7 týždňová dcérka prestala kakať

laura_222
8. nov 2017

Ahojte,
sedem tyzdnova dcerka prestala kakat, normalne kakala 2-3krat za den a od nedele nic ani raz. Je kojena a prikrmovana Neocate lpc ( kvoli podozrniu na alergiu na biellovinu krav. Mlieka). Davam jej feniklovy cajik, masirujem brusko, nahrievam, cvicim s nozickami a nic. Prdiky ma. Pediatricka poradila rektalnu rurku to vcera pomohlo ale od vtedy znova nic. Mala je nervoznejsia takze myslim ze brusko ju boli lebo ked masirujem upokoji sa. Neviete prosim co moze byt za tym? Dnes si dohodnm termin u pediatricky ale kym tam pojdeme rada by som si precitala Vase nazory. Dakujem

lindusss2016
26. nov 2017

@laura_222
Ak je smadna, davaj vodu, naozaj neexistuje dovod, preco by deti alebo dospeli mali pit caj od smadu, voda je najlepsia.

mattkapd
26. nov 2017

@laura_222 tak dávaj vodicku ja by som takému malému bábätku nedávala cajik

laura_222
autor
28. nov 2017

@mattkapd aha dobre dam jej vodu. Dakujem za radu

misulie
12. dec 2018

hojte baby prosim vas mam taky problem maleho “ “kojim” mojim mliekom z flasky, vypije cca dve 120ml flasky mojho mlieka za den a ostatok ho dokrmujem babylove1. Ked pije z prsa tak je nervozny asi mu to ide tazko alebo ani nevypije tolko. Preto netrapim ani jeho a ani seba a odstrekujem. Má 7 týzdnov a nasa doktorka mi hovori ze pije hrozne vela ze ho prekrmujem a ze mu roztiahneme zaludok...Ale co mame robit pre pana jana ked je nespokojny led sme mu davali tak 90ml? ...a dojedol sa potom na tych 120 a uz bol klud.... niekedy ale vecer vypije tych 120 a potom este pyta niekedy sa nejde dojest....vypil uz raz aj 190 a spal skoro celu noc..... hadam doeta vie kedy ma dost a kedy nie ked je najedeny vypluva flasku a ked nie papa stale.... co nato poviete ? povedala mi aby som mu davala len tych 90ml a keby daco tak potom este caj... a pribral za mesiac 1100g... vraj strasne vela ale aj narastol...7cm... poradte inak mame problem aj s kakanim :/ a sem tam s bruskom...vraj to moze byt aj preto ze vela vypije... ale vo ked je hladny ? co mu nemam dat ?dakujem

lindusss2016
12. dec 2018

@misulie no ja ti neviem, tak ty odmietas pocuvnut rady pediatricky a radsej sa pytas tu? Tu ti ale kazda mamicka napise, ako to robila ona a samozrejme jej dietstu to tak vyhovovalo. To vsak neznamena, ze bude aj tvojmu. Ak ti dr hovori, ze papa vela, mala by si jej verit. Moj maly pribral orvy mesiac 1,5 kg, ale bol cisto kojeny. A uz vtedy sa nasej dr oci pretacali pri tej vahe, ale len sa smiala, ze pri kojenych detoch to neriesia, no ak by tolko pribral na um, tak by to bolo velmi vela.
Nechcem byt za mudru, lebo naozaj neviem, ako tvoj maly reaguje, ale podla mna s tou flaskou robis chybu. Ze sa babo "nervaci" na prsniku, je uplne normalne a nie je to dovod mu mlieko odsavat. Na tvojom mieste by som si ho zacala normalne prikladat, nech sa nauci tahat sam a ked budes vidiet, ze nema dost, tak ho dokrm. Ale mala by si asi prestat riesit kazdy mililiter, co vypije a trosku sa spolahnut na prirodu. Ved to predsa vidis, ci ma dieta dost alebo nie. Kazdy plac neznamena hlad, mozno je na flaske ticho, lebo ho to ukludnuje, mozno mu len chyba fyzicky kontakt. Ale 190 ml zlupnut na veceru pre takeho krpca je ozaj vela. Dr vie, o com hovori, ked ta varuje pred prekrmovanim, lebo verim, ze nechces riesit obezitu a s nou spojene problemy u dietata.