Aj Vaše 4-ročné deti majú stále dudlíky ?

anjika44
21. jan 2020

Môjho 4ročného neviem odučiť. Nič nepomáha. Keď sa ho pýtam, že dokedy bude dudlík potrebovať, sa rozplače. Podľa vzoru nevýchovy, kde v jednom článku akási mamička písala, že ukázala dcérke krivé zuby a dievčatko odvtedy dudlík nechcelo, sa to nedá, ukázala som mu viac takých obrázkov, syn mi na otázku, či to je pekné, povedal, že áno. Sľúbila som mu vláčik v Avione, povedal, že radšej nechce ísť. Pofrflala som si, že dokedy bude mať dudlík, nebudú rozprávky v telke a na youtube, povedal, že nechce. Keď dudlík potrebuje a nemá, chytá abstinenčný záchvat. Dať mu ho na ihrisku, kde sú iné staršie deti, aby sa mu vysmievali, sa mi zdá kruté, ale čo ak je to jediná možnosť?

79viktoria79
21. jan 2020

@anjika44 najlepsie zobra a viac nedat,bude 3 dni plakat,potom si ani nespomenie

pribinak
21. jan 2020

4 ročný už dudel naozaj nepotrebuje. To je o tvojej sebadisciplíne. Proste mu nedať a držať sa toho. Je to veľký chlapček. Má mat prázdne ústa, aby komunikoval, rozvíjal si reč a nie mal dudel.
Pekne mu vysvetli, že je veľký a dudel je pre bábätka. Nič mu nedávaj, on to dobre chápe, len skúša tvoje hranice.
Proste dať do kosa a viac nekúpiť.

lula313
21. jan 2020

Najlepšie je vymenit dudel za niečo. Zobrať a nedat je podľa mna kruté, takto keď to z vlastnej vôle vymení, lahsie sa s tým stotožní. Spolužiak v škôlke ho vymenil za kinderko od ucitelky(pamatam si to, lebo sme mu všetci zavideli to kinderko😂😂😂)

danicaz
21. jan 2020

@anjika44
Ja som malej tiež ukázala krivé zuby v telefóne, na ňu to zabralo, sama zahodila 2 kusy, a ani potom nepýtala, len skonštatovala,že zahodila dudu. 🙂
Mala vtedy dva roky aj niečo 🙂
Strašia mala 3 roky, zobral jej ho Mikuláš,dostala za to darčeky. U nej to trvalo týždeň,večer za ním plakávala,ale potom si ani nespomenula.
Tak držím palce 🙂

syslik81
21. jan 2020

vezmem a hotovo -ake vyjednavanie? v 4 rokoch .. omg .. ty si rodis ty vychovavas a nie dieta teba .. aspon sa nauci respektovat a co sa povie to aj bude

renata1981
21. jan 2020

Ja som dcérku od naučila tak ze som jej povedala ze som poslala dudlik bábätku do nemocnice že mu tam pichaju injekcie a je tam samé bez maminky. Takto som jej to opakovala asi necelý týždeň a prestala potom. Nakoniec ho zbadala na skrini ale už ho nepýtala naspet to po dakom mesiaci zbadala. Občas za mrnkala za ten týždeň ale som jej vysvetlila že to bábätko viac potrebuje ten dudlik a pochopila to

katarinka89
21. jan 2020

@anjika44 najlepsie je rozstrihnut spicku- sam ho zacne odmietat a dat mu radsej pri spani flasu s cajom alebo vodou. Pocas dna ho naozaj nepotrebuje. Zacala si to riesit trochu neskoro- nemyslis?

