7 mesačný syn chce byť na rukách

janullla17
17. aug 2020

Dobrý deň. Poprosila by s vás o radu. Boli sme na prázdninách u rodičov a malý bol v jednom čase nosený na rukách. Spánky tam mal rovnaké ako doma, s kľudom sa uložil a zaspinkal. Po prebudení sme s ním boli vkuse na dvore, všetci sa s ním hrali, prechádzky, povinnosti okolo domácnosti sme si rozdelili a vždy bol niekto pri ňom. Problém nastal keď sme sa vrátili. Predtým keď som potrebovala sa mi pekne sám prehral v postieľke, ohrádke aj pol či trištvrte hodinu. Teraz plače ešte som ani z izby nevyšla. Plač je až hysterický. Hračky ho nezaujímajú. Ešte nelozí ani nič podobné. Začal štrajkovať už aj pri zaspávaní. Dá sa tento stav nejako vrátiť naspäť? Ďakujem.

pribinak
17. aug 2020

@janullla17 uvedomil si, že ostáva sám. To je normálne že chce niekoho prítomnosť. Že nechce byt sám.

andrea_82
17. aug 2020

Ak sa nemýlim, v tomto veku deti začínajú mať separačnú úzkosť. To, že doteraz sa hral sám, neznamená, že by to tak bolo aj naďalej. Nemusí to súvisieť s prázdninami. Bude si vyžadovať stále väčšiu pozornosť, cez deň bude menej spať. Čaká vás možno ťažšie obdobie, kedy sa mu bude treba viac venovať.

lauriema
17. aug 2020

@janullla17 Ahoj, momentálne toto riešim aj ja s manželom. Dovolenka nás totálne rozhadzala. Tiež mame 7 mesačnú. Cez dovcu vkuse na rukách a teraz nemôžem ísť ani na wcko hrôza už je skoro pol9 a stále nie som prezlecena, ucesana.....

zuzana_ilkova
17. aug 2020

Ahoj skus mu urobit miesto na hranie niekde v obyvacke alebo kuchyni podla toho kde potrebujes ty byt,tak aby ta videl... nechaj ho neh sa hraje a ked začne fňukať ukaz sa mu, vhvilku nanho rozpravaj a potom zas odid robit co potrebujes... je to o odbiehani ja som to taktiez robila, a maly sa mi to naucil

alexandraalexandrova
17. aug 2020

moze to byt separacna uzkost...dieta si prvykrat uvedomuje ze je same, dovtedy nevnimalo seba ako samostatnu osobu, ale ako sucast teba a teraz uz vnima ze je to on a je sam ked odides z miestnosti. Ak chces stihat domace prace a pritom byt aj s dietatom, odporucam si zaobstarat ergonosic, das dieta na chrbat a ty budes robit co treba, dieta bude spokojne, ty si mozes robit co chces, obe ruky budes mat volne...je to obdobie, chvilu potrva a potom zase prejde, treba byt dietatku teraz nablizko aby sa citilo v bezpeci...

janullla17
autor
17. aug 2020

@lauriema tak si držme palce 🙂

janullla17
autor
17. aug 2020

Ďakujem pekne za odpovede/rady.

lauriema
17. aug 2020

@janullla17 Áno, držme si👌