Koľko mliečka má vypiť 8 týždňové bábätko?

Zodpovedané
17. nov 2021

Dobrý deň,

moje 8 týždňové bábätko váži niečo cez 5 kg. Pilo dávku 170 ml. Avšak po necelých 2 hodinách bolo hladné a momentálne pije 200 ml 5x za 24 hodín.

Nie je to veľa?

Ak dám menšiu dávku, tak je veľmi nespokojný, nespí, plače a nevydrží mať 3 hodinový interval medzi kŕmeniami. Nie je dojčený a pije len Nutrilon a vodičku.

Ďakujem

Dobrý deň,

vodičku 8 týždňové dieťatko vôbec nemá piť.

Dávka mlieka sa ráta podľa váhy. Ak má 5 kg, tak by mal denne vypiť okolo 750 ml mlieka. Liter je na túto váhu a vek príliš veľa. Môže ho z toho bolieť bruško.

Odporúčanie: Prestaňte dávať vodu, dávajte pokojne každé 2 hodiny, ale nie také vysoké dávky naraz. Je totižto v rastovom špurte.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička