2,5 ročná dcéra má rada mlieko

patka2311
1. apr 2021

Dobrý večer priatelia prosím vás chcem sa spýtať moja dcérka má 2 a pol roka a má rada mliečko.. dávam jej kupované 1,5% chcem sa spýtať keď mi za noc vypije celý 1l mlieka je to veľa pre 2 a pol ročné dieťa? Samozrejme jej nedávam plnú fľašu dávam jej maximálne 120-160ml do fľaše a fľaša má inak 300ml je to pre malú moc mlieka alebo nie? Cez deň krásne pije tekutiny vodu zo syrupom alebo čajík.. no keď ide spinkať tak jej vždy dám teplé mliečko tých 120ml a to vypije, a potom kráse zaspinka zaspí kráse samá, no prejdú 2-3 h a pýta si piť tak jej nalejem toho mlieka tých 120ml až 160ml ako sa mi podarí.. alé nie plnú fľašu . Čo sa týka stravy papa mi , vie sa pekné napapať spapa všetko a sem tam sa stane že niekedy trocha z raňajok,obeda, večere nechá... Ale krásne vie sama sa napapať. Za každé vaše odpovede vám budem vďačná , prajem vám pekný zvyšok večera.

lius
1. apr 2021

Podla mna uz je dost velka na to, aby pila mlieko v noci. Mala by jej stacit cista voda, ak sa stravuje vyvazene cez den. A nehovoriac o tom, ze 1 liter mlieka je extremne vela, ved tolko nevypiju ani male babatka.

lius
1. apr 2021

Okrem ineho, nocne pitie mlieka velmi skodi zubom, nema kazy?

hailey1
1. apr 2021

@patka2311 za noc liter? 2 a pol rocne dieta? To ma uz celu noc pekne spat. Mne to pripada mega vela. Tolko vypije moj syn polrocny za cely den. A inak... voda so sirupom u takej malickej? Pekne naucit na cistu vodu, max nesladeny caj. Bude mat neskutocne pokazene zuby podla mna.

simca06022011
1. apr 2021

Teda neviem co na to odborníčky tu ale podľa mňa 2,5r dieťa nemá vôbec co v noci jest. Píšem jest, lebo mlieko nie je pitie. A áno, je to veľa, aj keby to malá 1l na deň je to veľa. A teda my sme dcére dávali riadne plnotučné mlieko, ale to mala tak fľašu raz za deň, večer sytejsie jedlo, kaše atd. Podľa mam ide o zvyk, alebo je smadna a úplne by jej stačila voda. Pediatricke si to nespomenula? Neodporučila vám do 3r teda dávať umelé mlieko? Ja mam už babu 10r neviem aké sú teraz trendy v "mliekovani" 😁

lius
1. apr 2021

Inak neviem, ci som to spravne vykalkulovala, ty jej davas za noc 6 az 8 krat mlieko? Pises, ze jej davas 120-160ml a vypije za noc celu krabicu

patka2311
autor
1. apr 2021

@lius skúšala som nechce mi piť čistú vodu, a čaj málo čo jej osladím...

lius
1. apr 2021

@patka2311 no to je len sila zvyku, chvilu by poplakala, ale zvykla by si...treba ju viac mojkat, tulit sa, podla mna to vobec nie je o hlade, mozno potrebuje len citit blizkost...a uz take dieta rozumie, tak skus vela vysvetlovat a pripravovat ju na to cez den....bude mat zbytocne pokazene zuby a tolko bielkovin aj oblicky zatazuju

patka2311
autor
1. apr 2021

@simca06022011 skúšala som aj Dr. A nič povedala že to je normálne... Tak neviem teraz... A keď nemá mlieka že chcem preňu zmenu tak jej dám čajík a to tiež celú noc len po 120ml a keď jej trebárs nechcem dať tak plače že by aj mŕtveho zobudila a potom počúvam matku... Tak new čo mi odporučaš prosím ťa??
A ďakujem za odpoveď.

