5 mesačná nechce ležať v kočíku. Ako to viriešiť?

susik77
13. jan 2008

Ahojte, mala ma 5 mesiacov a uz par tyzdnov mi bojkotuje kocik ☹ .Uz ju tam nebavi lezat, zdviha mi hlavicku a nozicky a najradsej by uz sedela, ale este je nato skoro 😎 . Robi mi to hlavne, ked sme v obchode.Vonku ked je zima, zaspi. Ale na rukach ju nevladzem cely cas nosit a popritom este viezt kocik...Ako ste riesili toto prechodne obdobie?

bibinka
13. jan 2008

susik- presne to som zažívala aj ja,navyše,môj malý už v 5.mes.začal liezť a v 6mec.sme kupovali jednoduché golfky,aby mohol čumákovať na svet. 😀 . Ja som to riešila tak,ak som šla s hlbokým kočíkom,tak som ho dala do takého mierneho polosedu-malý trochu videl na svet a pritom nesedel vzpriamene.no ale to bol už marec-apríl,tak sa to dalo,vypodkladala som ho dekou. ale teraz v januári to budeš mať horšie.ale skús.

ella1
14. jan 2008

susik aj naša veronika ked mala 5 mes. ani za nič nechcela ležať!bol to horor,moja mama nasraná,lebo si myslela,že ako krásne sa poprechádza s vnučkou 😀
sedieť ešte nevedela...no čo sme mali robiť?dali sme športovú časť lebo chcela pozerať von...preto sa čudujem maminám,čo si myslia,že vaničky sú malé a veria,že im tam deti vydržia do roka ležať.

adetka
14. jan 2008

aj Mimi chcela pozerat z kocika... a nosit som ju este velmi nechcela... aj ked som to obcas riesila Patapumom (od 5 mesiacov)... riesila som to ulozenim do sportoveho kocika... nastastie sa dal sklopit uplne na lezato... a v nom bola pokojna (kedze viac videla)....

ale to vydrzalo asi do deviatich mesiacov 😀

junovka
14. jan 2008

my sme to mali tiez.Ja som ju dala do polosedu, nastavila som operadlo v kociku do polosedu.To bolo este pred Vianocami, a teraz sedime uz uplne vzpriamene, lebo uz v polosede nedobre-stale plac a dvihanie sa do sedu. 😝 Teraz ani necekne, nestiha sledovat okolie, hlava jej lieta hore-dole, len aby daco neprepasla 😀 😀 , a ked vidim, ze uz jej oci klipkaju, tak jej operadlo dam do polosedu a zaspi 😉

fiesta1977
15. jan 2008

Aj u nas bolo to iste 😉 Akurat to nebolo iba prechodne obdobie - nejaky cas som to este skusala s revucim dietatom v kociku a asi po 2-3 mesiacoch kupila nosic ergo - odvtedy sme prestali kocik pouzivat 😀

susik77
autor
16. jan 2008

fiesta: ja som kupila to ergo predvcerom som ho dostala, ale mala v nom ma strasne nasiroko nohy.po hodke mi v tom place 😎

zade
19. jan 2008

U nas je to opacne. KOnecne po 6 tich mesiacoch sa chceme dat vozit v kociku. Myslim poleziacky nakolko na neurol. sedenie zatial neodporuca.

uglybetty1234
11. mar 2013

AHojte,
@susik77 ja som to riešila pretočením na bruška a veľmi ho to bavilo 🙂 pozeral po autách, ľuďoch a tak. Po chvilke som ho prehodila na chrbátik a zaspinkal

bzunnka
12. mar 2013

my uz mame tyzden presne ten isty problem...mame 3 mesacneho krpca a zrazu nechce lezat v kociku...prvy 10 min sa tvari,ze spi,potom sa zrazu zobudi a uz nezaspi, zacne pistat,plakat, natahovat sa nohami rukami von a von...a tiez neviem,co mam robit...sportovy som este neskusala..neviem,ci nie je skoro na neho...to iste aj vo vajicku robi...nadvihla som aj hlavicku, aj striesku sklopila,aby videl na svet,ale nic nepomohlo....tak snad z toho vyrastie... 🙂

majloo
12. mar 2013

ja som to riesila tak, ze sme kupili Manducu a maly akoby zazrakom stichol, aj si tam pospinkal a takto som ho nosila od 3 mesiacov, dovtedy sme sa len trapili obaja hlbokym kocikom. Mala som stastie, ze malemu sa v Manduce pacilo, hocikam som odrazu mohla ist, do prirody, kde bol kocik problem a spal mi v nej aj cez dve hodky. Nosila som ho do 6-7 mesiaca, potom som vytiahla sportak a tam sa mu pacilo. 🙂

ivka2903
12. mar 2013

Mne maly nechcel byt v kociku,lebo som robila tu chybu,ze aj doma vo vnutri som ho uspavala v kociku a on ho mal spojeny so spanim a nie s prechadzkami,trvalo mi fakt dlho,kym som ho presvedcila o opaku,ale nakoniec sa podarilo.. sportovu cast sme zacali pouzivat az v 7 mesiaci..toto obdobie trvalo od 4.mesiaca,ked mal neceleho pol roka,tak uz sme sa vozili v pohode 😉