Čo na koliku pre 3-mesačné bábo?

27. júl 2021

Baby ja som zúfalá... Malý od rána do večera plače, masírujem, cvičím nožičkami, dávam na bruško, dávam mu devit a dávala som biogaiu ale dnes som 1x skúsila biopron.... Dávala som aj espunisan, sabsimplex, coliorev a nič ( nie všetko spolu, ale asi po 10 dní som skúšala) ... Skúsila som aj antikolikovu fľašku avent aj mam 😒😒😥😥... Už ani 3 dní nemôže kakať, pomáham mu rurkou. Aspoň vtedy sa troska upokojí, pred tým kakal 2x denne v rovnaký čas presne ako hodinky a teraz nič 😒ja už neviem čo mám robiť 😒😒

pribinak
27. júl 2021

Hm, a je to naozaj kolika?

petulka2021
27. júl 2021

Pupik masť a masírovať , probiomaxik kvapky sú skvelé

autor
27. júl 2021

@pribinak neprdka.. Kedysi stále prdel... Bruško ma tvrdé stále, nožičky krčí.... Ja neviem, čo by to mohlo byt?

autor
27. júl 2021

@petulka2021 masírujem x krát denne 😔😔

pribinak
27. júl 2021

Čo tak zmeniť mlieko? To si nekonzultovala s doktorkou? Na gastro si sa nepýtala?

katpox
27. júl 2021

No ja som si odkrutila riadne koliky, rovnako ani jedny z kvapiek nepomohali k ulave, pouzila som aj ja rurku, no a co este tak trochu pomohlo pupik mast natierat brusko, no a cviky protikolikove z youtube som cvicila so synom, aj zo zahranicnych videi.. Pri kolike sa syn pucil, mal akoby krce,velky plac, rucky v pastickach, krcil nozkamk... Presne ako sa to opisuje a ano ulava az ked sa vyprazdnil, nedalo mi to, ked som bola uz uplne hotova tak rurka pomohla a odnaucil sa od nej, uplne to preslo az v 8 mesiaci, postupne od pol roka, ked prechadzal na normalnu stravu... Ak som padala dolu hubu, lahla som si hore bez na gauc obarikadovala sa vysokymi vankusami, maleho len do plienky aj to,tak na volno, nech ho nic netlaci na bruchu, dala som ho, schulila do klbka a nechala som ho na sebe a na prsniku, mu prsnik ulavil a jak bol schuleny tak poprdkaval, skakala som s nim na lopte, pohupovala v satke, tichy sum som mu pustala, to uspalo akurat mna, no s tym sposobom ako som sa vedela jedine akotak vyspat, ma doma odsudzovali, co ak spadne, ublizis mu, atd.no ani raz nespadol, jedna vec a po dalsie nikto z tych mudrych mi nepomohol, s radami...

lubhomira
27. júl 2021

Ahoj, my sme si tým tiež prešli, ale asi nie v takom rozsahu ako vy, nášho to chytalo hlavne večer. Skúšali sme Biogaiu, Espumisan, tie boli bez efektu, trochu pomáhali kvapky Babycalm a masť Pupik. Ale každopádne to chce len čas a vydržať. Akonáhle syn dovŕšil 3 mesiace, koliky prestali akoby uťalo...a čo si ešte spomínam, občas pomohla teplá plienka priložená na brušku...🍀

danielahamar
27. júl 2021

zmente na bezlaktozové mlieko a to hovorím teraz vážne

nikpa
27. júl 2021

Nesedí mu mlieko. A tiež by som vyskúšala bezlaktozove ako radí @danielahamar

danielahamar
27. júl 2021

a ak nepomôže, tak pýtajte od mudr. allergy digestive care, vie Vám predpísať 8krabíc a ostatné musíte riešiť z gastro

danielahamar
27. júl 2021

a ešte som chcela, prepáčte, že zahlcujem, ale ak by, určite bude núkať allergy syneo , to neberte, obsahuje laktozu 😉

evka111
27. júl 2021

Este mozno skuste zmenit aj devit za jamienson
Nam vravela doktorka ze koliky su aj z devitu, ze lepsi je jamiensom.

janulik2008
27. júl 2021

Skús zmeniť mlieko a nám nepomohli AVENT MAM ani iné fľašky až Dr Browns 🙂

autor
27. júl 2021

@evka111 prosím ta, myskis toto? Skúsim kúpiť

danielahamar
27. júl 2021

Tie sme mali, boli ok, my sme museli prestať s vigantolom, aké mlieko má malý teraz? A osobne som za 7mesiacov nikdy nemenila flašku, ale zato sme mali 9typov mlieka, pokiaľ sa prišlo nato, čo mu je

kristina1001
27. júl 2021

Mi sme užívali ColiPrev kvapky a pomohlo sú síce drakšie ale pomohli

autor
27. júl 2021

@kristina1001 coliorev sme tiež dávali a ešte horšie bolo po nich

@danielahamar vigantol som ani nedávala, hneď som devit.. A mlieko ma sunar ár

tehotna40
27. júl 2021

Ahoj našej malinkej robilo problémy mliečko, sunar mi napríklad nechcela vôbec, každé dieťatko je iné, nám veľmi pomohlo mliecko hipp comfort, je presne na takéto problémy, tieto comfort mliečka majú aj iné značky. Zmenili sme asi 4 mlieka kým toto sadlo. Teraz už je staršia, pijeme nutrilon AR, ale to preto, že mi grckala z prikrmov, bolo to na odporúčanie lekára, ale to comfort mliecko nám pri kolikach v prvých mesiacoch života veľmi pomohlo. Držím palce.

danielahamar
27. júl 2021

ak má AR zato, že vracia, kúp bezlaktozové a nutriton, osobne si myslím, že ešte v ten den zbadáš či ste sa trafili a ak áno, žiadny coliprev, ani nič podobné nebudeš musieť dávať, zbytočne trápiš dieťa, ak budeš vymyslať s kvapkami

autor
27. júl 2021

@danielahamar podľa Dr ma skrytý reflux

ckatka
27. júl 2021

Ja som natierala bruško olejcekom Zengest v gulicke.
A inak nutrilon profutura sadol v pohode.

danielahamar
27. júl 2021

nutriton je nato, pridáva sa do každej dávky mlieka, okrem AR lebo to ho už obsahuje

evka111
28. júl 2021

Ano

alzbeta311
28. júl 2021

My sme tiež skúsili kadečo ale najviac zo všetkého pomohli baby calm kvapky 🙂