8 mesačný syn sa v noci budí každú hodinu

juicy22
2. mar 2013

Prosim poradte mi, pomozte mi, som uz zufala.. Mam 8mes. syna. Prve tri mesiace spaval v noci ukazkovo, prespal okolo 6 hodin bez prebudenia. Ale od troch mesiacov sa to uplne zmenilo :( Budi sa stale, kazdu kazducicku hodinu sa aspon raz prebudi, niekedy aj viackrat za hodinu a tak je to uplne celu noc.Maximalne dve hodiny prespi ale aj to je uspech ak sa take podari. Kazdu noc, nejde teda o prechodny problem. Ja maleho kojim, a preto vzdy ked sa zobudi ho prilozim k prsniku - neviem ci robim dobre, ale to je jedina moznost ako ho uspim a takisto kedze som unavena nevyspata tak nemam silu ho nejako inaksie uspavat. Ale uz som z toho velmi zufala, som permanentne nevyspata a ked pocujem niektore - resp. mnohe mamicky, ktore hovoria, ze ich dieta prespi celu noc tak len ticho zavidim. Keby moj prespal aspon tie tri hodinky v noci ze by som si trochu oddychla.
Ja vobec neviem v com moze byt problem, prosim o akukolvek radu, alebo o povzbudenie, najlepsie keby som vedela ze moj maly nie je jediny a ze aj ine babatka mavaju takyto problem, ale ako pisem toto sa uz deje dlhodobo - nejde teda o chorobu alebo podobne. Aj ja som si v kuse nahovarala to budu zuby, ale prve zubky mu vysli az teraz a takto spava - teda nespava uz velmi dlho. Nie je to ze by bol hladny - lebo aj ked zje sytu veceru, situacia je vzdy rovnaka. Rovnako ci je v postielke, alebo spi so mnou v posteli, vzdy je to to iste
A potom chudacik, ako tuto noc som uz bola strasne nervozna, lebo aj ja uz nevladzem, spi hodinu, potom si ho musim prilozit aby mi zaspal na prsniku, potom ho musim od toho prsnika odlepit a polozit spat a medzitym sa este velakrat stane ze sa prebudi takze to musim znovu opakovat, dat na prsnik atd...
Nie je to dobre, ale nic ine... a cumel odmieta aby som nezabudla - uz od malinkateho mala ho vypluval- takze cumel nepouzivame - i ked som skusila aj znovu - ale stale rovnaky efekt - cumel nechce.
Mamicky, mali ste niekto podobny problem?
Radte, prosim

cawes
2. mar 2013

@marakoli hm neviem skus a uvidis, ked budes pri mimi lezat a hladkat atd. zo zaciatku je uspech oddialit krmenie o 10-15 minut na druhy vecer o 30 atd atd atd.

ewellin
2. mar 2013

Tinka 9000 a Cawes vam takisto podali ,, ucinnu metodu,, ide skutocne o to nevstavat pri kazdom pomrveni a nechat babatko naucit sa same prejst z jednej spankovej fazy do druhej, babatka po dvoch mesiacoch urcite nepotrebuju v noci jest, aj ich traviaci trakt si potrebuje oddychnut..

Pri starsej dcere som robila vami spominanu chybu , kojila som ju do roka aj pol, spavala s nami lebo sa mi nechcelo uz k nej vstavat kedze sa budila snad kazdu hodinu.. no a spava s nami doteraz..

pri synovi teraz som sa zaprisahala ze uz tento bic si na seba neupletiem, nahodou som sa dostala k spominanej knizke a dost kde su vysvetlene principy prespania celej noci... a stacilo tak malo a nas maly skutocne prespal celu noc... skutocne to funguje!!!!

marakoli
2. mar 2013

@cawes my tak veru ležkáme, tak snad to bude po čase dobré

ewellin
2. mar 2013

cawes ma dobry napad ze postupne oddelovat krmenie a postupne sa babo nauci ze v noci sa nepapa , v noci sa spinka!!! ak mozem odporucit kupte si tu knizku a dost, je to fakt zaujmave vtipne a hlavne poucne citanie.. ja to citam vylucne len po veceroch ked uz decka spia a je to super oddychovka, vtipne napisane a vela vela vela dobrych rad nielej co sa spania tyka... je tam kapitola aj o tom ako vychovat maleho gurmana... ako sa deti naucia sediet za stolom a jest..

