8 mesačná neter spustí hysterický plač, keď sa k nej priblíži niekto cudzí

dajana1983
11. aug 2020

Žienky,ak má niektorá s tým skúsenosť,poraďte.Neterka má 8 mesiacov,sestra žije v Prahe,tak sa vídame malo.Ked sme tam nedávno boli,malička spustí hystericky plac vždy keď sa k nej dakto cudzí priblíži -koho nepozná.Aj keď ma mamu pri sebe😫tak radi by sme ju ponodili atď ale nejde to.Maju prísť zajtra k nám,tak nevieme ako to bude😁neviete čím to môže byť,že je taká?vdaka

pribinak
11. aug 2020

8 mes je obdobie separátnej úzkosti

veronikaszabova
11. aug 2020

@dajana1983 separacna uzkost, normalna v tom veku

kika831
11. aug 2020

@dajana1983 separacna uzkost. Ako prislo tak odide. Presli sme si tym pri oboch detoch.

lenuliatko84
11. aug 2020

Aj nasi obaja synovci taky boli.jednoduchi sme sa s nimi nezvitali a bol pokoj

berenika39
11. aug 2020

velmi důležité období separační úzkosti, je třeba to respektovat a nesnažit se dítě předělat, ono si moc dobře uvědomuje, že patří jen k mámě a jasně to dává najevo. M"že to trvat měsíc, dva, tři, ale přejde to. Hlavně se nesnažte to změnit...má to svůj význam ve vývoji...

mariejenka
11. aug 2020

Aj moj syn to robil, teraz ma.4 a ked niekto cudzí sa mu prihovorí,do riti by mi vošiel,rozdiel je ze uz nereve...pridu aj ine...rado sa cvachce vo vanicke, pride ze sa nebude chcieť, umývať zuby bude scena z exorcistu,a obliekanie?oktagon mma... slabý čaj 🙂

jullietka
11. aug 2020

@dajana1983 je to normalne,moja 2 rocna to robi aj teraz,boji sa je to normalne

simuskaaa123
11. aug 2020

Moja má 10 mesiacov a tiež cca od 8meho to robí.. Dnes má totálne zarazilo, keď najprv v tescu cudzia žena a potom vo vlaku cudzí chlap ju chytili z nohu 🤦‍♀️🤦‍♀️jako totálne nechapacky.. Ale zas moja proste od malinka chce len mňa a moju mamu... Sice už vydrzi aj pri sestraniciach a babke ale väčšinou sa rýchlo pýta ku mne.. A ešte dosť dobré si zvykla na môjho priateľa

simca06022011
11. aug 2020

no ja mam neterku a ta to robi pravidelne... aj teraz ked ma dva roky... alebo ma vybrane osoby a od nich sa neodlepi a nedaj boze aby ju niekto chcel zobrat, alebo sa len prihovorit :D

tulipanicek
11. aug 2020

Normálne. Separacna úzkosť. To robí aj moja ročná. Moja dokonca aj pri tatovi keď ma vidí odchádzať hoci len na poschodie.

dajana1983
autor
11. aug 2020

Ďakujem všetkým za odpovede.Kedze to u nás v rodine nikto až takto nemal, ale vidím že je to asi bežné .

maris5
11. aug 2020

@dajana1983 ja zvyknem podavat dieta, chrbtom k tomu druhemu cloveku cize by si si ju oprela chrbtom o hrudnik. Babo vidi mamu, a je pri niekom inom. Samozrejme neplati to vzdy. Niekedy staci malickost a dieta si k tebe najde cestu, pohrat sa s oblubenym plysakom, urobit srandu...)