Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

2,5 ročná dcéra je stále so svokrovcami a tí na nás nadávajú

marca1331
12. jún 2014

ahojte asi potrebujem len vas nazor a vyrozpravat sa...hrozne ma to nastvalo..no stalo sa to ze moja dcera 2.5 r . stale chodi len za svokrovcami ,stale...lenze oni chodia do prace a vcera mi ju 4 x priniesli a ona s placom ze tu neostane , tak uz co bolo vela bolo vela tak som sla po nu dala po zadku,trochu nakricala.ze co to vystraja..aaa svokrovci su urazeny a to ma tesi velmi aspon nas uz nechaju ...ale co ma hrozne nastvalo ze po ceste do prace pomne nadavali pred susedmi a kazdemu v dedine ze bijem deti.,ako to fakt ziadna neda detom po zadku...vsetci namna kukali jak na vraha a smiali sa do oci...nwm ako vydrzim tu zit a vidat ich kazdy den

ematko29
12. jún 2014

@marca1331 ja viem je to ťažké strašne,moja dcera ked mala asi2roky bola tiež taká,ona netušila kolko mi svokra naubližovala,asvokra presne vedela,ako si ju získať🙂 a tak malá za nou letela dobre nohy nepolámala,bola som s nervami v koncoch.Moja svokra na nu dokonca vôbec nedávala pozor,takže musela som im byť stale za pätami,lebo ináč ju nechala liesť po doskách nezakričí na neti doteraz lebo chce byť dobrá.Neraz zasiahnem ja a potom som za zlu.Stále si opakuj ,že dieťa nemá tvoj rozum a aj keby si jej vysvetlovala o čo ide ,ona ta nepochopí.Musíš sa stým zmieriť.Jeden čas som tto riešila tak,že po obednajšom spánku sme stále šli von na prechádzku aby nebola so svokrou,ale takto sa to stále nedá riešiť.Mysli nato,že dcera rastie,nebude vkuse taká troška sa zmení,ale pôjde tto pomaly

marca1331
autor
12. jún 2014

a koljo ma teraz?je to lepsie? Ale oni si znej spravili dceru a urazili sa ze som jej dala po riti..mam ich plne zuby

marca1331
autor
12. jún 2014

a koljo ma teraz?je to lepsie? Ale oni si znej spravili dceru a urazili sa ze som jej dala po riti..mam ich plne zuby ematko29

namornicka
12. jún 2014

Žiadne "musíš sa s tým zmieriť". Preruš kontakt so svokrovcami a ži si svoj život. Ak sa spamätajú môžete im malú znovu dávať, ale pri najmenšom náznaku protestov z ich strany sa zasa stiahnuť. Dieťa si odvykne tam chodiť a ty budeš mať pokojnejší život.

ematko29
12. jún 2014

@marca1331 teraz už má 9rokov.je to už uplne o inom,ale mám aj mladšiu dceru ktorá je taká istá,ale už to riešim s chladnou hlavou.a teraz čakám 3tie tak si to zopakujeme 😅

namornicka
12. jún 2014

@marca1331 Neber to v zlom, ale ja mám pocit že z teba si urobili dcéru, ešte k tomu nesvojprávnu a ty im to toleruješ. Oni pôjdu iba potiaľ pokiaľ dovolíš.

ematko29
12. jún 2014

@marca1331 neviem ako jew to u vás so súkromím,ale my sme oddelené domácnostiv jednom dome ,máme samostatné vchody tak som sa zamkla ahotovo,trocha povystrájali svokrovci,ale oni boli hroznípili afajčili to sa nedalo,mala som to teda dosť ťažké.Ja som si vytvorila vlastný priestor aj za cenu toho ,že sa budú hnevať a kedže sa manžel nechcel sťahovať tak som si spravila po svojomnič nenamietal.Oni boli zvyknutý,že mi hocikedy vliezli do izby či som kojila či som bola doslova len v gaťkách.proste som sa zamkla amohli sa dobíjať 😀

marca1331
autor
12. jún 2014

@namornicka mam taky isty pocit..mam druhe a oni to beru ako povinnost starat sa o starsie..stale chceli aby vyrastala pri nich,urobili si z nej maznacka

marca1331
autor
12. jún 2014

@ematko29 my tiez mame postavene vedla nic..boze co ma to napadlo

hellionka
12. jún 2014

@marca1331 Nie oni si z nej spravili dcéru alebo maznáčika ... Ty si to dovolila. Je to tvoja dcérka. Radim rýchlo nastaviť svoje pravidlá. To že sa svokrovci urazia je len ich problém.