pacica
3. mar 2013

@cawes ahoj to vazne uz od 3 mes.nemam kojit vecer?

pacica
3. mar 2013

@cawes ako to mam robit?moja prvych spi 3-3.5h potom sa ako kedy zobudi za hodinu alebo za 2 h alebo za 2,5 h.kedy ju mam krmit a kedy nie?

katarina104
3. mar 2013

@pacica náš má 9 mesiacov a v noci papa aj 4 krát, nevadí ono to pomaličky prejde, môžu to byť zúbky, alebo úzkosť 8 mesačných detí, dieťatko treba kojiť keď chce papať, niekedy potrebuje len lásku a pocit,že nie je samo 😉 aspoň neprídeš o mliečko, prsníky môžeš aj striedať

pacica
3. mar 2013

@katarina104 no ved to ze by som sa bala prist o mlieko

cawes
3. mar 2013

@pacica nie ze nemas uplne prestat, mne dr. povedal ze mam skusat ze tak ci tak som hore, tak napr. neviem kedy ide tvoje mimi spinkat moj chodil okolo 20 potom sa zobudil o 23 potom o 2,4 a 6 ked bol ako malicky, tak dr. povedal ze od 3 mesiaca mam skusat aby sa to prdlzovalo takze ked sa zobudil o 2 tak som ho hladkala, dala cucok atd tak sa nam to postupne pretiahlo ze vstaval v noci o 3 a potom 5 potom zase sme pretahovali az som sa dostala na budenie raz za noc okolo cca 4 hodiny rano. No a po 5-6 mesiaci sme zacali natahovat to a teraz spi celu noc.Deti po 3 mesiacoch vydrzia spinkat uz tych 8 hodin. Takisto som malemu stale robila pravidelny rezim.
Od narodenia som sa snazila aby papal v intervaloch aj ked je to tazke ale da sa to. Clovek sa potrapi 2-3 tyzdne ale prinasa to ovocie. Aj teraz som upravovala rezim, pretoze uz papame tak papal vecer kasicku ale do rana mu to nestacilo no a tak si pytal okolo polnoci mliecko tak som to upravila ze cez den dostava olovrant skor, tym padom skor vecera a mliecko dostane okolo 22 v spanku.
Po 8 mesiaci ked uz bude moct jest viacej veci, tak olovrant (mliecko) vysadim dostane jogurtik potom veceru a mliecko ked pojde spinkat a tym padom nemusim cakat na nocne krmenie.
Ono sa to vsetko da, kupila som si knizku kde to bolo vsetko rozpisane ze ako nato aby dietatko malo svoj rezim a naucilo sa spinkat. Viem ze urcite nie vsetky deti sa to daju naucit ale treba skusat.

katarina104
3. mar 2013

@pacica také malé bábo by sa malo ešte v noci budiť je to nornálne..treba vydržať 😉

pacica
3. mar 2013

@cawes moja ide spat o 20h ale zaspi az o 21 h vstane pred 1 h potom zas o 3.30h potom o 6h ako kedy take kazde 2 h sa budi

tinka9000
3. mar 2013

@andelok každý píšeme len svoj názor a skúsenosti, tak si myslím, že nie je vhodné písať,aby zakladateľka témy ingorovala správy, že nemá toľko kojiť. Sama si prečíta všetky názory a rozhodne sa sama, čo ďalej. A podľa môjho názoru funkciou kojenia určite nie je uspávanie, ako ty píšeš. Tým, že dieťa bude vkuse vysieť na prsníku si ho krásne rozmaznáš a bez prsníka sa nepohneš. A určite je je funkciou kojenia, nenaučiť dieťa normálny režim, že v noci sa spí , pri takomto "učení" bude samé pomaly aj na ulici - čo sa bežne v týchto prípadoch stáva - matke vyhŕňať tričko aj v 3-rokoch, čo mi fakt normálne nepripadá. Takže iste, že na každé dieťa fiunguje niečo iné, ale keďže sa zakladateľka témy pokúša dieťa naučiť spávať v noci, nemyslím, že riešením je, že si v posteli postupne na seba zavesí tri alebo jednoducho niekoľko detí ktoré ju budú celú noc na uľkudnenie cicať...ako toto určite nie je riešenie a nemá nič spoločné s výchovou dieťaťa. To si len mamičky myslia, že prsníkom všetko vyriešia a že bez toho dieťa neprefunguje..Držím potom palce, pri tom, ako naučiť deti samé spať v posteli....

