3-mesačná dcérka má problém so spánkom

1simuska01
31. jan 2020

Ahojte dievčatá,chcem sa spýtať či s atu nájde mamina ktorá to mala s bábätkom podobne ako my. Máme doma 3mesacnu dcéru a njej spánku sú asi takéto. Ráno vstáva okolo pol 9,potom do konca dňa býva Max hodku a pol hore medzitým dáva si polhodinove spánky až do noci,dokáže až o polnoci zaspať tak že prespí napr.do druhej kedy sa nakoji a spí zas do 5 zas sa nakoji do 7nakojime a o tej pol 9vstavame..Dokáže prespať Max v kočíku doobeda 2h,ale aj to sa mi stalo posledné dni že po polhodine sa aj v kočíku preberie a uspavam ju tam ďalšiu polhodinu,lebo inak by začala revat a keď som v obchode alebo tak tak mi nič iné neostáva len ju chytro uspat aby sami tam nerozplakala. Lebo ona neplače normálne,ale totálne sa rozziape..Neviete mi povedať že keby ju donutim skôr vstať napr.o tej 7po poslednom kojeni či je možné že by zaspala skôr pred tou polnocou?? My aj keď ju uspime o pol11vecer ona sa po polhodine zobudí vtedy ju už len nakojim a chytro uspavame aby sa zas nerozobrala a nebola zas hodku a pol hore. Mala také dieťa niektorá z vás?? Vie mi niekto poradit ako dosiahnuť aby skôr prespala napr.o 22,23 večer a radšej skôr vstala.

erikaa09
31. jan 2020

@1simuska01 som len laik ale myslim si ze este malicka . Moj syn nespal vobec vonku doma cca po hodine (kojila som)mal problem z bruskom ziadne lieky nezaberali. Raz som vyskusala mh dat na noc um a prespal celu noc(tym nechcem povedat ze mas prestat kojit)ale moj bol stale nalepeny na prsniku ja som to konzultovala aj s dr. Ked som pocuvala akk inym mamickam deticky pekne spia som myselala ze som zla matka no potom to preslo a pekne mi spal

luba41
31. jan 2020

drvivá väčšina detí v tomto veku takto spáva..úplne normálne správanie..

katrin21
31. jan 2020

mala by spat aj o nieco viacej, ale vstat ju donutis len tak, že ju zobudis.. bezna vec, ked ju zobudis, tak sa casy posunu,ale ake take rezimy ohladne spanku sa daju realne robit až okolo 6 mesiacov ... ked spi v kociku, to je fajn, davaj ju tam spinkat, vonku aj v zime, je to fajn... aj ja som tak davala starsiu,bola septembrova, spala mi v kociku krasne aj v mrazoch, dobre oblecena, zababusena .. Hned ako tvrdo zaspi, odstav na balkon, alebo terasu ak si v dome a mas potom klud na nieco , co potrebujes.

este.. dieta v tomto veku ma vacsinou 3 spanky denne..posledny okolo 17.30 taký kratsi, kludne len 30 min... potom ide spat okolo 20 .00 napr. a rano by malo vstat okolo 7 - 8 max. ak nie, možes zobudit, tym ju poposuvas.. da sa to 🙂 ona je prilis unavena podla mna.. spi malo, chýba jej treti spanok a uz je tak unavena, že nevie zaspat ani...

katrin21
31. jan 2020

a budi sa ti preto v noci po tej pol hodine, lebo ona si robi vtedy ten podvecerny spanok. tak to je , tak to funguje... je to vysvetlene v knihe Kazde dieta sa vie naucit spat..
DEti, ktore malo spia, dobiehaju svoj biorytmus v noci .... preto aj zaspi, ale zobudi sa, akoby bol podvecer.. a potom az neskor ma svoj " nocny" spanok a preto sa ti aj rano nezobudi....
musis to poposuvat a bude lepsie...
nemusis sa vobec bat ju zobudit rano.. tak vždy po pol hodinke to posunies a behom par dni ju mas posunutu.

deti95060810
31. jan 2020

máš úplne bežné dieťatko...môj bol hore každé 2 hodiny a ráno som išla do školy....😈
skoro som skapala...
musíš troška vydržať, po čase sa to zmení...kedy bábo kúpeš?