kikina84
12. jún 2014

@marca1331 no to bola celkovo chyba ze travi tolko casu so svokrovcami..v prvom rade si matka ty a ty by si sa mala dietatu venovat a ucit ho zaklady ,vychovavat ho..Ziadna babka,dedko a ani svokrovci,nedokazu dieta vychovat,len ho rozmaznavaju ,nevravim ze sem tam sa to neda v ramci obcasneho varovania,ale takto stale by som to nedovolila.Je logicke ze dcerka place ze chce ist za nimi,lebo je s nimi viac casu ako s tebou,a pravdepodobne jej asi aj vsetko dovolia,nezakazuju nic a to sa detom v tomto veku paci..takze sa ani nedivim..horsie to bude ked bude dcera starsia,nebude ta vobec respektovat a bude stale utekat za svokrovcami,lebo tam jej je dobre,tam nema ziadne prikazy zakazy 😖

janickacrazy
12. jún 2014

@marca1331 Tak im ju nedavaj tak casto, hadam ked zamknes tak ti neujde alebo hej?

klincek
12. jún 2014

@marca1331 my sme po jednom sialenom vikende, kedy baby uz nevedeli, co so sebou, neboli u babiek mesiac..povedala som, ze kym sa nenaucia spravat ako sa patri, nepojdeme. a ak sa cirkus zopakuje, nepojdeme zase dlhsiu dobu, aby sa naucili, ze aj pre nich platia pravidla (maju skoro tri roky).
pokial by bol problem zo strany starych rodicov, rovno by som im povedala, ze si neprajem, aby sa k dietatu alebo ku mne spravali konkretnym sposobom, lebo to nerobi dobrotu (znizuje to moju autoritu alebo cokolvek). ak by nepochopili, tiez by tam dieta neslo..mohli by ho prist na chvilku pozriet, ale proste dieta k nim nepustim. vy ste rodina a maju platit vase pravidla.

koala7
12. jún 2014

mna zarazilo ze tam 4x utekala, nepoznam ta osobne, ale nehlada ona kludnejsie prostredie ako ma doma? nie je doma pod stresom, nervozitou atd? z tej bitky ako "riesenia" jej problemu mi to tak nejak vyplynulo.

Odporucam tento kurz ako riesit situacie s detmi konstruktivne:

http://ona.idnes.cz/nevychova-liberalni-vychova...

http://vychovanevychovou.cz/

mamavera
12. jún 2014

@marca1331 dcérku si trestala úplne zbytočne 😝 😝 😝 😝 , ona má nejaký dôvod, prečo tam beží, možno len ten, že jej viac dovolia, alebo sa jej viac venujú, vymýšľajú pre ňu zaujímavé činnosti, to musíš sama vedieť. Treba nadstaviť pravidlá jej aj svokrovcom.

moonlight1210
12. jún 2014

dieta je priamociare. chce byt tam, kde sa citi dobre. ine neriesi.
nechape, ze su nejake limity, co by malo a uz nemalo a co si ma zo zdvorilosti odriect.
to ho musis naucit ty.

a ked ti ju 4x vratili spat, preco si ju doma nezamestnala niecim, aby ti neutekala?

stari rodicia si zvycajne vnucata viac maznaju ako rodicia. to nie je nezvycajne.

a ked mas so svokrovcami narusene vztahy, tak jednaj podla toho. naco im davas zamienky a potom sa stazujes?
vsak si dieta odved domov a tam mu daj pozadku, ak si myslis, ze je to potrebne.

dalsia vec je, ze sa dcera naucila chodit k nim velmi casto. aby si na toto zvykla, muselo sa to spociatku diat so suhlasom oboch stran. zmenilo sa nieco medzicasom? alebo vcerajsok bol nejaka vynimka, ze to zrazu vadilo?