patka2311
autor
1. apr 2021

@lius má toľko lásky že sa to nedá opísať... Len to je tak ako som spomínala v druhom komentári keď som odpovedala , mňe sa malá prosté rozplače a chce piť... Dám jej len aby som nepočúvala mamu...

lius
1. apr 2021

@patka2311 no v prvom rade ty si rodic a treba si urobit poriadok s mamou...ty nie si vycerpana, ked tolko k dcerke vstavas?

patka2311
autor
1. apr 2021

@lius nie nemá

janynyna
1. apr 2021

No môj malý ma 2,5 roka a jemu 1l vystačí na 4 dní. Lebo chce mliečko len večer. Ale to mu urobím takú riedku krupicu do fľaše a spinka mi celu noc.

patka2311
autor
1. apr 2021

@lius sako že ja som prvoradé matka od malej, lenže ja mám takú matku že keď malej poviem v noci nie nieje mliečko vypila si tak matka sa nato zobudí ( mám hned vedla jej spálne izbu) a už pomne vrieska čo z malú robím keď plače... A keď jej poviem tak mi odhrkne daj jej to mleko a už som vybavená ... Čo sa týka môjho vyčerpania,som samozrejme že som no čo natom zmením?

simca06022011
1. apr 2021

@patka2311 no určite liter mlieka za nič nie je normálne. Mne nedojcene bábätko prespali celú noc bez jedenia a pitia za pár mesiacov. V 2,5r som malú dala o 19:30 do postele a o 6:30 len tak tak vytiahla z ppsterle. Bez jedenia. Čiže určite to nie je ok, treba postupne odvyjat. Možno naozaj inú večeru v iný čas skúsiť. Teba mama tiež celú noc nalievala mliekom? Ci prečo ma mama problem a plačom?

patka2311
autor
1. apr 2021

@janynyna mňe krupicu vôbec to už musí byť... Ale skúsim to ešte a možná to bude iné, a tiež sa konečne vyspím

patka2311
autor
1. apr 2021

@simca06022011 skúsim krupičku a uvidím ako, no to neviem ako to mala snami mama ja som z dvojčiat tak neviem, a docela ma štve že jej vadí že tá mala mi v noci poplače ved myslím si že je to normálne... No mojej matke už snáď vadí všetko

lius
1. apr 2021

@patka2311 je to smutne, ale ty nicis zdravie svojho dietata kvoli tomu, aby matka ti dala pokoj :( ak by dcerka chcela drogy (obrazne povedane), tak tiez jej to das, len aby neplakala a nebudila tvoju mamu?
skus nad tym pouvazovat a riesit hlavne svoj vztah s mamou, prajem vela stastia

petamich
1. apr 2021

@patka2311 v prvom rade by si si to mala upratat s mamou, cez den sa s nou posad na kavu a povedz jej, ze si neprajes, aby ti zasahovala do vychovy, liter mlieka fakt nie je v poriadku, uz len tych bielkovin ti prijme asi ako kulturista v prepocte na kilo vahy, skor si veru myslim, ze to je zvyk v kombinacii hlad, kedze asi si musi zvyknut, ze v noci prijme menej, hlavne silnu volu, krok po kroku a mamu fakt treba "upratat" v dobrom, je to tvoje dieta, ona uz svoje vychovala

patka2311
autor
1. apr 2021

@lius to vubec nech si myslí čo chce moja matka... No tiež nemôžem zato že plačka... Zajdem k dr. A uvidím čo mi povedia tento krát... Za všetký odpovede vám ďakujem a prajem dobrú noc 😴

patka2311
autor
1. apr 2021

@petamich určite to snu poriešim

nikpa
1. apr 2021

@patka2311 liter mlieka počas noci? 😳 A ešte aj 1,5% veď to je voda, len sa s tým nalieva a kazí si zuby, rovnako s tou sirupovou vodou. Nehnevaj sa na mňa ale veľmi zle si ju naučila. 2,5 ročná nepotrebuje v noci už nič jesť, jej črevá si majú v noci oddýchnuť a má spat, nie 6 krát za noc sa budiť na mlieko. Treba jej dať poriadne jesť pred spaním a nemôže byť v noci hladná. Alebo jej daj v noci max 1krat hustú kašu napr.krupicu vypiť nech sa zasýti a hotovo. Nemôžeš dovoliť aby si všetko vynucovala plačom, no a s mamou by si sa mala pobaviť o tom, že je normálne, že dieťa občas plače.

