Aj Vaše 4-ročné deti majú stále dudlíky ?

anjika44
21. jan 2020

Môjho 4ročného neviem odučiť. Nič nepomáha. Keď sa ho pýtam, že dokedy bude dudlík potrebovať, sa rozplače. Podľa vzoru nevýchovy, kde v jednom článku akási mamička písala, že ukázala dcérke krivé zuby a dievčatko odvtedy dudlík nechcelo, sa to nedá, ukázala som mu viac takých obrázkov, syn mi na otázku, či to je pekné, povedal, že áno. Sľúbila som mu vláčik v Avione, povedal, že radšej nechce ísť. Pofrflala som si, že dokedy bude mať dudlík, nebudú rozprávky v telke a na youtube, povedal, že nechce. Keď dudlík potrebuje a nemá, chytá abstinenčný záchvat. Dať mu ho na ihrisku, kde sú iné staršie deti, aby sa mu vysmievali, sa mi zdá kruté, ale čo ak je to jediná možnosť?

sense
22. jan 2020

Zobrat a nedat....a vydrzat ....

lenkakravcova
22. jan 2020

@luuubik Presne. 😁
Ja som svojmu vzala cumel keď mal 8mes,,, lebo sa vkuse v noci budil keď mu vypadol. Par dni si poplakal a bolo po celom divadle. Som rada ze sme sa ho tak zbavili. Cumel bol viac na škodu ako úžitok pre to jeho budenie sa..

zuvila9
22. jan 2020

@anjika44 ja som obom detom nejaku dobu rozpravala, ze nemozu uz tak vela dudlat, lebo sa dudlik pokazi (dala som priklad k hracke, ktora sa pokazila alebo aj inym veciam co sa nam v domacnosti pokazili), ze jednoducho uz ma 2 roky a ze uz vela dudlika. Potom som nenapadne cez den odstrihla vsetky spicky (iba malinke dierky) a dudlik nefungoval...zistili to pred spanim, samozrejme velky plac ze sa pokazili, poskusali sme vsetky dudliky ale vsetky boli pokazene (to donutilo aj mna vydrzat), a po dvoch dnoch mrnkania pred spankom sa s tym zmierili a bolo po dudliku.

jumama
22. jan 2020

@anjika44 Treba mu dudel nastrihnut - a povedat, ze sa pokazil. Ak ma viac dudlov, tak postupne, kazdy den dalsi nastrihnut a povedat ze je pokazeny, ze dalsi nemaju uz v obchode, ak by vypytoval. Vacsinou sa viac boji mama ako dieta. A vy uz ste tomu zrejme dali vela pozornostia, preto ho brani. Ak bude plakat, tak jeden vecer. Viac veru nie. Treba sa rozhodnut, odhodlat, v dobry den, ked dieta ani mama nie su vynervovani to realizovat. Trosku placu vydrzat a ponuknut alternativy - precitat rozpravku, dat mojkaca, slubit novu hracku na spinkanie, ze to predavaju aj pre take vacsie deti, alebo nejaky pekny vankusik detsky.... Skratka novy spinkaci ritual spravit.

horalka1986
22. jan 2020

Ja som ako dieta tiez mala dlho dudel. Az mam z toho predkus. Ni ale....mama sa raz proste nastvala a vzala mi ho z ust kdesi na moste a proste ho hodila z toho mosta do vody. Nasledky nemam. 😂

babi81
22. jan 2020

@anjika44 v lete sme isli na dovolenku a povedala som, ze sme zabudli, mala som pre istotu v taske, ale zvladli sme to po par dnoch takeho zaspania.pouzivala uz len na spanie.mala 3roky 4mesiace

evitka83
22. jan 2020

@anjika44 my sme zrusili dudel na dovolenke, ked mala dcera 3 roky, tak sme ju unavili, ze aj na dudel zabudla parkrat. Potom ked pytala, povedali sme, ze sa stratil, mrncala asi 3 dni. Potom zabudla. My sme to riesili aj kvoli zubom v buducnosti. Akoze radsej budem riesit par dni revu ako potom strojcek a krive zuby niekolko rokov.

kikusenka181
24. jan 2020

Maly ma teraz rok zacinal byt zavisly na cumliku tak som zobrala. Dve noci hladal teraz uz si nespomenie

katarinka89
26. jan 2020

@kacena_22 nevzda sa ho- prave naopak ho bude vyzadovst lebo ho ma aj babo.

kacena_22
26. jan 2020

@katarinka89 tak dakujem za kruty pohlad do reality...bude to este zaujimave...

lenqua_12325
26. jan 2020

Ja som dcérke povedala tiez po návšteve nemocnice dcérke v 3 rokoch a ona bola závislák že cumlík pošleme detom do nemocnice, ona ho dala bez vydierania a placu, bez neľudského zobrať a nedať som vysvetľovala a ani ho nežiadala len 3x pres spaním a ona zabudla... O par dní ho našla v skrinke a zaspala s nim tak som ju nechala a v noci odstrihla silikónovu časť a keď sa ráno zobudila nechala co sa culmi stalo. Povedala som jej ze to v spánku odhryzla zjedla lebo je veľká. Odvtedy na cumel nepomyslela 😍

maminka1986
26. jan 2020

@anjika44 ahoj ani ja som do cca 3rokov nevedela oducit, boli sme u zubarky na preventivke,že či ma dudlik,no ano ma,že sa mu robí predkus, povedala mu že dudlik musí zahodiť, nesmie ho už nosiť,dávať si.ppchopil to,veru dudlik v ten deň a ďalšie už nemal, sám sa ho vzdal.
Tvoj ma 4roky čo musí chápať duplom.
Musíš ich vziať, povedať že tam bol ujo a vzal ich,nedať,aj ked prvé dni budú ťažké ale zvládnete