2-mesačné bábo na svadbe

pauli_cka
16. dec 2018

Ahojte maminky, chcela by som sa s vami poradiť ohladom svadby, na ktorej sa planujem zucastnit s babatkom. Ešte som zatial len v 16 tt, ale uz davno som pozvana na svadbu. V case jej konania bude mat moje babatko necele 2 mesiace. Nemam este deti, takze ozaj netusim, ci sa svadby zucastnit s takto malym drobcom,alebo radsej nie... zvladnem veceru a aspon cast zabavy aj s dietatkom, alebo radšej neriskovat? Neviem ci je vhodné aby sa dietatko vystavovalo niecomu takemu v tomto veku. Bude to mesiac jul 2019 a bavo planujem mat v nosici. Ďakujem vám 🙂

st44
16. dec 2018

@pauli_cka ja som bola s mojou na svadbe ked mala mesiac, mali sme ju v kociku, ten trochu aj tlmil hlasnu hudbu. Ale nebola som dlho, mozno 2 hodiny

bubik91
16. dec 2018

ahoj moj syn sa narodil v january a my sme mali svadbu v july... bol na celej svadbe az do osmej kedy uz isiel spat a v pohode bol kludny kazdy ho navlacoval zvladol to na jednotku ale mal 6mesiacov a bola to nasa svadba. Bratranec mal v tedy 3mesacneho ale toho nechal doma lebo mál koliky a stale plakal takze to som bola rada ze ho nezobrali. rakze uvidis ake bude babatko ale isto by som ho nemala v nosici ale v kociku vsak naco bude na tebe zakvacene ?

deedol
16. dec 2018

ja som takto planovala ist na krstiny s dvojmesacnym, a teda po porode som si to velmi rychlo rozmyslela 🙂 podla mna uvidis, ako bude tebe, malemu a ako budu vyzerat vase dni. ja som nakoniec nesla.

danula.ch
16. dec 2018

@pauli_cka uvidíš sama, ako to budeš zvládať. Možno aj bez svadby budeš padať na hubu, pardon za výraz. Ak bude mať bábo koliky, tak to akurat vo večerných hodinach býva najhorsie. Ale možno budeš mať pohodove bábo, supnes do kocika a celé to v kľude prespí von. V každom prípade hlasna hudba nie je vhodná pre také malé mimino, takmer novorodenca, ani taká akcia, veľa ľudí, hluk, citlivejšiemu aj toto stačí, aby ho to rozhodilo. Nič by som neplanovala, dopredu to nemôžeš vedieť. Minimálne obrad by ste zvládnuť mali a potom uvidis

pininka
16. dec 2018

My sme boli s trojmesačným na 50tke skoro celý čas spal v nosiči, ani sme nevedeli že ho mame, ale zas tam nebola hlasná hudba a ani rôzne svetlá,či milión ľudí. Uvidíš sama aké.babo to bude. Ale v kočíku aspoň na večeru a časť oslavy by som išla,ale Max na dve, tri hodky

ukulela
16. dec 2018

@pauli_cka obrad v pohode. ale ak aj hostina, tak len s ubytovanim a moznostou nakojit a ulozit babo mimo hluku. a tym padom aj niekym na postrazenie. nosic mozes planovat, no dieta ti ho moze odmietat. 2 mesacna je este velmi male, bez rezimu. okrem toho hrozi, ze kazdy ho bude chciet na ruky. moj starsi by toto zvladol, on bol na prse, alebo spal. mladsi v 2 mesiacoch absolvoval sople aj zapalene ocko a atb. a je dost narocny, s nim by som si to nedovolila.

janynyna
17. dec 2018

@pauli_cka myslím, že odpoveď budeš mat až po pôrode. Podľa toho aké bude bábätko 😉

hettinka
17. dec 2018

@pauli_cka my sme boli s takým malým na svadbe do 20:00, počas obradu muž vonku kočíkoval, ja som bola za svedka. Inak by som ani nešla, ale bola to naozaj blízka rodina.

erikavesela
17. dec 2018

Po porode sa ti obrati zivot o 360 stupnov, zacnes zit inak a vsetko zavisi od dietata, urcite by som dnes neplanovala nieco co bude za pol roka, hlavne, ked ti do zivota vstupi babo...vela zien v tomto case pada vyslovene na hubu a su rady, ze ziju, nie este na svadbu pomyslat.. osobne si myslim, ze tak male babo zobrat max.na obrat, mozno hostinu a pekne domov, bude ti jest v najlepsom pripade kazde 3 hodiny, v horsom bude neustale na prsniku...