lululucy
1. apr 2021

Aj tu na MK je poradna. pediatrička ti odpovie na vsetky otazky, skus sa opytat jej

luccija
1. apr 2021

@patka2311 týmto štýlom ju odplienkujes v 5 rokoch.Je to veľmi veľa a nie je to dobré.je to zlozvyk, ak má cez deň dobrú stravu.Ale budeš ju to ťažko oducat

tulipanicek
1. apr 2021

V tomto veku už dieťa nemá v noci jest. Tráviaci systém potrebuje tiež “oddýchnuť”. A aj dieťa sa nemôže dobre vyspať keď je v noci toľko krát hore. Plus je to množstvo ozaj záťaž aj na obličky. Či už množstvom bielkovin či proste tekutín. A ani vodu v takom množstve nemá piť v noci. Ak je počas dňa dobre a na večeru má dostatok jedla, tak toto je len a len o zvyku. A musíš si urobiť “poriadok” s mamou 🤷‍♀️

whatever1
1. apr 2021

@patka2311 Kravske mlieko obsahuje velmi vela bielkovin a malo vitaminov. Radsej by som sla do umeleho...A viac ako 3.5dcl mlieka za den sa takymto malym detom neodporuca. Liter je vela aj pre dospeleho. Skus jej dat sytu veceru, aby nebola hladna a namiesto kravskeho mlieka, umele, urcite je zdravsie a lepsie stravitelnejsie...Moja znama odstavila svojho syna od mlieka(umeleho)tak, ze pri zarabani mlieka postupne zacala davat menej odmerok a viac vody..mozno keby to skusis aj ty, nevravim ze to je idealne riesenie ale urcite setrnejsie pre jej traviaci trakt.

gbgb
2. apr 2021

@patka2311 skus dat poriadnu veceru a pomaly ried to mlieko s vodou. Kazdy den viac vody ako mlieka a po tyzdni/dvoch uz iba vodu.

cevricek40
2. apr 2021

Keď jej to chutí mlieko daj večer.

siska53
2. apr 2021

@patka2311 to je strasne vela! Tolko som.nevypila ani vody v noci, ked som.dojcila!! Nieto este mlieka!! A voda so sirupom?? No.. urcite jej obmedz to mlieko! V noci ma spat a nie sa nadajat, ani vodou.. ak by vypila 2-3 dl za noc, no ok.. ale liter??? A navyse co mne zas vravela.pediatricka, deti maju jest plnotucne potraviny. A mlieko je potravina, nie tekutina.

lenkakravcova
3. apr 2021

@patka2311 Ahoj,
Môj syn pil do približne 2,8 roka mlieko v noci. Stále vypil cca 300ml. V noci vtedy preto musel nosiť plienku, lebo sa inak pocikal. Pil ho na zaspavanie, zo zvyku. Neskôr som si povedala ze mlieka bolo už v noci dosť a už som mu ho na oc nedávala. Hneď sa zbavil aj plienky. Cez deň mu mlieko dam keď si popyta (teraz ma 3,5r a stále ho raz za čas spomenie že chce naliať). ☺ To nočné kŕmenie eliminuje co najskôr aby nemala problém s oducanim od plienok.
Čo sa týka vody so sirupom, aj ja ho synovi dávam, alebo vodu a džúsom riedenu. Mame domáce kvalitné sirupy, tak v tom problém nevidím. Tie zbrndy chemické s 1% ovocia by som ale nedávala. Nie je to dobre ani na zuby ani na žalúdok. Keď sirup tak skus pozrieť nejaké kvalitnejšie. Sú drahšie ale zase dáva sa oveľa menej sirupu nech z tých smwmejdnych. 🙂