1simuska01
autor
31. jan 2020

Ďakujem všetkým,
@katrin21 no už aj v tom kočíku začala horšie spávať zobudí sa zase po pol hodine a potom už len tak po driemavá každú chvíľu otvára oči. Na balkóne ju dať nemôžem pretože keď sa s ňou nehýbe tak sa preberie. Ráno sa preberie o pol deviatej okolo desiatej do pol jedenástej máva polhodinový spánok okolo dvanástej ideme von na dve hodiny, potom má ďalší pol hodinový spánok okolo štvrtej do pol piatej, zas je hodinu a pol hore ide spať okolo šiestej pol siedmej na pol hodinu potom zasa ďalšia polhodina okolo ôsmej do pol deviatej ďalšia polhodina od desiatej až pol jedenástej do jedenástej to sa preberie nakojim ju rýchlo u hopsa lm na fitlopte aby spala ďalej potom sa už preberie až okolo druhej. Je to normálne?

1simuska01
autor
31. jan 2020

@katrin21 nevadí mi že v noci k nej musím vstávať každé dve hodiny len keby cez deň sa to nejak upravi. Za tú polhodinu nestíham nič spraviť

1simuska01
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1simuska01
autor
31. jan 2020

@deti95060810 kupeme tak na večer niekedy okolo piatej pol šiestej šiestej.

luba41
31. jan 2020

inak prečítaj si tu diskusie..každý den je tu podobná téma založená..takže pozri odpovede aj tam
@1simuska01

1simuska01
autor
31. jan 2020

@1simuska01 aký tretí spánok jej chýba keď ich má aj päť tých krátkych za deň

noemi155
31. jan 2020

@1simuska01 mne spi tiež len pól hodinu pokial nie sme kočíkom na prechádzke ,aj to sa mi vie budiť poslednú dobu
Vstávam taktiež k nej každú 1-2 hodiny v noci,takze ta úplne chápem
Mame proste asi len take deti ,nič sa s tým nedá urobiť,len to proste vydržať
Ja si z toho ťažkú hlavu nerobím ,keď čosi robím je to des,len jednu pracku žehlím na trikrát čo stále putá pozornosť
Je to niekedy psycho,ale asi to chce len čas a trpezlivosť

luba41
31. jan 2020

@1simuska01 nechýba..katrin nemožeš brať úplne vážne..ona je zástancom vyplakávania, režimu od malinka,oddeleneho spania, nenosenia, neuspávania v náručí a pod..

katrin21
31. jan 2020

@1simuska01 no, ze ich ma 5 si rozpisala az teraz.. skus jej tie spanky upravit tak aby boli tri...udrz ju dlhsie hore a potom mozno aj dlhsie prespi... kupanie.. tiez prilis skoro. Posun ho aspon na 19.30,nech sa jej vybuduje vecerny ritual s tym spojeny..uz ma 3 mes,takze postupne tieto veci uz zacina vnimat..
Moja prva bola taka ,ze ak som ju v kociku odstavila po kratkom case, zobudila sa.. musela som vozit dlho aby fakt hlboko uz spala a potom este 1-2hodiny pospala..
Cez den uspavas doma ako? Mimo kocika myslim.. neuspavaj v nosici,ani hojdanim...vyhnes sa zlozvykom do buducna. Daj papat, odgrgnut a a polozit, pred nu okolo daj hracky,nech na ne ppzera,az zaspi...
Niektore deti spia pol hodinu preto,lebo sa im vracia mliecko po jedeni, to ich zobudi a placu.. nemusia grckat,len im to vadi...

katrin21
31. jan 2020

@luba41 nie som zastancom vyplakavania! Kde si to zobrala. Pises hluposti. To ze nie som zastanca uspavania na rukach,alebo spania s dietatom v posteli,neznamena ,ze necham dieta revat. Vari jej niekde nieco take radim?? Veci sa daju riesit a dieta vobec nemusi vrieskat. Mozno ty si to nedokazala tak mas taky nazor, ci?
Moju dceru som uspala v naruci,ale nehojdala do aleluja..lebo som si tym presla pri prvej. To ale neznamena, ze som moje dieta neponosila na rukach,ked bolo treba.. oddelene spanie= dieta pol metra odo mna vo svojej postielke... sem tam nad ranom medzi nami na 2 h ked bolo treba..ale nie ako standard.
Nosice - vadia mi ak v nich dieta travo cele hodiny,lebo mu skodia a skodia aj mame..( brucho,distaza ,neaktivmr brusko). Na kratku dobu mi nevadia. Nepausalizuj!
. Pises to akoby som bola nejaky odlud a chladna. Prepac,ale velmi sa mylis a vytrhavas veci z kontextu. Navyse tu riesime rezim spanku.

