2,5 ročné dieťa je závislé na svokrovcoch

marca1331
10. jún 2014

ahojte maminky .uz nwm ako dalej mam doma 2,5 r.dcerku a problem je v tom ze je velmy zavisla na svokrovcou a uz mi to velmi vadi,chovaju sa ako keby bola ich dcera,stale omielaju ze ona bude vyrastat pri nich ... Uz ked som ju prvy krat doniesla domou brali si ju k sebe,dokonca sa aj urazili ze som nedala meno po jeho nebohej sestre,byvali sme s nimi a vzdy bola len s nimi.nech robim co chcem nechcela ani nechce byt somnou..uz sme sami a stale uteka k nim kedze zijem vedla nich uz ich citim ako neaky cierny tien..rano ked ma vidia ze co robi mala.ja ze spi a oni ze ked vstane nech sa pride najest..napr.dnes vecer k nam ani spat neprisla ostala s nimi rano nechcela prist ,svokra chodi na obeddo prace tak ju tu asi 4 x priniesla ona krici place ze tu nechce byt ze mamu nelubi..skusala som ze vzdy ked sa vratila tak sme jjus usmevom vitala uz si prisla joj jaka som rada...mam si to nevvsimat ako to zvladnut vydrzat? Prezili ste to niektora..? Alebo dam ti papat ze nie babka mi ta to iste s obliekanim atd..

rumkolka
10. jún 2014

@marca1331 dieta musi jasne vediet kde je jeho domov a kto jeho rodicia ktori su uplne prvy v starostlivosti a v laske.Ty si dopustila aby dcera za svoj domov zacala povazovat pribytok starych rodicov,dopustila si ze starostlivost ktoru si jej mala dat ty jej dali oni a teraz ta trapi ze k nim citi vacsiu lasku ako k tebe.Neviem ako to napisat jemnejsie.Nechala si svokrovcov aby ti postupne kradli dieta,krok za krokom si ju putali k sebe.Uz z tvojej otazky ci si to mas nevsimat a vydrzat to je zrejme ze netusis ze si to ty sama dopustila.
Ako je mozne ze nechas dieta babke a cakas kym pride sama domov spat a ak nepride tak ju v pohode nechas spat u babky...venuje sa jej babka a ty zatial robis co??? Si sama doma alebo si u babky s nou a venujes sa dcere? Ak dieta nechce byt so svojou mamou tak niekde sa stala velikanska chyba.Napravit sa to este da ale bez obeti to nepojde a najhorsie je ze tvoja dcera bude trpiet kym pochopi kto je jeho mama.Treba si urcit pravidla ktore budu platit pre vsetkych.

marca1331
autor
10. jún 2014

@rumkolka no ja sa venujem mladsej, a vobec som to nedovolila .,to ma nrzi ze co vsetko som robila a aj tak som tomu nezabranila..venovala som sa jej,bola moje vytuzene,vies vsetko je v pohode hrame sa smejeme mazname a zrazu pride babka a uz bezi ku nej a ze nechce tu byt..s tymi pravidlami mas pravdu dnes som zsviedla a budem na to prisna...nwm od kedy sa narodila stale,spadla brali mi ju z ruk,bola chora chodili za nou 20 x ,,vzdy mi to vadilo lenze mna nokto nevidi nepovcuje

gabrielasofia
11. jún 2014

ja len tolko, že mne sa to zdá pekné, keď dieťa má rado starých rodičov a oni ju. čo by za to iní dali, mať takýchto starostlivých a dobrých starých rodičov. ja si myslím že z toho vyrastie... a bude to v pohode, len ona je maličká ešte to teraz nechápe. čo si už nepamätáte keď sme my v detstve mali svoju dobrú babičku na dedine? ani mne sa nechcelo chodiť domov. nerob z toho drámu, buď rada že sa môžeš venovať druhému dieťaťu alebo si aj oddýchneš, no bože...

lienka2425
11. jún 2014

Moja sestra ma 5 rocneho chlapceka a tiez byva blizko nasich. Maly je viac u starych rodicov ako doma. Ked bol mensi, nechcel ju, odstrkoval ju, chcel byt len zo svojim deduskom.... Ale ked si rozbil koleno alebo bol chory, bola to len a len jeho maminka s ktorou chcel byt. Teraz je tiez casto u st.rodicov, ale vie ze kto je jeho mamina 🙂 aj ked ju este sem tam odmieta, nie idem kreslit s babkou, nie idem von s dedkom, nie umyje ma babka... ale stale je to jeho mama a lubi ju 🙂
Ono je to mozno ze ked bola este mensia tak vsetky tie aktivity, vsetky tie veci dobre a zle, zazivala s dedkom a bakou, ucili ju, hrali sa spolu, papali spolu, obliekali sa spolu, chodili spolu von, buchla sa oni ju ratovali a fukali kolienko atd... tak je samozrejma vec ze sa taha ku nim. Dieta dokaze rychlo "prirast" ALE casom sa to urovna ,neboj 🙂
Presne tak ako napisala gabrielasofia , venuj sa druhemu a bud rada ze ti ma s nou kto pomoct... 😉

