj toto je jaka rada, ved sa dokaka chuda

januska12323
17. sep 2022

@andrea_prestastna keď sa nedokadi z litra mlieka tak z pol mlieka a pol vody tiež nie

angelika42
autor
17. sep 2022

🙂)))))) ta vy ste podarené po niektoré, ĎAKUJEM ZA RADY VšETKYM! Dnes sme pri popoludňajšom spánku fľašu nemali, dokonca ani mlieko nie, trochu plakala ale nie dlho, zaspala pri svojej oblubenej knizke 🙂 vecer dostala deci mlieka z pohara na slamku, a ja som pila s nou, pekne isla lahnut a znovu zaspala pri knizke. Tak teraz bude zaspavat namiesto flase pri knizke 🙂 len sa bojim noci, ze co bude, skusim jej ponukat pohar, podla mna ju prejde chut vstavat trikrat v noci aby sa napila z pohara. Ona nikdy nemala traviace problemy, mlieko dobre znasa, len uz nie je kojenec aby ho pila tak vela v noci, tak si myslim, ci to nesuvi skor s flasou ako s hladom.

luliu
17. sep 2022

@angelika42 2.5 ročné dieťa nemá čo v noci jesť, má spať, je to zvyk

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ls1997
18. okt 2022

A ako to riešiť keď máme mladšiu(1,5 roka) ktorá cez deň aj večer pije mlieko z fľaše a tie flase vidí ta staršia ktorá sa budi na mlieko aj v noci ( 3,5 roka)

angelika42
autor
31. okt 2022

@ls1997 vyhodit flasu! ja som to urobila a nelutujem, za tyzden sme zacali spať celu noc! to je uzasny pocit, ked sa mozem konečne vyspať 🙂))