andelok
3. mar 2013

@tinka9000 S tym ignorovanim som to prehnala, mas pravdu. Zakladatelka temy sa sama musi rozhodnut, zle som sa vyjadrila. S ostatnym s tebou nesuhlasim. To, ze funkciou kojenia je aj zaspavanie, nie je z mojej hlavy, je to z ust laktacnych poradkyn, ktore urcitye vedia o kojeni viac ako ja a ty dokopy 🙂 Ale aj vlastna skusenost mi napoveda, ze to tak asi bude...kedze mala ked je unavena, si vypyta prsnik a zaspi na nom. Tak asi ju uspava, ze ano. Nie je nic divne na tom, ked matka koji dieta aj v troch rokoch. To len my na Slovensku sme poniektori taki uzkoprsi, ze sa pozerame divne na matky, ktore svoje dieta nechaju prirodzene odstavit. Kazda si robime tak, ako najlepsie vieme, ale rada by som videla, co by robila mamina, ktora by dostala na jednu noc moju Adelku, ktora sa od prveho mesiaca nevedela sama ukludnit, potrebovala sa vela nosit a kojit a to ti garantujem, ze som si to tak nepredstavovala...tiez som si kupila postielku a myslela som si, ze v nej mala bude aj spat. Vyplakat ju nenecham, takze to riesim takto. A nie som sama,pozri vyssie. Ja nehovorim, ze moj pristup je jediny spravny. Ak funguje podat rucicku, cajik, vodu..je to len fajn. Ale su deti, ktore sa ti na cajik v noci s prepacenim vyprdnu a potom musis hladat nahradne riesenia 🙂

andelok
3. mar 2013

@tinka9000 Este ma napadlo: kazde dieta je uplne ine, co sa uspavania tyka. Ani ja malej nedavam prsnik pri kazdom pohybe. Kolkokrat aj zaplace, vzdycha, otaca sa...vtedy ju samozrejme necham, viem uz urcit kedy place len zo spanku a nepotrebuje ma. Ale ona sa jednoducho sama nevie ukludnit a to nie je mojou vinou, taka bola uz odkedy som si ju priniesla z porodnice a veru to nebolo lahke. Takze urcite sa neda pausalne na kazde dieta uplatnit sposob, ze daj mu caj a vsetko bude ok. Tak, ako nie kazde dieta potrebuje ihned prsnik a vie sa pekne ukludnit len podanim rucicky, pohladkanim. Moje medzi ne zial nepatri. Ja som zakladatelke temy hovorila, ako to robime my a v pripade, ze jej dieta ma s ukludnenim sa a opatovnym zaspanim vacsi problem, moze si pomoct ako ja. Dolezita je podla mna jedina vec: spokojne dieta a mamina. Dcera je spokojna, ja tiez (a aj vyspana, podotykam). Ak si ty a tvoje dieta boli spokojni tvojim sposobom, je to tiez super. Takze skusme nesudit...

andelok
3. mar 2013

@tinka9000 A este na jedno musim zareagovat...prepac, ze takto po castiach 🙂, ale az teraz som si uvedomila, ze si prekrutila to, co som pisala. V uvode tvojho prispevku si povedala, ze "nie je vhodné písať,aby zakladateľka témy ingorovala správy, že nemá toľko kojiť". Toto som ja ale nikdy nenapisala.
Este raz som si precitala svoj prispevok, v ktorom stalo, ze ma ignorovat tych, ktori jej hovoria, ze babatko uz nema v noci kojit, lebo uz nemoze byt hladne. Pretoze kojenie nie je iba o jedeni.
Takze tak, potom beriem naspat to, ze som to prehnala s formulaciou. Neprehnala, stojim si za tym, ze je hlupost si mysliet, ze dieta si ziada matkin prsnik v noci len preto, ze je hladne.

