5 rocny chlapec v plienkach cez noc

kavickarka27
9. apr 2019

Ahojte,potrebujem poradit..? Alebo usmernit...ja ani sama neviem. Ide o syna,ma 5 rokov a na noc nosi stale plienky. Cez den sa krasne na slipy naucil ako 2,5rocny. Ziaden problem. Ale tie noci..Bezvysledne. Skusali sme niekolko krat. Hlavne ked mal "lepsie"dni a zobudil sa so suchou plienkou. Ale on sa vycika do postele a spi dalej. Neriesi to,nevie o tom?...Co ma ale najviac trapi je,ze on do nich aj kaka. A dost casto. Aj ked cez den sa vykaka do zachodu,budi sa snimi aj v plienkach. Uz sme museli aj jeho matrac vymenit co tak pachol od obsahu v plienkach. Fakt to neni sranda,ked si predstavim,ze buduci rok ide do skoly a on este kaka do plienok ☹ Poradte mi prosim co snim? Navstivit lekara? Alebo este nechat cas? DAKUJEM

0silvia0
9. apr 2019

@katren aha, takže ona ho odviedla na záchod? Ja som odúčala oveľa menšie deti, takže som priniesla nočník, šupla dieťa do postele naspäť, aby som nebudila ostatných.

lucyluv
9. apr 2019

Poznám zdravého inteligentného chlapca, ktorý mal ešte v 5r na noc plienku, teraz má 7r a nemá žiadne problémy, ani psychické, učí sa skvelo, rodina harmonická. Proste sú také detičky, nemusí to byť hneď niečo tragické, ako tu niektoré popisujú. Ak sa Vám niečo nezdá, kľudne sa poraďte s odborníkom.

soldi
9. apr 2019

moja osobna skusenost -
moj 7 rocny este donedavna v noci pocikaval. plienku som mu uz od 6 rokov nedavala na noc, ale budili sme ho do polnoci kazde dve hodiny na cikanie. a aj tak boli nehody.
nepomohlo ani nepit dve hodiny pred spanim, ani to budenie.
a potom, zrazu, zo dna na den to vsetko ustalo a normalne sa zacal sam od seba budit na cikanie.
cez den bol bez plienok od 1,5 roka.

susedin maly presne to iste ako nas. prvak a stale na noc s plienkami. ona s nim behala po doktoroch. strazila mu pitny rezim, s urologom to riesila, hormonmi ho napchavala. bezvysledne.

vekovo je medzi nimi tri tyzdne rozdiel. a obidvaja sa zacali v noci budit na cikanie cca o rovnakej dobe bez ohladu na moj a jej rozdielny pristup k tomuto problemu.

jania023
9. apr 2019

@kavickarka27 Moj synovec mal s tym problem. Sice len s pomocovanim a aj to nie kazdy den
Velmi dlho ho to drzalo hadam aj do 10 rokov
Mal taky tuhy spanok ze sa nato nezobudil a ked tak uz bol mokry. Casom ho to preslo samo

terezka1947
9. apr 2019

@soldi to iste moj syn.....so.sikovnostou to nic nema,pretoze potom by ako prvak nepatril k najlepsim v triede. Bohuzial,on tak tvrdo.v noci zaspi....ze si casto.ani voooobec nepamata,ani nereaguje ako ho v noci nesieme na wc. Tiez som.bola zufala.....ale prechadza to.

liligreg
9. apr 2019

Moja neter sa tiež v noci pocikavala aj ako 5rocna, veľmi tuhý spánok mala, dokonca sa občas aj v škôlke pocikala. Aj keď v noci zvracala, nevedela o tom. Vyšetrenia boli ok, len tuhý spánok.
Ale Určite sa na to spýtať lekára padne vhod

katren
9. apr 2019

@0silvia0 my sme nocnik ani nemali...

tapala
9. apr 2019

a to akoze riesis az teraz ked ma 5? vsak uz ako 3 rocny mal behat v pohode bez plienok. tazer je aj lenivy a nepride mu to ani divne, ze ma plienky, si mozno mysli, ze tak to ma byt

0silvia0
9. apr 2019

@katren ja som deti učila na nočník už pomaly od roka, tak sa to vtedy robilo, takže ročné deti by som na záchod asi nedávala, to je už na každom rodičovi, či nočník či záchod....

siska53
9. apr 2019

@kavickarka27 kamoskin mala sa zas dlho pocikaval pocas spania, dokonca aj v skolke. Po 5.roku to samo prestalo. A to bol odplienovany na den omnoho skor ako nas.

soldi
9. apr 2019

@terezka1947 presne ako moj. ked mal 3 roky, boli sme s nim u psychologicky (kvoli inym veciam), IQ namerane vysoko cez 130. ale on mal proste tuhy spanok. ani si nepamatal casto krat ze v noci cikal. ale som si povedala, ze nebudem to riesit, nebudeme sa s tym stresovat, prejde to aj same. a tak aj bolo 🙂
po polnoci sa uz na cikanie vedel zobudit, ale do polnoci bol uplne vytuhnuty 😀

dilino
9. apr 2019

existuju take pristroje aj tu som vydela na MK da sa to na posteľ jedu časť mu pripneš na nohavice alebo pyžamo a ke ide robiť malu potrebu v spanku predtým to začne pipať tak že sa zobudi lebo to je tak robene aby neurobil potrebu a odučiš ho od plienok nieje to nič drasticke.