pribinak
11. jún 2014

Možno potrebuje s tebou nejaky vysokopozitivny zážitok, niečim ju musíš upútať, co ja viem, kupko, ZOO, nejaky detský park ci centrum
Možno sa pri tebe nudí a svokrovci ju vedia zaujať

jabadaba
11. jún 2014

@marca1331 trosku dramatizujes a ziarlis uplne zbytocne. Dietatko ma v tomto veku uplne prirodzene obdobie, kedy urcite cinnosti chce len po urcitych osobach. Povedala by som, ze mate nejake problemy vy medzi sebou, Ty a svokrovci. Inak by si toto neriesila. 😉

marionmarion
11. jún 2014

@marca1331 chybu si urobila v tom, ze si nevymedzila svokrovcom jasne hranice. Dovolila si im, aby ti ju brali z ruky, aby prevzali tvoju ulohu matky a teraz to tak aj vyzera...tvoja dcera musi mat dobry zmatok v tom, kto vlastne si, lebo ako matku berie skor svokru, ked chce byt stal pri nej a nie s tebou a to je velmi smutne...na tvojom mieste by som sa jej zacala maximalne venovat aby zistila ze jej dokazes poskytnut to iste co svokra a stratila o nu postupne zaujem... ze mas aj druhe dieta?...nie si jedina. Bez ohladu na to,kolko ich mas, by si sa im mala venovat rovnako...

flopo
11. jún 2014

@marca1331 presne toto som mala s mojim trojrocnym synom.bol viac dieta starych rodicov ako svojich :(.tiez mi to velmi vadilo,tak som sa porozpravala s nimi samozrejme aj manzel im povedal,ze co a ako a zlepsilo sa to.stary rodicia niektory robia chybu,ze nevysvetlia dietatu ked toto robi,ze rodicia su prvoradi.niektory to dokonca robia zamerne,len aby dieta mohlo byt ICH...zaciatky boli tazke,lebo tiez reval,ze chce ist za dedom,ale snazili sme sa mu venovat co najviac aby pochopil aj on,ze my sme rodicia a u dedka bude travit menej casu.nas dokonca uz ani nerespektoval,ale takto to dalej neslo.tak sme skresali navstevy len poobede a spat len par krat.hlavne ma trapilo,ze ja som mu ani nechybala,ale u starkych mu vsetko dovolili,nemusel tam spat na obed,nemusel nic....ziadny rezim no nic.ale potom ked bol doma nebolo s nim mozne.mohli sme sa aj zblaznit,bol jak z divych....🙂 Taketo spravanie som nemohla tolerovat.teraz je pokoj 🙂 dedo s babkou su sice nestastny,ale je to pre dobro toho dietata 🙂

sandy84
11. jún 2014

Teraz ked budu prazdniny vyuzi to a zoberte ju niekam min.na 4dni a plne sa venovat a ked pridete domov tak sa snaz prist na noc aby uz zaspala doma, rano ju este podrz doma a zacni s nou kreslit nieco robit a postupne ju tam pust ale len hodku a domov spat.

lubina
11. jún 2014

@marca1331 ja by som svokre dala mladsie dieta teraz a povedala, ze so starsou budem travit cas ja, aby sa nakoniec n estalo, ze starsiu budu zboznovat a o mladsie sa ani poriadne neopytaju 😠 . Takze "vymenit deti", ak svokrovci potrebuju sa s niekym hra, tak prosim, kocikovat mladsie dieta 😉

nini1010
13. jún 2014

@lubina Podla mna naozaj rozumny napad.presne takto by som to urobila ja.

tigri
13. jún 2014

@marca1331 neviem kedy sa ti narodilo mladsie, ale dcerka sa moze citit odstrcena a preto uprednostnuje starych rodicov, kde sa asi stale citi ako "jedinacik"...suhlasim s @lubina, nech ti stari rodicia pomozu s babom a ty sa intenzivne venuj starsej...nech to znie akokolvek divne, pokial su zabezpecene zakladne potreby babatka, treba uprednostnovat starsie dieta...skus si len tak premietnut, kolko krat jej za den povies: "teraz nemozem, lebo..."