tinka9000
3. mar 2013

@andelok ale samozrejme, že každé dieťa je iné, a vyžaduje iný prístup, to som písala aj ja. Netvrdím že len ten môj spôsob je správny a ani nezatracujem iný. Len ma trochu zaskočila tvoja reakcia, ohľadom toho, aby ignorovala tých, ktorí radia nekojiť, už neviem presne ako som to napísala, nekopírovala som presne tvoje slová, ale myslím že obsah som vystihla a pochopili sme sa. Netvrdím že ty kojíš na každé zamrvenie🙂, to fakt neviem, reagovala som na režim dieťaťa zakladaľky témy.
Je fajn že každá mamina napíše svoje skúsenosti a čo zaberá na jej dieťa, jasné že sa to nedá paušalizovať. Rešpektujem právo na iný názor, každá matka chce svojmu dieťaťu určite to najlepšie. Len si myslím, že veľa sa dá ovplyvniť aj určitými návykmi a výchovou, ktoré dávame dieťaťu od narodenia a na ktoré si samozrejme zvykne. Určite sú deti, ktoré neprespia celú noc ani v 2 rokoch, ale na druhej strane som presvedčená, sa sa dá eliminovať to vstávanie každú hodinu, pretože to sa mi zdá vo veku 8 mesiacov veľmi prehnané z akéhokoľvek dôvodu. Nie som za, a ani nepraktizujem spôsoby typu nechať vyplakať, ale nechať trochu pomrnčať a postupne znižovať intervaly nočného kojenia. Nie je predsa normálne kojiť každú hodinu, to sa nekojí snáď ani novorodenec, a takto sa nikdy nenaučí normálne spať, a aj dieťa potrebuje kvalitný nočný spánok pre svoj vývoj. Čo sa týka laktačných poradkýň, tiež si nemyslím, že treba paušálne vychádzať len z ich tvrdení. To že niektoré dieťa na prsníku zaspí (moje nie), je jedna vec, ale to ešte neznamená, že funkciou kojenia je uspávanie. Je to jedna z možností ako v prípade potreby dieťa upokojiť, ale ja by som napr. svoje dieťa neučila zaspávať na prsníku, pokiaľ to nie je fakt nejaký extrémny prípad. Dieťa sa ozaj veľmi rýchlo učí a osvojuje si návyky, ktoré potom stále vyžaduje. Ak to niekomu vyhovuje, v poriadku, ja si neviem predstaviť, že v prípade potreby dieťa bezo mňa nezaspí, že nebude spať samé v postieľke. Ale ako som písala, to je len môj názor a neviem či len tým, že som to takto smerovala, alebo aj povahou dieťaťa, to našťastie u nás takto funguje. Od narodenia spáva sama v postieľke a zaspáva tak isto sama, žiadne uspávanie a spí celú noc. Každopádne držím palce zakladateľke témy, aby sa jej podarilo nájsť spôsob, aby bola spokojná ona aj malý. V tom s tebou súhlasím, to je samozrejme, najdôležitejšie.

demo
4. mar 2013

Kojenie kazdu hodinu urcite nie je ok, nech si zastankyne prirodzeneho kojenia hovoria co chcu. Matka ma pravo na spanok a dieta nakoniec tiez. To ze zena nechce kojit celu noc z nej nerobi nekvalitnejsiu matku, ako je ta ktora koji nonstop. Nespavost, chronicka unava su vazne veci. Osobne riesim tiez tento problem. Su fazy ked spi dobre (t.j. 1-2 budenia) a ked spi uplne katastrofalne. Moja rada, ktora naozaj ucinkuje, aj ked iba docasne a potom ju treba po nejakom case znova aplikovat, je spanok mimo dietata. Jednoducho sa odstahujem zo spalne, zostane tam muz. Od neho maly mlieko necaka a tak ked sa zobudi, tak ho prvu noc troska ponosi (naozaj nie dlho), a dalsie noci sa uz maly zobudza minimalne. Cielom je kojit maximalne dva krat. Cize aj pocas dni, ked som mimo spalnu ho chodim dva krat kojit. Vazne to funguje a je to bez vyplakania. Je to vlastne variant oddalovaneho kojenia, ktore tu vyssie uz niekto spominal. Ale je to lahsie, pretoze to za vas robi muz. Ale rada ma svoje limity pravdaze, da sa pouzit iba tam, kde je ako-tak ochotny otecko.

