5 mesačná dcérka je nervačka

kaciatko321
3. jan 2022

Ahojte baby, mam 5 mesačnú dcérku, zrazu začala byť strašná nervačka, napr.chce odtrhnúť prsty a nejde to tak chytá strašne nervy až je celá červená, a keďže ma len 5 mesiacov tak jej to ešte nevysvetlim že sa to nedá a to aj pri hračkach robí. Myslíte že to prejde? , lebo už som z nej na nervy, lebo pri všetkom hučí lebo jej nič nejde oddeliť. Ďakujem za rady a skúsenosti ak niekto s tým máte

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaciatko321
autor
3. jan 2022

Ale až tak že nervači? Niekedy mám pocit že ju roztrhne

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
uhnakova
3. jan 2022

povaha sa prejavuje uz od babatka, moj syn sa zvykol z nicoho nic nahnevat, ocervenel a hodil sa zo sedu hlavou dozadu o zem. Radost ho strazit 🙂

juliasb
3. jan 2022

@kaciatko321 moja dcéra 1r 4m je taka nervacka, že od nervov uhryzne samu seba.... A potom reve. Tiež často rozmýšľam, či je to v poriadku ale to sa stane raz za 1-2 týždne a inak sa vyvíja úplne normálne. Tak hádam je to tiež ok, dúfam

kaciatko321
autor
3. jan 2022

Ona nikdy takáto nebola to až teraz ako dovŕšila 5 mesiacov zrazu z ničoho nič chce odtrhnúť niečo čo sa nedá aj pršteky vlastné a samozrejme nejde to tak také nervy až je červená

terry2003
3. jan 2022

Podľa mňa to prejde.💗💖

kaciatko321
autor
3. jan 2022

@terry2003 ja pevne verím, inak ma porazí 🤦‍♀️

andreatytler
4. jan 2022

@kaciatko321 zaujimave... take nervy uz v tak rannom veku. Urcite chuda nema este ani sajnu co ta emocia znamena a tak je to pre nu o to tazsie sa s tym vyrovnat. S tym maju problem 2 rocne deti, nie to este 5 mesacne.
Viem ze si myslis ze nemoze rozumiet, ale mozno budes prekvapena. Skus jej to vysvetlit.
A este mi neda... mozno sa to naucila od teba... skus ty neregovat nervozne pri jej hneve ale zachovat klud.

kaciatko321
autor
4. jan 2022

@andreatytler práveže aj keď plače, ja pri nej nervózna niesom, ako hovorila som jej že sa to nedá vždy tak na mňa pozrela a nervačila ďalej

andreatytler
4. jan 2022

@kaciatko321 Aha... ja som myslela ze ta to dost vytaca kedze si to tak opisala v prispevkoch.
Skus jej uznat emocie. Aha, hneva ta to ze? Ten prst sa neda zobrat. Velmi ta to hneva. Kricis. Urob divadielko ze si nahnevana a kricis. Chapem to (a kyvaj hlavou ako ze rozumies). Potom vysvetli ze to nejde ze ani mama to nedokaze a skus si odpojit svoj prst a rezignovane pokrut hlavou ze sa to neda.
Potom jej skus dat take kruzky co sa nedaju spajat, alebo take hracky ktore jej nesposobuju frustraciu. Alebo obmadz cak ktory sa s nimi hra. My sme tak museli tiez davat urcite hracky len na chvilu, lebo ina nervacil. Ale casom sa naucil ako sa s nimi hrat.
Ale asi bude este fakt skoro na to vysvetlovanie. Asi si tym len chuda musi prejst.

kaciatko321
autor
4. jan 2022

@andreatytler ako mne je ľúto toho že sa nervači až mam pocit že ju roztrhne, ale ja nervózna niesom, aby som to neprenašala ani na ňu
Ved to že snažím sa jej stále vysvetľovať že to nejde, že sa to nedá, niekedy iba na mňa pozerá a ide si svoje a niekedy sa mi začne smiať a pi chvíľke si ide svoje. Veď to že ona sa chce hrať akurát s tými hračkami ktoré všemožne chce rozpoltit a nejde to. No a ma ešte len 5 mesiacov takže neviem kedy pochopí že sa to nedá, alebo sa naučí s nimi hrať, keď bola menšia tak sa pekne s nimi hrala, ale neviem čo ju to teraz chytilo, ja ju vzdy musím zobrať na ruky, lebo sa bojím že ju roztrhne