4-mesačné dieťatko nechce byť na rukách

kaludia4
5. okt 2023

Mamicky prosim poradte mi, mam skoro 4 mesacne babatko, s ktorym sa trapime pri uspavani. V postielke sama zaspat nevie, len sa toci zo strany na stranu, niekedy sa az pretoci na brusko a potom je nervozna az zacne plakat. Na rukach zaspi vzdy no predchadza tomu velky boj. Place, vzpiera sa no hroza akoby ju tyram 😔 pri prvych znamkach unavy idem uspavat, no ci ju najprv zoberiem na ruky alebo najprv dam do postielky vzdy je to rovnake na tych rukach, az sa pocase ukludni a zaspi. Co robim zle?

blaazi
5. okt 2023

@kaludia4 zda sa mi to normalne..casom sa to moze zase zmenit...

pribinak
5. okt 2023

Ja by som zrušila uspavanie na rukách, ti budeš skôr či neskôr rieist, lebo dieťa bude veľké a ťažké a veľké dieťa už ťažko oducat

kaludia4
autor
5. okt 2023

@pribinak o to som sa snazila. Krasne nam uz spinkala sama v postielke no potom ako sa zacala prevalovat nevedela si najst polohu a viedlo to len k nervozite. Aj hodinu sa takto vedela prevalovat a ja uz som sa nevedela prizerat ako sa trapi.

pribinak
5. okt 2023

@kaludia4 ľahnem vedla na postel, položím ruku na dieťa aby sa neprevalcovalo, alebo dieťa leží vedla mna a nemá sa kde prevalit

snehulak77
5. okt 2023

Tieto zaspávania, to je celá veda. Môj malý sa hrozne prepínal tak do luku, keď som ho držala na rukách, že som mala niekedy strach, že mi vypadne.
Keď mal 7mes, tak nám fyzio odporučila korytkove sedenie športovej časti, skúsili sme a pol roka som ho uspávala len tam. Cítil sa tam dobre, príjemné. Veľa miesta, v takom fakt korytku, nebol spotený z toho, že sa opiera o mňa. Prestal sa prepínať cez chrbát, neotacal sa. Nám to zachránilo život, všetky spánky zaspávam takto. 😂
Či by to pomohlo aj vám, to neviem. Ale keď budete dávať športovú časť a máš korytkove, tak skúste. Popr nejaká kamoška s takým kočíkom. Vraj to na chrbticu ale nie je dobré. Neviem, ja som ho tam uspala a potom som ho po 20min prehodila do postieľky. Keď som bola s kočíkom von, tak jeden spánok mal v korytku, nezbláznim sa.
Keď bol väčší, okolo roka, tak som to neriešila a normálne tam aj poobede na balkóne spával 2 hodiny.

kaludia4
autor
6. okt 2023

@pribinak skusala som no to je este horsie.