anjika44
autor
21. jan 2020

Snažím sa už viac ako rok

pribinak
21. jan 2020

@anjika44 treba sa odhodlať a vydržať. Lebo chlapček sa naučil, že si ho vyplače a to je zle. Lebo plač je vydieranie. On tá vydiera a ty ustupujes

katarinka89
21. jan 2020

@anjika44 deti kopiruju nas- co vidia opakuju....nieje to tazke..len ty musis mat vydrz- drzim ✊

anjika44
autor
21. jan 2020

@katarinka89 ale ja dudlík nepoužívam :-O

siska25
21. jan 2020

@anjika44 Moja dcera mala dudel na spanie do cca 4,5 roka. Bola tiez zavislacka. Medzi ludi som jej ho nedavala od cca 3 rokov. Skusali sme jej ho zobrat v 3,5 roku a dostala z toho tiky, tak sme jej ho vratili. V 4 rokoch zasa akurat zrivna vtedy skoncila v nemocnici a cely den plakala a jedine dudel zaberal, tak zasa som jej ho vratila. A potom v 4,5 roku dostsla silnu anginu, bolelo ju hrdlo, tak dudel sama odlozila. Potom si ho este raz po chorobe dala na noc, ale to som jej slubila lego, co velmi chcela, ak zahodi dudel a ona to spravila. Odvtedy je bez neho. Uplne sama a bez stresov, musela dizriet. Tak isto prostredny, sam bez nervov a placov, sam dobrovolne v 3 rokoch.🙂

leonie35
21. jan 2020

Moj syncek mal teraz 3 roky a tyzden pred narodeninami som mu na noc cumlik nedala (pouzival ho len kym nezaspinkal, cez den ho uz od 1,5 roka nechcel) a cuduj sa svete vobec to neriesil 🙂 horsie sme na tom s plienkou, tu na noc este mame :(

snehulienka8
21. jan 2020

tak mu dudel NEDAJ, nekup to, nemaj to v dome...

korra
21. jan 2020

@anjika44 syn sa odstavil sam od dudla cca v 14-15 mesiacoch, za to ja som ako decko bola "chronicky dudlovac" 😁 krive zuby, apelacia vekom nic nepomahalo, dokazala som cirkusovat nepretrzite, hanba na tri zimy, ale jedna vec zabrala... Dudel mi zozral susedov boxer pri navsteve, tragedia velka... Tak posledny zufaly pocin vysvetlovania, chces ho spat, musis tu zostat, cakat kym sa Fredy vykaka, nuz a palickou si dudel najst... to som uz teda nedala, sice plac bol, ale uz nie cirkus, vyhoda, som "starsia generacia", vtedy sa dudel nedal barskde kupit, navyse vikend, na dedine....takze tak skoncila moja dudu era 😉

katarinka89
21. jan 2020

😄😂 to bolo myslene vseobecne- vsetko sa da 😉

patka06
21. jan 2020

Moja dcéra bola tiež závislá od dudlíka aj keď len na spanie ....večer aj poobede, odučila sa ako 3ročná, keĎ nastúpila do škôlky, pani učiteľka jej ho na spanie nedovolila a tak zistila, že ho nepotrebuje ...doma všetky vymenila za hračku.

anjika44
autor
21. jan 2020

Môj v školke zaspával bez dudliky, ale doma ho chce.

makaronka01
21. jan 2020

Aj môj o pár dní 4 ročný ma ešte dudku, dávam mu ju len keď ide spať na obed lebo sa bojím ze by bez nej nezaspal lebo už nie vždy zaspí. Ma ju strašne rad 🙂

luuubik
21. jan 2020

Fuha, no ja som asi krkavcia mat. Ja som nekompromisne v dvoch rokoch (uz od tohto veku sa mi zdalo trapne, aby take velke dieta malo dudel ) jednoducho vecer povedala, ze dudel sa stratil, trochu sme ho akoze spolu hladali, potom trochu placu, dalsi den fnukanie za cumlom a treti vecer si drobec ani nespomenul. Ani v pate by ma nepadlo sa dietata take pytat a vyjednavat s nim o tom ( 99,9 % istota, ze samo len tak nepovie: ok, mama, dobre, mas pravdu, tu mas cumel, uz ho nechcem) Ono s niektorymi vecami je to ako so strhavanim leukoplastu - radsej rychlo a hoci to vyzera drsne, je to konecnom dosledku ovela menej bolestivejsie, ako nekonecne vyjednavanie. A nie, potomok nema ziadnu traumu , vesele a stastne decko to je 😉

fkata
21. jan 2020

Môj bude mať 3 roky, cumeľ bežne nemá, ale keď je mrzutý alebo chorý, tak sa k nemu vráti.