soldi
9. apr 2019

@dilino vacsinou je problem, ze dieta tvrdo spi, takze nejake pipanie ho nezobudi ani nahodou 😀

vacsinou staci len cas. nechapem, naco deti stresovat takymito kravinami

katka182
9. apr 2019

Moj syn tak tvrdo spal, ze aj ked som ho “zobudila” a posadila na zachod, bol by z neho spadol kebyze ho nedrzim. Proste tvrdo spi a nezobudi sa. Nepomohlo ani nepit pred spanim. Odmietla som lieky od lekarov, skor som sa sustredila na psychosomatiku, nakolko clovek v noci “vypusti paru”

oli18
9. apr 2019

@0silvia0 takéto a podobné prípady sú dôsledkom toho, že pri témach o odplienkovaní väčšina rád znela, že nechať dieťa dozrieť. Hold niektoré deti dozrejú v 2. rokoch /tých šikovných mam / a niektoré v 5.-6. rokoch /tých ostatných mam/. Ešte aj teraz tu je podobná odpoveď 🙂

wieruska1
9. apr 2019

V nemecku a kope inych krajin predavaju aj pampers 6+. Co myslite pre koho? My sme vo svete za exotov lebo maly nemal v 2 rokoch plienky. U nas sa to tak strasne zbytocne riesi..... plienky, cumle, mojkacikovia.

soldi
9. apr 2019

@wieruska1 tu sa ludia nudia tak riesia kraviny miesto toho aby robili nieco zmysluplne 🙂

jonnie
9. apr 2019

Pozri na to, co by dr.mohla k tomu...zvacsa vsetko riesia liekmi. Ked tak...sla by som k psychologicke bez neho po radu, ak to tak citis. A co, ked ma ist do skoly...bud das odklad, ale cez den plienku nema...A nerieees..ten tlak citi na sebe. mozno o mesiac bude uplne ina situacia . Zi a nechaj zit. Presne suhlasim s komentom vyssie..tu sa vsetko tak riesiiii...a o preteky...kto skor odplienkovany, taky velky a este ma cumel??? a pod. Nikomu dospelemu tiez nekomentujem...taky velky a s cigaretou? Najskor ho rodicia na cumel naucia a potkm trestaju, ze sa ho nechce vzdat... a co to dieta? Neries...

katka1981
9. apr 2019

@kavickarka27, dcerka od 23 mes. bola uplnla odpliekovana ale nocnu musela mat do 4 rokov. Nepomahalo nic, nemala dozrety hormov. Kamaratkin syn dokonca ako 7 rocny mal nocnu plienku a ten chlapcek chodi do skoly pre nadane deti, a bol sledovany lekarom, vsetko ok, len nemal este vyvinuty hormon, kt. brani nocnej tvorbe mocu. Syncek je tiez odplienkovany od 23 mes. ale v noci cika o dusu a predpokladam, ze do 4 rokov ju asi mat bude. Uz to silit nebudem, lebo viem, ze s tym nic neurobim. Mne sa dcerka pytala cikat v noci 2x a ajtak sa pocikala. Teraz bude mat 10 rokov a kazdu noc 1x ide cikat. Porad sa s pediatrom, podla mna este nie je ten spravny cas.

katka1981
9. apr 2019

@soldi, ano, to nocne budenie je kravina jak mraky. Poznam 2 rocne deti, kt. maju do rana suchu plienku dlhodobo, tak im ju mama jednoducho vezme. Im sa proste netvori moc. Tiez som o polnoci ked som isla spat dceru dala vycikat, ona spala, ani o tom nevedela, ale kolkokrat sa pocikala rano o tretej alebo inokedy. Je to kravina, trebe nechat dieta spat aa nestresovat, nocna plienka je nieco ine.

luxus10
9. apr 2019

@kavickarka27 nocne pocikavanie trva kvoli nezrelosti nervovej sustavy, ked hormon melatonin, ktory je vylucovany pocas spanku v noci brzdi vylucovanie hormonu vazopresin, ktory je zodpovedny za to, ze si to ze potrebuje cikat uvedomuje.....cize ked to nevnima, je to toto, nie je chlapec vadny, len dozrieva o nieco neskor.....a vacsinou to byva tak, ze to prestane aj zo dna na den...avsak ak mas stale pochybnosti porad sa s detskym nefrologom, myslim, ze to vedia vysetrit ten vazopresin z krvi....

luxus10
9. apr 2019

a vylucovanie vazopresinu sa neda "nacvicit ani naucit"....nie je to vec rozhovoru ani cviku....

