Aká má byť stolica prikrmovaného dieťatka?

katkanova
12. nov 2011

uf, uz som normalne ako spam, kazdy den daky iny problem riesime 🙂 babatko nekaka, najskor vzdy tak po 4 dnoch, a je to huste, povedala by som ze ako zubna pasta ked ide z tuby, prepacte mi ten detailny popis 😕 prikrmujeme tak mesiac, par lyziciek kase na ranajky, zeleninka na obed a ovocie po obede. vodu nevypije inak ako nasilim a ked donho daco navela nalejem, zas zvracia po kazdom kojeni ... dakujem

anjelicek26
12. nov 2011

@katkanova - a tebe presne na tej stolici vadi? Pokial nie je kriklavo zelena, alebo velmi tmava (vzdy treba porozmyslat, co dieta predtym zjedlo), vodova, spenena, kyslo pachnuta.... je dietatko zdrave. Pokial nekaka "kozie bobky" s velkymi problemami a bolestami - aj dost pije.

Podla mna je u vas vsetko v poriadku. Neva, ze kaka kazde 4 dni. Pokial sa pri tom nejako nenamorduje, je to ok. Inak treba pridat do stravy vlakninu.

A nasilu nic nenalievaj, urobi sa mu blok. Ak nechce, tak nechce, smädne dieta by pilo.

katkanova
autor
12. nov 2011

no ta konzistencia sa mi nepozdava - teda vlastne neviem aka by mala byt, myslela som ze kym papa mixovane, mala by byt redsia, teda skoro taka ista ako pri kojeni. a musim povedat ze aj sa dost natrapi kym sa vykaka - niekedy ked sa mu potom podari smeje sa a od radosti sa este polhodinu puci a tvari ze tlaci od radosti ze sa mu podarilo haha

anjelicek26
12. nov 2011

@katkanova - tak ked sa mu podari na prvy sup, je to fajn. Nie, ze aj den beha, zatlaci, skusa, nejde. Az to je zapcha. Tlacit - uvolnit zvierac - detom trva dost dlho, dovtedy tlacia proti nemu 😝

Pokial je konzistencia ako popisujes, nie su v nej kusky nestravenej stravy, pekne mu to stravi, je to v poriadku. Mne sa ta stolica vidi uplne normalna ;) A po prikrme rozhodne neni stolica redsia, ako po kojeni. Skor naopak - viac ju to zahusti, ma predsa viac tuhej zlozky

katkanova
autor
12. nov 2011

@anjelicek26 dakujem 🤐

ludmila888
7. aug 2012

ahojte mamicky mam krasnu trojmesacnu babiku a chcela bi som sa spitat aku ma mat stolicu mi mame riedku a vzdy mala taku zlto hnedu viac zltu ale teraz ma taku zelenu nie kriklavo taku zeleno hnedu je to problem, prosim o radu moc sa bojim o nu dakujem 🙂

cholitko
26. aug 2012

@anjelicek26 ahoj, moja mala nekaka uz 4. den, je prikrmovana, asi ma zapchu. Neviem jej pomoct, co mam robit? Vcera som skusila dat jej glycerinovy cipok, nepomohlo. Iba tak troska zaspinila plienku. Skusim to aj dnes. Nevies mi poradit?