kacena_22
21. jan 2020

@anjika44 my sme na tom podobne/rovnako -maly mal 4 roky v decembri a na spanie stale potrebuje,prenho je to upokojenie...cez den uz neduda ani pred ludmi -hanbi sa,ale pri nas stale,v skolke dokonca nezaspi,lebo nema dudu,lezi,zatvori oci ale nezaspi...
Nesuhlasim s nazorom zober a nechaj vyrevat,lebo nas by rical az do zapalu pluc...uz velakrat sme sa s muzom presvedcili,ze ked sme nieco robili nasilu,nechapal to a bolo to bez zmyslu....ja si myslim,ze musi dozriet..
V juni bude mat surodenca,tak dufam,ze to pochopi a vzda sa cumla...

modrykoniicek
22. jan 2020

Tak si veľmi belevolentná.
Ten dudel mal byť v koši už dávno.
Ešte vtedy keď si neuvedomoval celkom sám seba.

Dudel mal brat dokým bol kojenec.
10 mesiacov a dovidenia.

Keď som mala 4 našla som fľašu s dudlom urobila som si kakao a mama ma hneď zprdla, že či som malé decko.
A ja, že nie 😂 len si to chcem pripomenúť.Pila som normálne z pohára vždy.Fľaše zobrala a vyrucila.

A žiadny amok som nikdy nemala.Čo dovolíš to dostaneš.Skáče ti po hlave...môže to zájsť ďalej než len problémy s dudlom.
Jaký som ja rešpekt mala.Čo mama povedala tak aj bolo.

moniq3131
22. jan 2020

Ja som mu nechala rozhryzeny, samozrejme, že som mala aj novy, ak by bolo veľmi zle a u nás to zabralo, jedoval sa, že duda nefunguje a po týždni si ani nespomenul 🤣🤣

jankapepe
22. jan 2020

@anjika44 chmel zahodiť, povedz že si ho darovala miminku čo ho potrebuje.
A vybavené.
Že si kúsok poplace? A? To vždy keď bude za niečím plakať tak mu to dáš? Keď bude chcieť miesto kocky čokolády celú, tak mu ju dáš keď sa rozplače?
Hmmm ne-vychova. No comment. Vidíš výsledky.

yanni
22. jan 2020

@luuubik neboj, ja som tien krkavcia matka. Ja som nasej starsej zobrala ca. v 1,5 roka. Nasi ani jeden Nemal ani len flasu ani nic ine, na com by mohli byt zavisli.

kovasima
22. jan 2020

No tak ja som rada že ten môj ho nechcel, vždy keď sme mu ho dali tak po chvíľke vyplul....

yanni
22. jan 2020

@anjika44 booooze, zase ty. Akoze, kazdy vychopvava ako chce ale tvoja vycjpva je na zaplakanie. Zober a basta. Nedaj. Nech si reve. Neboj, nezomrie. Ja mam tiez 4 rocnu. Chodi do skoly. Neviem si predstavit, ze by tam v triede sedela s cumlom a pisala ulohy.
A nasa roan, ked vidi cumel, chyti a hodi cez celu izbu.

ajka0207
22. jan 2020

@anjika44 a naozaj si mu zrusila tie rozpravky? My sice nemame cumel, ale co sa tyka napríklad jedenia, chce aby som ju krmila, ja Ok, si babatko ale babatka nepozeraju telku a ona ze ok, tak sme telku zrušili do dalsieho dna a potom sama prišla, ze uz sa naje sama.

yanni
22. jan 2020

@kacena_22 To nemyslis Wanze, ze by nechapal. Zober a bude. Ale ty nechces. Dieta ti ma 4 roky. Chape velmi dobre. by si bola prekvapena, co 4 rocne deti vsetko chapu. Mam doma uz stvrte 4 rocne dieta. Ked ti bude chciet dieta skocit z 10 poschodia, hechas ho skocit, lebo nebude chapat, ze ked skoci, tak sa zabije?
Rades mu ho Zobel teraz. Lebo ked pride surodenec, lepsie to nebude. Skor horsie. Hlavne ak bude ziarlit.