ivett1
12. jún 2014

@marca1331 asi nemáš na ňu toľko času ako svokrovci ... lebo keby si mala, tak je s tebou😉 ...a nebeží k nim ... starí rodičia ti dieťa nebudú "vychovávať".... ALE ROZMAZNÁVAŤ (možno len preto, aby ťa naštvali...) ... sama si musíš nájsť čas a vysvetliť malej, že čo od nej vlastne chceš ... ty ju musíš vychovávať (ale nie bitkou, lebo ešte viac bude od teba utekať...) ...

belasy_motylik
12. jún 2014

Nechápem - prečo je stále so svokrovcami?

bahira1962012
12. jún 2014

@belasy_motylik nerozumiem ani ja :O

ematko29
12. jún 2014

@belasy_motylik možno manžel nechce odýsť,môj tiež nechcel ačo som sa mala spakovať a rozbiť si rodinu?inak je užasný manžel .

labajka
12. jún 2014

moja zlatá, je to veľmi ťažké,neviem, ako by som to riešila, nemám ešte vlastné bábo, ale píšem ti kvôli tomu, aby si vedela, že držím palce, prajem pevné nervy a ono sa nejaké riešenie vždy nájde, žiadna kaša sa neje taká horúca, drž sa

adri266
12. jún 2014

@marca1331 minule som si vypocula rozhovor mamiciek na pieskovisku. Jedna z nich vravela, ze aj ked ma tri deti, to najmladsie ako keby ani nebolo jej, lebo od narodenia, kedykolvek zaplakalo, svokrovci ho brali na ruky, aj od nej, matky. A teraz je dieta naviazane viac na babku, ako na matku. 😔 😔 😔 Je to velmi smutne.

ALE, nesuhlasim s tym, ze hlada kludnejsie miesto. Dcerkina kamoska byva s babkou, a chodieva tam kazdych 5 minut. Lebo je to ine, lebo moze skakat po posteli, lebo babka je babka. Nic ine by som za tym nehladala. Skus sa na to pozriet objektivne. Dcerka ma tu moznost, tak ju vyuýziva. Ty mas moznosti si oddychnut, upratat, navarit bez toho, aby Ti mala skakala za chrbtom. Moja dcerka by chcela vidiet babku kazdy den. Zial, byva od nas 60 km, neda sa.

No a s tym ohovoranim, svokrovcom normalne a kludne povedz do oci, ze si neprajes, aby Tvoj a vas zivot referovali susedom a celej dedine. Nech si najdu iny druh zabavy.

kofoluska
12. jún 2014

@marca1331 Prepac, nexcem sa Ta dotknut, ale bitka NIE JE riesenie. Ani nakricanie na dieta. Ono ma na svoje konanie dovod, akokolvek absurdny alebo blby sa Tebe ako dospelemu moze zdat. Ked nechces, aby tam Tvoja dcera tak casto chodila a aby tam travila tolko casu, tak to musis zariadit Ty. A ze Ti ju 4x priniesli znamena co? Ze Ti usla z bytu/domu? Vsak zamknem dvere. Ak aj bude vyvadzat, necham ju, kym sa upokoji a potom jej vysvetlim situaciu. A ne ze nacapem na rit a nakricim, co to vystraja. Vobec sa necudujem svokrovcom, ze sa im to nepacilo a ze si pustili jazyk na spacir.
Mimochodom, na dedine to tak chodi. Ked nexces, aby si bola centrom zaujmu a aby o Tebe viedli kdejake reci, nedavaj na to dovod/zamienku. Ani rozhovor so svokrovcami na tuto temu nepomoze - budu Ta ohovarat nadalej a o to viac, ze si to nezelas.

bibika55
12. jún 2014

Snažte sa dcerku niečim zaujať.Vystrihovanie z papiera,kreslenie,modelovanie,proste niečo čo ju zaujme,pretože oni sa jej určite v niečom venuju čo s ňou doma nerobíte a je j sa to páči,preto je radšej tam.