1simuska01
autor
31. jan 2020

@katrin21 na začiatku tohto príspevku som písala že vydrží maximálne hodinu a pol hore a do polnoci dáva polhodinové spánky takže je jasné že ich je viac ako tri.. uspávam len na fitlopte inak to nejde skúšali sme aj len po napapaní položiť do postieľky ale keď ona ma tak strašne silný krik a rev ze to sa nedá počúvať a čím dlhšie ju necháme plakať tým chytá totálne hisaky.. je skôr zvyknutá po prebudení sa hneď napapať. Napríklad spí polhodinu napapá sa je hodinu a pol hore a znova uspať na pol hodinu a po prebudení znova papa. Večer veľmi ťažko zaspáva odmala od malička mávala strašne silné a moky plaču nevedeli sme prečo mysleli sme si že ju bolí bruško no potom nám došlo že je to asi tým že sa nemôže večer na strojit do spánku.. takže si zvykla na fitloptu a fitlopty máme aj u obidvoch babiek keď totižto ideme na návštevu odtiaľ ideme domov musím najskôr uhopsat na fitlopte aby zaspala až potom ju môžem dať do kočíka a prebehnúť domov

1simuska01
autor
31. jan 2020

A dosť často sa jej aj mliečko vracia Vygrcka načo sa aj prebudí

luba41
31. jan 2020

@katrin21 jasné, ti verím....a čo si napísala v tom príspevku predtým? ..ešte si zabudla napísať, že stačí dieťaťu strčiť ovonané tričko do postielky, alebo plyšáčika, či plienočku do ruky - len nech samé zaspáva. kukaním do blba..alebo plakaním....lebo netreba pestovať už odmalinka "zlozvyky"..

katrin21
31. jan 2020

@1simuska01 no na ten reflux jej ta lopta nerobi moc dobre..
Problem som teda odhadla spravne..naucili ste ju na fitloptu.. prajem pevne nervy...
Mozes skusat oducat postupne len tak,ze nebuses na lopte ale v sede jemne hojdat..tym nebude uplne bez pohybu,ale zas ani ju to nebude tak brutalne natriasat...zobudi sa preto lebo dieta do 6 mes nema fazy hlbokeho spanku az,takeho REM, aj ked spi zrovna tvrdsie jednoducho sa po chvilke precitne.. a kedze je zvyknute sa pri spani hojdat chce to co pozna... a tak dookola...
Dieta,ktore na to naucene neni , tak ked precitne kratko ,tak aj same pekne zaspi, max das dudlik, ci pohladkas a spi..
Je to realita. A preto ti ma kratke spanky a dlho spi len v kociku ked sa hybe....dava ti to zmysel? Lebo podla mna dava😉.
Jedine riesenie je postupne znizovat mieru hojdania...

katrin21
31. jan 2020

@luba41 plakanim? Akym plakanim? Prave vdaka hrackam v postielke dieta neplace.. naco ho nosit ak neplace? Myslil.nosit ako uspavanie! Mimo to dieta nosit moze predsa...
Ziadne ovonane tricko nepraktizujem😂😂😂, plienku do ruky? Ano je to super vec! Lepsie ako do aleluja hojdat 10kilove dieta, presla som si tym , prrve dieta tam druhe som aplikovala rady mudrejsich
Dieta nicim neutrpelo je uzasna, vnimava, sikovna, citliva, nic jej nechyba..denne mi 20x povie ,ako ma lubi a stiskame sa..
A ano pisala som,aby nehojdala prehnane a za tym si stojim. Uz aj vyslo na povrch,ze tam je pea zakopany.
P.a. daj si ty plny zaludok mlieka a pot chod skakat na fitlopte, potom napis,ake si mala pocity😉

luba41
31. jan 2020
katrin21
31. jan 2020

@luba41 tazko vysvetlim fanaticke nosenia a spania spolu..nejdem viac reagovat prepac. Ja sa jej snazim pomoct,kedze jej tato situacia vadi a chce ju zmenit tak by mala poznat priciny. Nie kazda mama vie vsetko sama od seba..aj ja som robila chyby pri prvej, mlada 23 baba..🤦‍♀️
Ty kludne nos dieta pri zaspavani aj 2rocne a spi s nim kludne ak do10 rokov , nikto ti to neberie. Ale nie je to pre kazdeho. Su matky ktore aa chcu aj vyspat a nevyhrali krize v loterii... a vsetko sa to da bezbolestne
Nemusis suhlasit, ale ani sa.do mna navazat. Mame odlisne nazory. Bezna vec. Vies to akceptovat,alebo len zosmiesnovat?

1gabriela13
31. jan 2020

@1simuska01 áno, ja. Ba ešte horšie spia u slečnu. Nič ti nepomôže, len čas. Píšem to z vlastnej skúsenosti. My sme zažili väčší hardcore ale nejdem to tu rozpisovať. V skratke 4 mesiace vkuse nám preplakala od tej 7ej večera az do pol 2ej do noci celý čas. A to som mohla uspavat hocikedy. Nikdy nezaspala len plakala. S mužom sme ešte o 1ej v noci sa prechádzali vonku s malou na rukách aby zaspala vôbec. Zaspala o pol 2ej v noci a o 6ej ráno bola hore, a nech som robila čokoľvek, nevedela som ju uspať. Zlepšovalo sa to až keď mala 9m. Teraz ma 2 roky, ešte stále zle spi ale v porovnaní spred rokom to je lahoda. Teraz ju uspavam večer o pol 10ej skakajuc na fit lopte. Tak mi zaspí, ale v noci sa budí v priemere ešte 5-6x. A vstane o pol 8ej definitívne. Takže čas cas čas a veľa veľa trpezlivosti.

1gabriela13
31. jan 2020

@katrin21 blbosť. Ja som dcéru nikdy na fit loptu nenaučila. Boli aj časy a aj sú keď nezaspím ani tak. Takže na učením na fit loptu to nie je. Niekedy s nou môžem skákať aj na fit lopte hodinu a nič. Pes je niekde inde zakopaný. Ona je taka, veľmi zle spi, má to asi po mne co od malička som zlý spáč a dodnes.

1simuska01
autor
31. jan 2020

Ďakujem vám všetkým za rady áno je zvyknutá zaspávať na fitlopte ale len jemne sa s ňou natriasame a keď zaspí Tak už len tak dopredu dozadu so zadkom chodíme až nakoniec úplne sa prestaneme hýbať a keď sa po chvíli nezobudí tak ju položíme ale ako hovorím po polhodine maximálne je hore niekedy aj skôr.. asi treba len vydržať snáď sa to časom zmení. Niekedy vracia menej je niekedy viac už jej to toľko ani nespliecha do krku aj keď s ňou po tej hodine a pol hop sám na lopte a uspavam ju. Skúsim niekedy teda s ňou skôr vstať či sa niečo zmení na tom že zaspí večer aspoň na hodinku dve skôr ako o tej polnoci. Keď sme ju kupovali večer o siedmej ôsmej Tak potom veľmi plakala Tak sme to zmenili a posunuli na poobedie že keď chce plakať po kúpaní ne chplače radšej večer ako v noci. Teraz mám zasa pocit že plače v ten deň keď sa nekupe pretože kúpeme každý druhý deň

katrin21
31. jan 2020

@1gabriela13 no, sek tam sa najde nespave dieta, alebo sa uspava v case,ked este spat nechce a dovod nespokojnosti je iny... moze byt. Vtedy ozaj ani hodinove skakanie na fitlopte nepomoze,kedze spat este nechce.. ale tu fitlopta uspi,len sa rychlo zobudi.

katrin21
31. jan 2020

@1simuska01 drzim palce, treba poskusat aspon tyzden vzdy,ci sa nieco zmeni, necakat zazraky na pockanie😉. Snad vam nieco pomoze.
Ono to kupanie sa velmi neodporuca tak skoro,vacsinou to robi viac skody ako osohu, mozno sa vam este podari vratit k neskorsiemu casu...hlavne v lete to bude dost obmedzujuce, ked mozes byt dlhsie vonku.
( p.s. aj babatka na jiske v nemocnici sa kupu o 20.00, aby okolo 21 najneskor boli napapane a dobre spinkali. Aspo u nas v Tt to tak bolo, mala tam bola mesiac).
Veru,aj my sme v istom obdobi kupali kazdy den, ako kedysi sa kupali, mala vtedy ovela lepsie spala, vyclapotala sa,unavila a potom klidek, tma a spanok.

andrejka1974
31. jan 2020

Treba len vydržať ja som zasa mala iný problém ja som mala proste nespave dieťa ktoré od novorodenec kého veku cez deň spala 2 krát 30 minút a to ešte od 14.00 do 0.00 revala v kuse nedalo sa nič robiť skúšali sme všeličo od polroka sa to trosku zmenilo a od roka dokázala späť 2 krát po 2 hodinkách bolo to ťažké pretože som mala vtedy už 3 školákov

katarinka89
31. jan 2020

@1simuska01 no tak ja mam tiez 3mesacnu a jedine co nanu zaberie ako ju prebudit- ist sa prebalit.....zacne sa natahovat a uz sme hore. A potom kecame 😀

katarinka89
31. jan 2020

@1simuska01 sice spi po phodine- no velakrat- moja uz prespi tak zo 2x po hodine a vecer okolo 8mej- kupel, mlieko a hajdr spat do cca 6tej.. .tak vstavaju vsetky 4deti 😀