2 ročný má bolesti nožičiek

zitus3112
5. dec 2018

Dobrý deň maminky prosím o názor skúsenosť.Maly má 2roky a vždy keď ideme po schodoch sa pýta na ruky a ukáže na to isté koleno že ho boli.Dokonca párkrát na tu istú nožičku chodil vonku po špičkách.Myslite že vymýšľa alebo ho fakt boli.A ešte názor na prstiky a členky?Sú ok?Nejak sa mi to nezdá.Dakujem veľmi pekne za rady

mariejenka
5. dec 2018

@zitus3112 vyzera to na ploche nohy, zájdite k obvodnemu,a nech vas odporúči k fyzioterapeutovi, alebo na rehabilitáciu.

evapressa
6. dec 2018

Sú to ploché nohy

evapressa
6. dec 2018

@evapressa mi to máme,presne záhyby v kolenách,na rehabilitáciu zbytočne ,doma vám im ukážu ako cvičiť,ďalej ortopedické vložky,možno boty.ortopedia

janulka2811
6. dec 2018

Podla mna ma ploche nohy bez klemby ...

katrinka8
6. dec 2018

Klenba sa tvorí až okolo 3 rokov veku, v zahraničí dokonca ortopédi čakajú až do cca 5-6 rokov. Je málo detičiek, ktoré majú klenbu v 2 rokoch.
Klenba je sval, sval sa nevytvorí umelou podporou (t. z. vložkou, ktorá nôžku len podopiera - dá sa preč vložka, klenba je dole zase - lebo vložka ju len umelo dvíha, nespôsobuje jej reálne vytvorenie) - sval sa musí precvičovať - či už cielene cvikmi, ale v tomto veku stačí čo najviac naboso po rôznych terénoch. To je, ako keby sme chceli mať tehličky na bruchu z nosenia sťahujúceho spodného prádla.
Mne to pripadá skôr na mierne vpadnuté členky, čo je záležitosť chrbtových a brušných svalov a celkového držania tela. Veľa loziť, napríklad aj obyčajné preliezky na ihrisku, posilňovať brušné a chrbtové svaly.

lindusss2016
6. dec 2018

Bozinku, v dvoch rokoch tu rozpravat o plochych nohach, to snad nie... suhlasim s komentom vyssie. A k tej bolesti, nepises, kedy, lri akej prilezitosti ti o tej bolesti povie. Skus specifikovst.

evapressa
6. dec 2018

@lindusss2016 ja chodím s tým k ortopédiu,malemu to zistili od 1,5roka mám ti predložiť lekársku správu.,ty si doktorka?

lindusss2016
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindusss2016
7. dec 2018

@evapressa ako co mu zistili? Ze ma ploche nohy? Ci co? Ved v 1,5 roku ma.ploche nohy kazde dieta. Ak ma aj ine diagnozy, tak to je samozrejme len v kompetecncii lekara. Kolko ma rokov teraz? A aku terapiu vam nastavili? Ortopedicke vlozky? No tak to drzim palce, lebo to je len umela opora pre sval. Ploche nohy, vpadnute clenky, slabe brusne svalstvo, zle drzanie tela - to je jeden komplexny problem, ktory treba riesit ako celok. Nestaci dat vlozky, tym sa vela neriesi. Nie som doktor, ale zdravej chrbtici sa uz zopar rokov venujem ako lektor jogy.

katrinka8
7. dec 2018

@evapressa - neviem, aký doktor v 1,5 roku určí diagnózu ploché nohy ako samostatnú (nepíšeš, že by sa riešil iný problém a v rámci toho), keďže v takom veku je len málo detí, ktoré majú vyvinutú klenbu. Je to v tom veku bežné, keďže klenba sa vyvíja až neskôr. Nie je to vôbec nejaká všeobecne výpovedná informácia.