sseb
9. apr 2019

U nãs bol problém aj v pitnom režime v škôlke. Málo píli, od 15.00 keď som poňho prišla, píl veľa vody, potom bol v noci problém. Cez víkend problém s nočným pomočovaním nebol. Dala som mu fľašku Lúčky do skrinky, aby sa napil pred a po ihrisku. Potom začal boj p. učiteľky s tou fľašou...

ukulela
9. apr 2019

@kavickarka27 s tou stolicou ti neporadim, ale ku pomoceniu: moj ma 4 a pol, na serbel cikal skoro, aj plienky cez den zhodil v pohode, no na noc musime davat. ma obdobie, ked 2 tyzdne plienka sucha a potom sa pomoci ... skusali sme mesiac, ci dva bez, ale to som len stale prala ... radili sme sa s pediatrickou, aj sme citali - detom (zvlast chlapcom) niekedy dlhsie dozrieva ta sustava - ono nema velky vyznam (okrem suchej postele) ich budit na mocenie v noci, to prepojenie mocova sustava - mozog musi dozriet a zadrzat moc na cas spanku. budenim sa to nedosiahne. pomaha upravit pitny rezim, co najcviac pit dopoludnia, vecer uz minimum. no napr podla mna v skolke pije nas malo, lebo pride domov a vzdy sa nalucha. ked sa potom nestihne poriadne vycikat, kym ide spat, v noci problem ... alebo ked je chory, vtedy sa zvykne tiez. ak to pretrvava aj nad tych 5-6 rokov, tak sa nasadzuju lieky (teraz ozaj neviem, ci hormony, ci steroidy, ci co su to - ale najdes to) no nasa dok skonstatovala, ze este je na take riesenie skoro. najma, ked mava uz pomerne dost aj suche obdobia.
(inac, aj svokor sa "priznal". ze ako dieta mal taky problem. a chlap spomenul, ze presne take aj cital, ze to moze byt u chlapcov dedicne. ale ja som to necitala 🙂
Je ti viacero for k tomu, pohladaj. keby to bolo len mocenie, este by som sa tak nebala, no s tou stolicou - to podla mna treba riesit asi skor. potlac na pediatricku, ze co s tym.

katriona1
9. apr 2019

@kavickarka27
moje dcera měla přesně stejný problém, přes den byla odplenkovaná ještě před 2 rokem, ve školce fungovala úplně normálně, nepocikávala se, nikdo to nevěděl, ona navíc šla na velkou jenom v noci do těch plenek a klidně si v tom spala, vůbec se neprobudila a nedošla
co nám pomohlo bylo, když viděla mladšího bráchu jak chodí na nočník a zavedla jsem systém odměn, dostávala nálepky, sem tam i něco dobrého, ale prostě si to musela sama uvědomit, naštěstí to stihla ještě před 4 rokem, ted má 5 a už si to ani nedokážu představit, bylo to hrozné, každý to řešil a přebalovat tak velké dítě je hrozné
@jamimka to není o pohodlnosti, třeba moje dcera prostě nespolupracovala, i kdyby seděla na wc půl dne nebo noci, ona se tam prostě nevykakala a to jsem jí dávala na nočník od nějakých 7 měsíců a od začátku krásně spolupracovala, když měla okolo 11 měsíců ani jsem nevěděla co je to pokakaná plenka a pak se okolo 1,5 roku sekla a během dalších 2,5 let se vykakala do wc možná 5x, jinak plenka, budění k noci mělo za následek akorát hysterický záchvat, to prostě nefungovalo a když jsem plenku nedala, tak se klidně i 2x pokakala do postele nebo v horším případě zadržovala a pak z toho měla zdravotní problémy, je o prostě hroná situace a kdo to nezažil, tak nepochopí

ukulela
9. apr 2019

... a este k tomu budeniu nam to nepomohloon aj ked sme ho prezliekali v noci, tak to "odspal". resp. premrncal ... spatne premyslam, ze sme to skusali ozaj dake dva mesiace minimalne - tusim cele leto. ale doktorka zatial povedala, ze vydrzat, ze nervova sustava potrebuje dozriet, tak vramci psychohygieny a kludu mu tu plienku na noc dam a basta.
@sseb a presne - pitny rezim v skolke. na desiatu biela kava, k obedu kakao, na olovrant sladka voda/caj. a potom doma od stvrtej do vecera vypije liter vody. :(

ukulela
9. apr 2019

@oli18 sikovnost/nesikovnost. raz nocne pomocovanie ovplyvnuju hormony, tak co s tym ma sikovna matka? ma telu dohovorit, aby tie hormony zacalo tvorit???

marionete
10. apr 2019

@wieruska1 A čo keď v Nemecku predávajú 6+, predávajú sa aj plienky pre dospelých a čo teraz. Tak nech celý život nosí plienky, lebo také sú.

marionete
10. apr 2019

@soldi Prečo by sa ľudia nudili, normálne tu prebieha nejaká diskusia a kto nechce, nech sa nazapája.