alchemilkazltozelena
17. dec 2018

@pauli_cka nasa mala bola na nasej svadbe ked mala 3,5m....urcite ziaden nosic(toto v zivote neoochopim - co sa tam s nou budes natriasat? ) normalne sme mali vajicko a kolesa z kocika, mala spala od 16 45 do 21 45 a potom sme sli domov....teraz ta cskaju ine veci...este nad tym neuvazuj, mas pred sebou este viac ako polku tehotenstva, porod...zameraj sa teraz na to, po pprode uvidis ci sa citis na svadbu 👍

zuzipolo
17. dec 2018

@pauli_cka tak toto by som riešila až po pôrode na tvojom mieste..ja som mala tiež všeliaké plány a dieťa si robilo čo chcelo a niečo ako svadba by ozaj nemohlo byť..ale sú bábätká o ktorých ani nevieš a môžeš s nimi čokoľvek 🙂

veronikazoja
17. dec 2018

ja som bola sestre na svadbe, keď mala dcérka 2 mesiace, bolo to na začiatku septembra, takže ešte boli dosť veľké teplá, boli sme do večera do ôsmej, takže vôbec nevidím dôvod na nejaký nosič, čo ho tam chceš mať niekoľko hodín na sebe v takom teple? my sme mali kočík a nebol problém, väčšinu času bola dcérka vonku, vo vnútri sme boli len keď sa jedlo a keď sa robili také somarinky a vtedy hudba nebola taká hladná keď som si chcela s mužom zatancovať mamina ju vonku pokočíkovala, neviem si predstaviť, že by som mamine dávala nosič, aby malú postrážila
ale aj tak to máš ešte ďaleko, ešte nevieš aké bude bábätko a ako to budeš zvládať ty ale za mňa ak pôjdeš zober si kočík alebo aspoň vajíčko, lebo podľa mňa ten nosič v takom teple a ešte ak by ste boli do večera, tak budeš unavená s toľkého nosenia a ani pre bábätko to asi nebude to pravé orechové

lubi40
17. dec 2018

@pauli_cka sestra mi bola na svadbe so 6 tyzdnovym babom. Maly spat celu dobu, o polnoci odisli. Za mna je to skor otazka toho, ako sa budes citit ty.

janulka2811
17. dec 2018

Kazdeho vec,no iba kvoli ziadnej imunite by som neriskovala ist na svadbu.

0martina0
17. dec 2018

ženy aka farba stromčekou bude na buduci rok moderna,že by som si už dnes nakupila ozdoby,ale nie že mi napišete inu aka bude letieť😉

tatisna
17. dec 2018

Podľa mňa na obrad áno, to môžeš byť aj niekde povonku za dverami lebo bábo sa hocikedy rozplače a na hostinu sa dohodnút s mužom alebo s niekým,že sa budete pri ňom striedať niekde na izbe alebo vonku, a bábo bude v kočíku alebo na rukách. Ináč z toho nebudeš nič mať,myslím z tej oslavy...

pauli_cka
autor
17. dec 2018

Ďakujem všetkým za rady 🙂

elementissa
9. jún 2019

Záleží od toho, komu ideš na svadbu - ak je to rodina, či blízki priatelia, poprosila by som ich, aby mi zarezervovali izbu (keby nechceli, prenajala by som si ju sama) a poprosila mamu alebo svokru, aby v tej izbe bola. Samozrejme by som sa na tom dohodla so svadobnym párom. Počas oficiálnej časti a obeda /večere môže pri tebe bábo spat v kočíku a potom by som ho odniesla na tu izbu. Každé tri hodinky si odbehnes nakŕmiť a malé bude spať pod dohľadom maminy ci svokry. Ja za seba by som nenechávala také malé dieťa pri sebe počas hlučnej hostiny a zábavy. A už vôbec nie v nosiči. Také malé dieťa potrebuje ležať na rovnom povrchu, nie byt x hodin uväznene v nosiči alebo v satke. Neboj, na izbe mu bude dobre, stara mama sa postará o jeho komfort a ty ho budeš chodiť v pravidelných intervaloch kontrolovať a kŕmiť (ak nebudeš kojiť, tak nakrmi aj babka, ale aj tak by som z času na čas vybehla, aby dieťa príliš nehucalo, že tam nie si. A možno si to ani nevšimne a bude spať jak zarezane. A zobudí sa len na kŕmenie. Ty máš tiež právo sa zabaviť a oddýchnuť si, takže na svadbu určite chod, ale také malé dieťa nemá čo robiť v takom prostredí. Neužila by si si to ty a dieťa by nebolo spokojne. 2 mesačne dieťa je čerstvo po sestonedeli, má slabucku imunitu, tam bude kopa cudzích ludi a to je hrozný sok pre tak slabucky organizmus. Na oficiálnu časť ho máj pri sebe a potom ho daj spinkať na izbu. Uvidíš, že aj ty si svadbu užiješ, aj bábo bude spokojne a vyspinka sa v relatívnom kľude.

mon895
9. jún 2019

Moj mal na svadbe sice uz 5m ale bol predcasne narodeny takze vyvojovo mal 3m a zabavali sme sa do nejakej 1 akurat mali to super spravene ze parket bol dalej od stolov a my na druhom konci takze fakt tam nebol velky hluk maly si pospal v nosici aj kociku 😊

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz