2-mesačné bábo zaspáva po polnoci, ako to zmeniť?

1simuska01
29. dec 2019

Zdravím vedel by mi niekto poradiť,máme doma 2mesacne babatko,v noci spáva celkom.dobre keď už zaspí,cez deň horšie len také polhodky,ale.podstatou je že až po polnoci dokáže zaspať tak že spí aj dve tri hodky a potom spáva s tromi zobudeniami do 10tej. Nedá sa nejako docieliť aby zaspavala skôr a radšej vstávala skôr?? Ďakujem

simona92101
29. dec 2019

@1simuska01 ma otoceny rezim,rano spi celkom dlho podla mna.treba posuvat spanky a dobu bdenia od rana.kedy sa v noci budi posledny krat na papanie?ako casto spi pocas dna?my dcerku od narodenia ukladame vzdy o 19tej,najprv okupeme,pomasirujem,dame pyzamko,vypije mlieko a len polozim do postielky a odidem,bud zaspi ihned alebo si chvilku mrmle ale vacsinou uz o 19:30 spi.budi sa az okolo 3-4 rano,vypije mlieko a spi uz len do 6 rana,potom uz ideme hore,neuspavam uz.doobedny spanok ma o 9tej,poobedny okolo 14tej.

1simuska01
autor
29. dec 2019

Ona sa v noci budí každé dve tri hodky na mlieko. Dvakrát sa stalo že spala 5h vkuse lebo predtým pretrvala tri hodiny čo má.problem.veceri zaspať.kupeme každý druhý deň lebo po kúpaní je strašne urevana.cez deň spí vonku okolo obed aj dve hodky ale potom už dôvera len polhodinu prespí v hupadle,vydrží hodku hodku aj čosi byť hore,na fitlopte keď ju mám na rukách prespí trištvrte hodku až hodku.je to problemms ňou

zdenulkam
29. dec 2019

@1simuska01 nemas nahodou satku alebo ergonomicky nosic ? mozno by dlhsie pospala cez den

1simuska01
autor
29. dec 2019

@zdenulkam mám.nosic ale keď ju tam dám tak reve

zdenulkam
29. dec 2019

@1simuska01 a aky mas nosic ? si v nosiacej skupine tu na konovi alebo na fb ? /nosime nase deti alebo nosenie deti s laskou/

1simuska01
autor
29. dec 2019

@zdenulkam nie není som.tam

tutanchamon79
29. dec 2019

ahoj, my sme mali s malou to iste. plakala pravidelne do polnoci. kamaratka mi pozicala knizku Najstastnejsie babatko v okoli od Karpa a ked som si ju precitala a aplikovala rady ako utisit dieta, podarilo sa mi najstavit jej rezim. Teraz zaspava pravidelne medzi siedmou pol osmou.

1simuska01
autor
29. dec 2019

@tutanchamon79 u nás je to asi takto. Zaspáva okolo polnoci a budí sa každé dve tri hodky na papanie,posledný taký lepší spánok trvá do 10tej rána. Potom sa chytro najem namalujem malú zatiaľ šupnem do hupacky oblečiem sa a keď už vidím že je umrncana a ide na ňu spánok oblečiem ju do overalu a idem na fitloptu uspavat,,keď zaspí súd do kočíka a ide sa von,niekedy o 11,niekedy o 12,spí na do pol 2,do 2hej. Potom je hore zas hodku hodku aj čosi a zas uspavanie na lopte a takto do polnoci...v čase bdenia buď na rukách hupacke alebo deke a sermujem hračkami pred tváričkou.zo začiatku to bolo oveľa horšie teraz aspoň vníma už trochu tie hračky..každý druhý deň kúpeme,po kúpaní začne vždy plakať ako keby od unavy tak zas lopta uspavacky,,a keď sa vyspí v ten deň kúpania potom.vyplakava do polnoci

