6 mesačné bábätko nechce byť na brušku

petula0905
22. dec 2020

Maminy máte skúsenosť, že 6 mes bábätko nechce byť na brušku. Pretočí sa z chrbatika na bruško a ani sa nevzoprie na rúčky a na brušku začne hneď mrnčať. Boli sme na neurologii aj na rhb a všetko je primerané veku.nechapem prečo nechce byť na brušku je to zlé ? Mali ste st ým skúsenosti? Je to dobré keď nebude na brušku? Som z toho zúfalá prečo nechce byť na brušku.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2710
22. dec 2020

@petula0905 no môj ma opačný problém, vždy keď ho položím na chrbát, ani sa nestihnem otočiť a už je na bruchu 😂😂 po chvíli mrnci, lebo sa ešte nevie otočiť naspäť na chrbát, párkrát sa mu už podarilo ale asi len náhoda! Kamoška tiež nedávala na bruško, lebo jej strašne plakal a Dr sa s ňou vadila 🤷‍♀️🤷‍♀️ nám sa osvedčilo dat ho pred zrkadlo, tak vydrží na brušku dosť dlho

kittyna5
22. dec 2020

Náš má 4 mesiace a na bruchu nenávidí byť. Ani sa neotáča na bok keď je na chrbte. Tiež sa toho bojím, že na bruchu nikdy nebude chcieť byť

dajana1983
22. dec 2020

Nechaj tomu voľný priebeh,ani môj nechcem istú dobu byť a potom zrazu sa rozhodol sám😁jedna známa dáva 5 mesačne bábo do chodítka a rozok 😁 niektoré matky aby pre istotu daco nezmekali asi🤦

andreatytler
23. dec 2020

@petula0905 Urite skuste to zrkadlo bud na stenu alebo na podlahu, hracky predpokladam ze skusate. Daj ho na stol a zohni sa k nemu aby bola toja tvar pri nom aby mal motivaciu sa zodvyhnut a pozerat na teba. Poloz ho na seba ked lezis na chrbte... zase aby sa ti mohol pozerat do tvare. Alebo daj na rozne vyvysene povrchy.... napriklad rucky a hrud na tvoje stehno a nozky na podlahe, Vankusik pod jeho hrud a tak... hulahop kruh omotat roznymi stuzkami a handrickami a dat ho do stredu toho kruhu.

natalala
23. dec 2020

@petula0905 nemoze mat skrity reflux? Vtedy deticky nevrckaju ale vracia sa im ako keby kyselina a nechcu byt preto na rusku, je im dobre idealne na rukach v spriamenej polohe. Ja mam 10 mesacnu a od 3 mesiacov sme chodili na detske cvicenie, to bolo super na podporu otacania atd. V 7 mesiacoch sa postavila a teraz v 10 uz spravi 3-4 kroky v priestore bez drzania sa niecoho 🤦🏼‍♀️

rajc1nka
23. dec 2020

@petula0905 neviem, akym sposobom sa Vas maly narodil,ale mne fyzioterapeutka povedala, ze deti narodene cisarskym su menej radi na bruchu. U nasho maleho to bolo presne - narodeny na bruchu a nemal rad byt na brusku. Ale casom sa to zmenilo a napr teraz ma 2,5 roka a spava skoro jedine na bruchu. Cize netlacit, ono babo podla mna vyciti, aka poloha je mu prijemna, pokial teda vyrazne nezaostava vo vyvoji, to by som sa radila s odbornikmi 😊 drzim palce

anel000
9. dec 2021

@petula0905 dobry den, ako ste nakoniec s dietatkom dopadli? Nasa mala ma 4 mesiace ale je predcasne narodena tak ju beru ako trojmesacnu. Neznasa byt na brusku, vresti. Robi lietadielko. Doma este ako tak ale na poradni vobec. Dr nam povedal vraj zaostava. Bojim sa aby sme to nejak dobehli. Samozrejme doma cvicime...