ast123
4. mar 2013

@pacica ahoj, ak stav nespatia trva dlhodobo viac ako 2-3 mesiace moze sa celkom dobre skoncit kolapsom v nemocnici. Ja osobne som to zazila. Potom uz nebudes riesit ci jedno krmenie das nejaky nutrilom, ale potom budes riesit, aby si prezila. Ak ma niekto jedno dieta a dve babky, tak sa moze vyspat aj cez den napriklad... Ale to neni napr. moj pripad. Ja som si 3 deti odchovala sama. A to aj v teplotach, aj s migrenami, aj s bolestami bruchami aj so vsetkym. Cize neodsudzovala by som niekoho kto da flasu s umelym mliekom. Niekedy to pomoze preklenut zle obdobie. A aj od umeleho mlieka sa da vratit k materskemu. Vsetko mam vyskusane. Cize takto...

pacica
4. mar 2013

@ast123 prepac,ja som sa ta nechcela dotknut .ja len ze sa chcem vyhybat UM ked mam svoje 🙂

juicy22
autor
4. mar 2013

@ewellin
vedela by si mi poradit ako sa ku tej knihe dostat? docitala som sa o knihe Kazde dieta sa vie naucit spat samo, a uz som si ju aj stiahla, tak sa chcem do nej pustit. Pocula si aj o tejto knizke? Ide o nieco podobne ako tebou spominana A dost alebo nieco ine? Kazdopadne bola by som rada ak by si mi poradila ako sa ku nej dostat. Dakujem

juicy22
autor
4. mar 2013

@andelok dakujem velmi pekne za clanok, zaujimave citanie a aj cela ta diskusia. Dufam, ze sa mi podari najst riesenie a som rada, ze nie som jedina s takymto problemom.

juicy22
autor
4. mar 2013

dakujem aj vsetkym ostatnym co sa zapojili do diskusie radami. mne hlavne islo o to, citit nejaku podporu ze nie som jedina ze aj ine mamicky si tym museli prejst a zvladli to. posledne noci su este horsie ale to si myslim ze teraz sa mu zas tlacia dalsie zubky takze musim vydrzat.
ja osobne si tiez myslim ze to s nami nie je celkom ok, lebo my skutocne uz 6 mesiacov sa budime v kuse kazdu hodinu - pol hodinu, maximalne vydrzi spat dve hodiny. preto som uz aj vzdala ukladanie do postielky a spi s nami. dalsia vec, mne maly bez prsnika nezaspi, ked som pri nom, hned musi cuckat, pritom ak nahodou je s nim iba manzel, vezme ho na ruky zaspi mu v naruci, takze dokaze zaspat bez prsnika - ale iba ked nie som ja v blizkosti. co teda v noci je uloha uspavania len na mne.
ja som rada ze ho mozem kojit ale podla mna som ho zle naucila, lebo vzdy ked zaplakal som ho prilozila aby mi zaspal - kedze som v noci unavena je jednoduchsie ho dat na prso ako ho hojdat a chodit s nim po izbe, hlavne ked to ma byt kazdu hodinu. jasne ze ak len zamrnka, neberiem ho hned, pockam, dakedy to prejde a len sa prehadzuje. ale vacsinou sa prebudi zacne plakat a potom ho hned prilozim. ale uz nevladzem. aj teraz ako to pisem som uz taka unavena hned si idem lahnut.
dalsia vec, ked tolko pije, moze mat uz aj plne brusko, nehovoriac o jeho plienke... pretoze on si sice na zaspatie potrebuje len podudlat ale ak zacne mlieko poriadne tiect tak uz len hlce a hlce...
takze, vsetkym vam dakujem za rady,
chcem najst nejaky sposob ako tento nas rezim zmenit - ale nie vyplakavanie.
tak dufam, ze sa nam podari, lebo sa uz vazne potrebujem vyspat.

juicy22
autor
4. mar 2013

ospravedlnujem sa ak to pisem prilis chaoticky ale som velmi unavena maleho som akurat ulozila a idem sa uz aj ja ulozit za nim..

rejaa
4. mar 2013

To akoby som čítala o svojej dcérke. Do 3 mesiacov spávala v postieľke aj 6 hodín a po prvom očkovaní sa všetko zmenilo, stále sa budila. Keď som ju uspala prsníkom, tak sa zobudila na to, že som ju položila do postieľky. Tak skončila v našej posteli, čo bolo pohodlnejšie aj pre mňa. Skúšala som sirup pediakid - nezabral. Dala som jej fľašu s um - nezabralo. Sú v tom aj zuby, keď išli stoličky nespala vôbec, nechcela ani v spálni byť. Zub sa ohlasuje oveľa prv ako ho je vidno. Doktorka nám tiež nič neporadila. Prestať kojiť ti nepomôže, čo keď si potom bude pýtať každú hodinu fľašu. Musíš vydržať, mne pomohlo, že je s nami v posteli a niekedy zaspím aj ja prv ako ona a som viac oddýchnutá. Teraz má 17 mesiacov a ak sa neklube zub, tak je asi 2 - 4 krát v noci hore. Držím ti palce, nech sa to rýchlo upraví.

tucia
9. mar 2013

Ahoj,mám 16 mesačnú dcéru a fungujem takto od narodenia(neprespala mi ešte viac ako 2 hod.),viem čo to je,tiež sa cítim na konci so silami,malá sa budí každých 20 až 30 min.v noci(niekedy bývame aj hore 3h.počas noci),som tiež zúfalá,a cez deň spí 1x hodinku,keď sa podarí aj 2hod.Som vyčerpaná ale snažím sa to vydržať.Tiež nedokážem zaspať viac ako 1hod,moje telo je už tak navyknuté,aj keby som chcela,nedá sa mi spať.Dudlík nechce a ani čajík a ani umelé mlieko,toto na nás neplatí.Kojené deti také bývajú,treba vydržať a oddychovať kedy sa dá. 🙂

tatianka7
6. jan 2015

@ewellin Ja mám tento problém teraz,prosím o radu ..u nás je aj uspávanie boj,som sama na dvoch-už nevládzem..

timea7
6. jan 2015

@tatianka7 máš dvojčatá? Napíš prosím konkrétnejšie.

tatianka7
7. jan 2015

@timea7 to nie,pardon ,zle som to napísala,mám dve deti : 8mes. a 3ročného synčeka,mm na týždňovkách.Andrej od prvého momentu zaspáva iba na prsníku,fľašku,cumeľ odmieta.Od pôrodnice bojuje zo zaspávaním,už tam mi sestričky vraveli,že si užijeme a dr.mi to potvrdil 😅 .Prvý mesiac hádam iba reval,priam ričal-to nebol plač ☹ čudujem sa,že na mňa susedia nezavolali sociálku..Potom sa to upravilo a začali príkrmy-mal 6a pol mes.,ked sa naučil jesť,popritom kojím-namiesto pitia..Odvtedy sú noci horor.Skúšala som kaše,mlieka,gríz.Ale najprv si "ich odreval" a potom odmietal úplne.Aj ja,ked vypijem mlieko,tak mu to vadí. Neviem,podľa mňa robím niekde chybu ja,ale neviem,kde.Mám pocit,že už som v začarovanom kruhu-aj starší si úplne narušil režim.Pomýšľam ukončiť dojčenie,len neviem,ako bude potom piť..Nejakú mliečnu formulu bude potrebovať,skúšala som Hami,France lait a ešte jedno,zabudla som,aké..Neviem,načisto,neviem,čo robiť..

timea7
7. jan 2015

@tatianka7 no nemáš to ľahké, najmä keď je manžel na týždňovkách. Napadlo ma, či by ti na pár dní, možno týždeň nemohol niekto pomôcť, mama, kamarátka. Zaspávanie na prsníku musíš zatrhnúť, vo veku osem mesiacov to naozaj nie je nutné. Ak odmieta fľašu, začni s lyžičkou, prsník len ráno, poobede, určite nie pred spaním. Skús začať večerným uspávaním, vtedy je dieťa už unavené, možno nebude cirkus, ak by si ho ty nakŕmila, tvoja matka, kamarátka by ho zobrala do spálne uspať. Bez plaču to ale nepôjde, na to sa musíš pripraviť, no tvoje deti potrebujú matku oddýchnutú, nie na pokraji zrútenia. Držím ti palce.

liliana1982
8. apr 2015

@tatianka7 ahoj ako ste pokrocili u nas to iste aj vekovy rozdiel aj odmietanie cumlika, z flase nevie pit cez den 2x pocucka vodicku , kau ani um nevypije :(