3,5 mesačná dcérka má problém zaspať

mischell0110
25. sep 2014

Moja 3,5 mesacna dcerka ma problem zaspat.Neviem,mozno je to u babätiek normalne,preto sa chcem spytat ako je to s vasimi detickami.Ale moja mala sa normalne napapa a asi pol hodiny je vzdy normalne hore,tichucko ale potom ma ocka zavrete akoby chcela spat,ale nie a nie sa ulozit,mrnci,mrvi sa.Nechce byt ani v postielke,ani v kociku,ledva vydrzi a rukach-aj to hladam polohu ako jej pasuje.Od malinka jej nevadi,ked sa v miestnosti rozpravame,alebo ide tv,skusala som ju uspat aj pri uplnom tichu,ale tak ci onak ma problem zaspat.Potom asi po hodine a pol po papani ako tak zaspi,ale len na pol hodiny,niekedy len 20min. a zas je hore a mrnka,malokedy sa zahra,ze pozoruje okolie a je ticho,niekedy za cely den spi dokopy mozno 3h aj to nie vkuse.

nervacik83
25. sep 2014

@mischell0110 to takto nevie spat cez den? V noci spinka dobre?

nervacik83
25. sep 2014

@mischell0110 presne tento problem sme mali aj s nasou babulkou... od sameho narodenia... tiez sme ju cez den nedokazali uspat... bolo to sprevadzane velkym placom...bolo to od narodenia a prakticky az teraz sa to dostava do normalu... ma rok a pol... a co je horsie, dodnes nevieme preco to tak bolo...

mischell0110
autor
25. sep 2014

V noci spinka ako kedy 4,5 h niekedy aj 5h ale cez den velmi malo spinka

mirkava
25. sep 2014

@mischell0110 kazdné dietatko je ine.. nas má 6 mesiacov a takmer vzdy pred spaním plače... asi jej to tak pasuje ale aspon je tichučko...

nicolle21
25. sep 2014

my sme mali to iste, v tom veku ako ste teraz vy som bola rada, ked spal viac ako 30min, postupne sa mu to zacalo samo predlzovat a teraz spi doobeda sice kratko, ale poobede cez 2 hodiny suvisleho spanku, v noci potom 11 hodin, nadranom 1 krmenie
podla mna je to vyvinove stadium, ono to prejde samo.. ja som sa tiez az na hlavu stavala od nervov, ze preco to dieta nespi a mohla som sa aj na kusky rozkrajat a nespal by
ja by som ti poradila skusit ju nosit, v satke, ergonomickom nosici, hlavne ked vidis, ze by uz ozaj spala, ked je nervozna a viditelne unavena, tomu dietatu treba pomoct sa upokojit a zaspat a mamina blizkost je na nezaplatenie, ked ju budes mat v satke/nosici, budes moct chodit, nieco robit, tvoj pohyb ju uspi

diana_81
25. sep 2014

Neviem, ci dojcis, ale ak hej ake je to na prsniku? Pripadne ci pouzivas nosic - zaspi tam? Mne sa potvrdilo, ze potrebuje byt pri mne. Ked sme sami snazim sa mu to co najviac prisposobit (co znamena ze si lahnem s nim), ked je s nami i starsia musi sa prisposobit on (co vacsinou znamena ze ho uspim v nosici).