tutanchamon79
29. dec 2019

Take babatka kupanie strasne unavi. A ked su unavene prilis, tak nevedia zaspat. My sme malu kupali o deviatej, ale to bolo strasne neskoro, potom sme ju nevedeli utisit tri hodiny. Drzala som ju hore, lebo to tak vyslo, ze by mala o hodinu papat a zdalo sa mi ze je zbytocne ju dat skor spat, ale potom som presvyhla ten bod, kedy bola unavena a chcela spat. Tiez v noci spava tak 3 hodiny a treba ju krmit, ale vecer o siedmej zaspi pekne. Cez den sice nespi dlhsie ako 30 - 45 minut, ale hlavne ze spi v noci. Uspavam ju cez den vzdy ked vidim, ze je unavena. Teraz ju okolo pol siedmej okupem, nakrmim, zabalim do perinky, zoberim si ju na ruky, pustim jej nahravku bieleho sumu , dostane dudlik, jemne s nou trasiem na rukach. Urcite si najdete aj vy sposob. Skus hlavne uspavat skor, nepojde to prvy den ale urcite sa ti podari to posunut.

1simuska01
autor
29. dec 2019

@tutanchamon79 však ja sa snažím.vzxy keď po tej hodke hodke a pol začne mrncat ju uspat aj zaspí ale kým.je ten čas do polnoci tak sa vždy po polhodine preberie. Prečo je to tak? Prečo dovtedy spi polhodku a pak je hodinu aj čosi hore,a po polnoci dokáže späť aj tri? Ako vie že už je čas spať dlhšie ako tu polhodinu?

zdenulkam
29. dec 2019

@1simuska01 skus sa tam pozrieť, poprípade odfotit sa s s nosičom 😊 možno vám to pomôže, keď nastavis inak nosič

tutanchamon79
29. dec 2019

Netusim, ale nasa mala to tiez vie :D cely den nespi dlhsie ako 45 minut, ale vecer o siedmej zalomi a drichme 3-4 hodiny v kuse, aktualne pozeram na baby monitor a ani sa nepohla od kedy som ju ulozila. proste to tie babatka nejako vedia :D

veronicka_fazula
29. dec 2019

@1simuska01 náš drobec chodil tiež tak neskoro spinkať... Mali sme obdobie keď ťahal do pol 3 rána... Ono sa to časom upraví samé 😊... Teraz ide mať 4 mesiace a už si našiel hodinku ktorá mu vyhovuje na spánok a vtedy ho ukladáme 😊... Takže do 10tej zaspinká a aj ráno si pospinká do 8 😊... Papá jeden/dva krát v noci 😊... Takže chce to len trpezlivosť a čas 😊... Tiež som bola zúfalá ale upraví sa to 😊

1simuska01
autor
29. dec 2019

@veronicka_fazula a ešte mi povedzte spi na fitlopte na mne 20min. A keď ju položím do postieľky v momente sa preberie prečo to tak je????

veronicka_fazula
29. dec 2019

@1simuska01 no u nás sa fit lopta nepoužívala ale uspavanie na rukách áno takže je to niečo podobné... Tiež som s tým mala problém že malý spinkal a pri presúvaní sa zobudil... Vyskúšajte najskôr trošku na rukách pohojdať, potom prestať a ak bude spinkať tak dať do postieľky 😊... Výborný je aj biely šum tak pri uspavaní skúste zapnúť a vypnúť až keď bude spinkať v postieľke nejakú chvíľu či nepomôže aj to 😊... Pri takých malých detičkách treba len skúšať čo zaberie 😊

mogaa
30. dec 2019

@1simuska01 naša zaspávala až okolo druhej pol tretej ráno😉a nepomáhalo nič, proste skôr ako okolo druhej nezaspala...večer okolo šiestej siedmej sa okúpala, napapala a hodinku si pospala a bola hore do tej druhej rána.....nepomáhalo nedať spať, posunúť kúpanie, dať ju do postielky kde bola tma, proste nič.....džavotala si v postielke ale nezaspala...to už mala nejaké 4-5mesiacov....zrazu sek a prespala celú noc🙂inak buď rada, lebo susedina dcérka mala otočený režim prvé 4mesiace - celé noci hore a spala cez deň....bolo to jej druhé dieťa, takže tiež skúšala nejako nastaviť režim - no bezúspešne.....v noci neraz brala malú do auta lebo staršia ráno vstávala do škôly (s ňou ostal doma muž) a išli sa s drobcom voziť po meste....v aute samozrejme zaspala, vrátili sa domov, tam len čo otvorila dvere malá oči otvorené a rev🙂 neboj dieťa si samo prehodí režim a začne zaspávať v "normálnom"čase🙂