lenbea
12. jún 2014

@marca1331 no chapem. aj ja sa toho bojim. svokra sa malu snaži lakať zatial len hračkami ,ale bojim sa, že raz to bude na sladkosti, alebo ju bude klamať a hocičo na mna vymyšlať. chapem, že si bola aj nervozna a dala jej po zadku. ale možno učinnejšie by bolo na niečo malú nalákať, ale pošepkať jej to do ucha, aby svokra nepočula, čo si jej povedala, aby to od Teba neodkukala. moja svokra všetko opakuje po mne, ešte aj malú volá tak ako ja, podla mna je chora, na hlavu... a ešte to robi asi aj naprotiven.
pozoruj, čo sa malej u svokrovchoch pači, a skus vymyslieť niečo ešte zaujimavejšie, aby neutekala hned tam. mam ešte male dieťa, ale myslim si, že deti radi varia s mamou, alebo si niečo modeluju, podla toho, aka je velka.

lenbea
12. jún 2014

@ematko29 ešte ste stále tam? a po čase sa to zlepšilo? ja sa bojim, že to bude stále len horšie a ked sa nám narodi teraz druhé, bude mi malú stále ťahať k nej a hovoriť jej, že maminka na nu nemá čas, a ešte ked jej dačo poviem, just to bude robiť ešte viac na protiven

ematko29
12. jún 2014

@lenbea ano sme tam a aj ostaneme,ja viem,že teraz to je pre teba tažko chápať,ale my sme tu už 12rokov a tak som si tu zvykla,že by ma stadial nedostal nik.prerobili sme dom a jednoducho aj ked sa svokrovci hnevali a ohovárali ma,že im nechcem dať deti tak som vedela,že inak sa nedá.teraz ked sú už deti väčšie si už z toho nič nerobím ked sme vonku ešte ich svokra lanári a niekedy mám nervy,ale už to nieje to čo prv už ju beriem ako starú prepitu babu,samozrejme na mladšiu ešte dávam jedným okom pozor ked je s nou ,ale staršia je už iná tá babku už pozná čo je zač 😀 hlavne si uvedom ,že ked si ty neurobíš poriadok nik to za teba nespraví ani manžel.musíš vedieť čo robíš a za svojím si stáť.Ja som vedela,že ked si nevytvorím svoj priestor do ktoreho mi nebudu zasahovať tak by som tam zošalela.Oni budu stale na teba kydať a oto im ide aby malá bola na nich závislá ,aby ta týrali .Nedaj sa vzopri sa a ukáž kto je matka a manželka a gazdiná v svojom dome.Tuším si písala,že máte vlasttný dom len na spoločnom pozemku.No vidíš si na tom lepšie ako ja 🙂

ematko29
12. jún 2014

@lenbea prepáč som si ťa pomýlila so zakladatelkou témy 😅

kybel
12. apr 2015

ahojte ja mam taky isty problem .mam trojrocneho syna a byvame spolu so svokrovcami v jednom dome mame vsetko oddelene sme na poschodi som cely den doma so synom a tiez len uteka dole za babkou mam na to nervy uz som mu aj zakazala tam chodit a sam tam chodi chce tam aj jest a mna to hneva lebo mu vsetko daju . minule tam bol bolo desat hodin a vravim svokre aby mu nic nedavala jest ze bude obedovat za hodinu a pridem dole a v ruke cokolada a dokonca ked som kracala dole schodala tak som len pocula ide mama schovaj si to je to hrozne ako si ho mam ziskat ja aby tam nechodil myslela som si ze budu ma respektovat a pomahat mi . ale len sa so mnou prieci .

kybel
12. apr 2015

ematko29 ja mam tiez svokru alkoholicku a nechcem syna nechavat s nou ale on sam za nou chodi lebo mu vsetko da vsetko dovoli dokonca mu dava ostru motyku velku do ruky aby pracoval , bublikovu vodu strudenu napit ked sme vonku a mna si nevsima . len co vindeme von hned sa mu naschval ukaze lebo vie ze pojde zanou a ja sa mozem zblaznit ked chcem ist s nim na prechadzku. vobec ma v tom nepodpori a nepovie mu choj s mamou na prechadzku ale stoji ako drevo a pozera sa ako taham syna na prechadzku

Tu začni písať odpoveď...

Odošli