Ako a kde spávajú vaše 4 mesačné bábätká?

mirkaknm
28. dec 2018

Mile mamicky, ako a kde spavaju vase 4 mesacne babatka? Moja dcerka spinka so mnou vo velkej manzelskej posteli,otecko v obyvacke lebo sa kojime a casto v noci stavame. Dcerka spinka na klinovom vankusiku,mala tichy reflux ako mensia ale uz jej to ustupuje. Na vankusiku z bokov mam 2 vankuse aby sa neprekotulala na brusko,uz sa obracia.
Neviem ci je este zdrave aby mala klinovy vankus ale ak by mala spinkat so mnou dalej v posteli na dospelackom tvrdom matraci,neviem ci to je vhodne pre nu.
Tiez neviem ci dat pod nu nejaku makku deku a vytvorit jej ohranicenie,pripadne ak by sa mi ju podarilo uspat v jej postielke,kt.mam vedla svojej,ako zabranim pretoceniu. Ona ked sa pretoci,ide hned na brusko a opiera sa o lakte. Dakujem

jednamamapodcast
28. dec 2018

nie som si ista ci rozumiem otazke, ale v zasade - ak sa uz sama pretaca, tak preco jej branit pretocit sa na brusko? Ak tam nebude spokojna, pretoci sa zase na chrbatik... a co sa tyka matracu, podla mna mozes mat babatko bez obav vedla seba, ved najlepsie je pri mame a dospelacky matrac je uplne ok.

nkem
29. dec 2018

Dcera bude mat 4m o 2tyzdne a spi s nami na manzelskej posteli, nie je nijako ohranicena, ked chce spat na chrbte spi a ked na bruchu, tak prespi noc na bruchu. Tiez sa otaca. Ku klinovemu vankusu sa neviem vyjadrit, ani jedno moje dieta nastastie nemalo reflux. Okrem postielky, vsetky spali normalne na nasom matraci. Ak som spravne pochopila, ked sa ti pretoci, tak sa zobudi, ak je v postielke?

mogaa
29. dec 2018

Pokiaľ má klasickú postielku s mriežkami, tak ked ti zaspí tak ju prelož do nej. Tam máš istotu že sa neskotúľa z postele....Ak spí na vašej posteli, tak netreba žiadne ohraničenie, stačí priložiť k posteli stoličku ak by sa popretáčala ku kraju aby nespadla....

lucyluv
29. dec 2018

Nasa mala spala tiez s nami v manzelskej posteli, ale bola v hniezde, tam jej bolo lepsie, lebo sa nemohla pretacat. Ju to pretacanie budilo, takto sa max otocila na bok

lucyluv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkaknm
autor
30. dec 2018

@jednamamapodcast Ano,ked sa pretoci, zobudi sa a dviha sa,pasie koniky a uz nezaspi,pripadne by sa pogrckala.

mirkaknm
autor
30. dec 2018

@lucyluv Do kedy ste ju mali takto v hniezde?

mirkaknm
autor
30. dec 2018

@jednamamapodcast A netreba davat ziadny vankusik alebo celkovo nieco makke pod nu aby sa jej dobre spinkalo? Dokedy s vami spavalo vase babatko? Ako ste ho potom naucili na vlastnu postielku?

lucyluv
30. dec 2018

@mirkaknm dlho, asi aj do 8m, uz jej potom pretrcali nohy, mala som take hniezdo, co sa da rozviazat. Takze to nevadilo. Bola v nom az kym jej ozaj nebolo male

malinajahoda
30. dec 2018

@mirkaknm moja dcérka spinkavala s nami v manželskej posteli, keď bola menšia a nelozila ešte. Reflux od 5 týždňa, takže klinovy vankúš má aj doteraz. Vytvorila som okolo nej taky mantinel z perín, aby nespadla.

jednamamapodcast
30. dec 2018

@mirkaknm no pravdupovediac, moj syn (11 mes) zacina noc vo svojej postielke v detskej, budi sa cca kazde dve hodiny a po polnoci vacsinou za nim uz nevladzem chodit tak ho ja alebo manel prenesieme k nam, potom do rana “dojcim na poziadanie”. Tento system nie je asi najlepsi, ale tak nejak sa spolieham, ze ked ho odstavim tak sa jeho spanok zlepsi... ale v nasej posteli sme nikdy pod neho nedavali nic aby bol na maksom... a nikdy som ani nemala pocit ze by mu vadilo na com lezi...

malinajahoda
30. dec 2018

@mirkaknm a nič som pod dcérku nedávala. Žiadnu deku. Proste na matraci bola plachta, pod hlavičku klin a hotovo. Ako začala lozit, odvtedy pekne spí vo svojej postieľke.

katrin21
6. jan 2019

@mirkaknm spinkanie na maksom ma svoj vyznam.. hlavne pre malilinke babo, ktore nevoe opriet pliecka o podlozku dlho.. . lepsie spinkaju deti vacsinou a menej ich budia mimovolne pohyby ruk, ked su v niecom makkom zaborene..preto aj v inkubatoroch maju take hniezda.... moja spavala so 5 mes na paperovej zavinovacke..na boku opreta o bok postielky..

danielamarkova
20. apr 2019

Naša spinká vo vlastnej postieľke už asi dva roky- teda od pol roka. Dovtedy spinkala u nás na posteli. Má vedľa vlastnú postieľku a spinká veľmi dobre. V postieľke má kvalitný matrac, ktorý sme vyberali celkom dlho. Báli sme sa, aby si neničila chrbátik odmalička. Deti by mali mať zabezpečený kvalitný matrac, pretože sa im vyvíja chrbátik...
Vybrali sme na základe odporúčaní známych aj lekárov. Teraz máme matrac od značky tuším Slumberland. Nechcem spamovať, ani robiť reklamu, ale myslím, že ti to môže celkom pomôcť- https://www.slumberland.sk/matrace-detske

mirkaknm
autor
21. apr 2019
basska_b
21. apr 2019

@jednamamapodcast Pozor, najprv sa pretáčajú z chrbáta na brucho. Naspäť to dokážu až o 1-2 mesiace..

katrin21
21. apr 2019

@mirkaknm dala by som ju do postielky.. dojcit sa neporebuje zas stale, nerobi si nahodou s prsnika uspavaci prostriedok namiesto dudlika??
kazda zena je ina a vela mam to takt robi,ale polovici z nich to po case zacne vadit a chcu sa aj vyspat, takze odporucam malu dat do svojej postielky blizko postele a namiesto prsnika jej davat aj dudlik, ak napr. pyta kadzu hodinu,a lebo tak..
plienka do ruky na ukludnenie, skvela vec doteraz.....

ja som malu mala na paperovom vankusiku-zavinovacke na boku opretu o bok postielky do 5 mesiacov..... a aj nasa neurologicka to odporucala, sama tak tiez robila.. potom uz bola normalne na matraaci neskor v lete, ked bolo teplo...

mirkaknm
autor
23. apr 2019

Dcerka ma uz 8.mesiac plus par dni. V noci neviem s urcitostou povedat ci je hladna alebo nevie zaspat sama.
Uz sa pretaca aj na brusko, rotuje dokola po celej posteli a vzdy okolo 4tej za zobudi a ide na nozky.
Uz jej riesim vlastnu postielku, aj ked mozno neskoro a budem sa ju snazit naucit spinkat samu vedla mojej.
Vase rady ako na to mi isto pomozu ;)

jednamamapodcast
24. apr 2019

@basska_b aha, tak to som ani nevedela, lebo moj ked sa zacal pretacat tak sa uz vedel oboma smermi... tak v tom pripade chapem...