Ja mám skúsenosť úplne opačnú. Dcéru poslala k ortopédovi naša doktorka po 3-ročnej prehliadke s podozrením na nábeh na ploché nohy. Pán doktor pozrel, nález úplne primeraný veku, bežný. Hlavne žiadne ortopedické vložky, žiadne topánky s tvarovanou stielkou na "podporu" klenby, akurát podotkol, že uprednostniť sandálky s plnou pätou (nie ten pásik okolo päty) a hlavne, ako najdôležitejšie, behať čo najviac naboso po rôznych povrchoch. Cvičiť, ak dieťa chce spolupracovať, že môže, ale nenútiť, hlavne naboso čo najviac.

@zitus3112 - napadlo mi ešte, nemôže mať zlé topánky? Že sú mu malé na dĺžku alebo úzke?

evapressa
7. dec 2018

@katrinka8 malý ma2,5roka ,padal aj keď. Chodil už od 9mes ,stále špičkuje,tiež ho bolia nohy,plače ,áno mal vložky,ale som ich zrušila,i keď vtedy menej spickoval,svaly má napnuté ,ku večeru mierne opuchy, chodí na boso,masirujem mu nôžky,téma však nieje mnou založená,ale k zakladateľka ,môžu to byť aj teda rastové bolesti,ono v tomto veku to býva,môj je predčasné narodený,35tt,okrem toho neviem či to súvisí s tým,ale jeho bozky vyzerá skoro úplne rovnako ako nôžky chlapčeka, zakladateľky témy.

3petka
7. dec 2018

To som nevedela že sa tak neskoro tvorí klemba lebo môj syn má 2,5 a klembu má peknú. A od malička som si na to dávala pozor. Lebo so mnou mama cvičila síce som bola asi staršia keď si to pamätám. Ale preto som si ho aj riadne strážila v tomto.

zitus3112
autor
7. dec 2018

@katrinka8 na dĺžku vždy starostlivo vyberáme boty.mozno potrebuje asi širšie topánky....to asi áno....takže na to si dám pozor

zitus3112
autor
7. dec 2018

Ďakujem každému za názor a radu.....viem že takéto malé deti maju ploché nožičky ...len má znepokojila bolesť na ktorú si sťažuje....ale tak ešte počkám a budem ho sledovať

zitus3112
autor
7. dec 2018

@evapressa aj môj sa narodil v 34tt.ale ako píšu baby....ak si bude pravidelne sťažovať na bolesť určite to riešim u ortopéda....on ešte nerozpráva takže mi len ukáže a to vždy vtedy keď má ísť po schodoch....no neviem či vymýšľa alebo ho ten tlak ktorý vyvíja na schody ....mi neviem ..a spickujd len sem tam...nie vždy...ešte počkám rok a budem ho sledovat

lindusss2016
7. dec 2018

@zitus3112 treba vzdy merat aj sirku nozicky. A musi pri tom stat celou vahou. Na nete potom najdes aj tabulky na vypocet, ci ma nozku siroku alebo uzku (pozor nie buclata alebo chuda). Schody su zataz na klby, ale aj na kolena a bedrove, nemusi byt problem len v chodidle. No ak pri tom vyslovene neplace, je dost mozne, ze sa mu len nechce, moja tiez by sa najradsej nosila po schodoch a to uz bude mat tri.

evapressa
7. dec 2018

@zitus3112 ahoj áno a ja som si myslela že vymýšľa.dobre to dopadne,isto to vymizne ,ale ak môžem poradiť,cvičiť,masírovať,bolesť prejde.

zitus3112
autor
7. dec 2018

@evapressa dakujem

zitus3112
autor
7. dec 2018

@lindusss2016 neplače...veď toto preto mám dilemu, lebo keby mal fakt bolesti tak to inak vyzerá....nerozpráva.....ale minulé som ho nejak prehovorila aby išiel....a aukal na každom schode....ale to sa dalo vidieť že to nie od bolesti😊

evapressa
7. dec 2018

Huncut