5 týždňové bábo nespí

beuss
6. máj 2018

Ahojte mamicky, nikdy by som neverila, ze sem napisem o radu ale uz som zufala. Mame 5 tyzdnoveho syna, kt.vobec cez den nespi. V kuse sa mrvi, kope, mrnci co nasledne vyvola plac, dam ho na prsnik, chvilku pije, potom sa znovu zacne mrvit, odtahovat, znovu prisaje az ho dam z neho dolu. Kazdy vecer o 18:00-19:00 spusti plac a place aj 3 hodiny dokial nezaspi..potom spi aj 4 hodiny..v noci ako kedy, raz je hore kazdu hodinu, inokedy vydrzi 2-3.. No cez den katastrofa.. vsade citam ako ma take male babo vacsinu dna prespat, no on nic.. Ja nevyspana, on asi tiez..kolkokrat vidim, ze sa uz uklada, oci mu padaju, zive..no zachvilu na mna znovu kuka.. max.mi zaspi na 15 minut..a znova.. Uz som vyskusala aj zvazovat v perinke, plienku cez oci, spievat, atd..nic nezabera.. mlieko slabe myslim nemam, pekne pribera.. Koliku asi tiez nie, stale prdi, kaka obden, brusko ma make.. Pozerala ho aj lekarka, vraj je vsetko v poriadku.. No ja uz nevladzem.. Uz ani v kociku nechce spat, co donedavna mi tak prespal aj 3 hodiny.. Ak ma niekto podobnu skusenost budem vdacna za kazdu radu :( .

barbara_lux
6. máj 2018

@janage ja som si pri tomto spomenula na seba😃 ako som v najzufalejsom obdobi dala dcerku svojej mame nech je s nou aspon na chvilu niekto iny a nasla som ju potom asi po hodine a pol plakat na wecku.. aj s malou.. plakali duet. U nas sa zial.nikto nenasiel kto by mi.bol s nou ochotny pomoct 😏 takze len vydrzat

janage
6. máj 2018

@barbara_lux ved preto som setrila na operku, ze cudzi zaplateny to tak lahko nevzda😂😂😂 u nas susedia pod nami si museli stuple kupit do usi ked sa chceli vyspat. Zacala som chapat matky co im prepne 🤔den som mala rozdeleny do 4 sesthodinovych blokov. Cielom bolo prezit tych aktualnych 6 hodin. Tak teraz su z toho zabavne historky a dcere zdoraznujem ze ziadne diskoteky v puberte ze ona si uz svoju davku mojich prebdenych noci vybrala😉

dominika7990
7. máj 2018

Ten večerný plač je kolika bude trvať do 3 m moja mala od 19:00 do 2;00 😅 jedine kedy neplakala bolo keď som snou skákala na fitlopte a pustila som šum mora. Treba skúsiť aj kvapky na koliky mali by ju zmierniť na trhu je ich niekoľko no každé babo je iné a sadne mu iná značka ( nám nesadli žiadne 🤣) počas kolík nedávať papať vtedy sa to zhoršuje. A na spanky bola pre nás najlepšia perinka 👌🏻 Ale aj zabalené ruky lebo s nimi sa najcastejsie budila a musela som ležať pri nej. Čo som vždy využila a hodila mikrospánok 🤣 alebo ju supla do satky a v nej uspala. Vyšla som na chodbu zbehla 4 poschodia a spala 🤣 Treba to vydržať a nezrútiť sa ešte ti tie časy budú chýbať 😉

dominika7990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dominika7990
7. máj 2018

a prdkat môže no kolika je niečo iné. Uvidis prejde to samo. Mne zo dna na deň v 3m to prestalo a začala mi krásne spávať najprv 4-6 hodín v kuse v noci a neskôr od 6-7 m mi spi už 10-11 hodín bez budicka( teda ak práve vtedy nejde zub vtedy pár krát zaplace a ja ihneď hore). 🙂 plus spávala pri mne ( ja som sa lepšie vyspala a aj ona) treba skúšať čo a ako Vám sadne. Napríklad moju večer ešte ukludnilo aj keď som jej robila tieňové divadlo na strope 🙂

katus226
7. máj 2018

My mame 3tyzdnove a stale si pozeram clanky tu https://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatk... presne som sa nasla v tom co popisuju. chvalia tam aj nosenie a mozem potvrdit, zhodou okolnosti sme teraz kupili nosic manduca a maly do minuty spal. Najskor si ale dobre odgrgol. Druhy raz som podcenila, ze sa babatku v nosici dobre odgrgne, nedala som plienku a taak mi ogrckal nosic a este aj mna 😂 zato potom hodinu prespal a keby ho nedam von, spi nadalej.