Ako baliť novorodenca v lete?

linajka
29. máj 2014

Ahoj žienky! Chcem sa spýtať najmä mamičiek letných detí, ako ste ich balili v horúčavách? Je vhodné, aby bolo nejako zabalené, ale neviem si predstaviť, že by som to dieťa mala uviazať do perinky alebo zavinovačky, keď je vonku +35 stupňov. Prvé sa mi narodilo v septermbri, bývame pod Tatrami, takže v tom období už perinka bola viac ako vhodná. Ale druhé čakám začiatkom júla, takže celé leto pred sebou s novorodeniatkom. Ako ste vôbec také novorodeniatko do horúčav obliekali? Ďakujem za odpovede.

ushuaia
29. máj 2014

@linajka ahoj, my zijeme na ,,rovniku,, stale horuco...perinku sme pouzili 1x na cestu z porodnice...aj tak sa v nej parila 🙂 , doma mame klimu - davala som overal , alebo bodyno s dlhym rukavom a poldupky...a von normalne tricko s kratkym rukavom + sortky+ponozky , ciapocka podla potreby, plienka na zakrytie...mozno u vas pod tatrami este vyuzijes nejaky tenky svetrik...hlavne nekupuj vela... 🙂

lulu369
29. máj 2014

@linajka mne sa synček narodil začiatkom augusta, no bolo v tedy dosť teplé leto...ja som ho cez deň veľakrát len tak nechala ležkať/spinkať na perinke a prikryla som ho tenšou dečkou a keď bolo veľmi horúco tak som ho občas nechala len v bodíkoch a ponožtičkách.Na noc som ho balila do tenučkej zavinovačky a obliekla som mu bodíky z dlhým rukávom a polodupačky, ale ak bolo chladnejšie tak do perinky (my tiež bývame ale pod nízkymi tatrami)

katrin21
29. máj 2014

@linajka ja zase poviem, ze dieta nema termoregulaciu a aku taku perinku potrebuje , aj ked je 35st teploty... Ved aj kedysi zeny robili na poli a miminka mali v perinkach zavesene v plachticke v tieni.. aj v horucavach....
Nevravim, ze ma byt v paperovej perinke, ale aspon do tych tensich modernych zavinovaciek by som ho dala...
Dieta nie je dospely clovek, hlavne novorodenec.. ved v brusku malo 37st teplotu , takze 🙂
prve tyzdne by som ho isto nenechala len v dupackach, aj keby bolo vonku 35st .. minimalne do nejakej dečky by som ho dala vzdy.. a ked ma uz viacej, napr. 3 mesiace, tak moze byt aj len v bodycku kratkom + ponozticky...
hlavne bruško vzdy v teple, aby neprechladlo, neofuklo ho a pod... lebo ho bude boliet potom

ushuaia
29. máj 2014

@linajka len tolko ked sa rozhodnes dat do tenkej zavinovacky v 35 stupnoch, davaj pozor aby sa neprehrialo, a tiez moze mat potnicky...a lahko sa spotit...V nemocnici kde som pracovala sme detom davali kosielku +tenku zavinovacku a tenku prikrivku, ale tam bola klima...matky ich nosili nababulene oblecenim...deti boli nespokojne a spotene...tam bolo aj nad 40 stupnov vonku...stoji za zvazenie

pietra
29. máj 2014

@linajka dcera sa mi narodila v juli do najvacsich horucav. Mala som tendenciu ju normalne obliect (body, polodupky a zavinovacka) a v porodnici ma detska zvozila, ze ju prehrievam. Kazala ju nechat len v body, s holymi nozkami, pripadne jej nohy prekryt klasickou bavlnenou plienkou. Doma som ju nechavala cez den v kratkorukavovom body.
Je pravda, ze babo nema termoregulaciu, lenze to neznamena, ze ma byt vzdy zababusene, lebo rovnako, ako rychlo teplotu straca, tak sa dokaze aj rychlo prehriat

nicolle21
29. máj 2014

nam sa maly narodil 22.7. minuly rok, horucavy ako v pekle, vsak si niektore pamatate, do polky augusta sme poriadne ani von nemohli chodit, co sa dychat nedalo ☹
ziadna perinka u nas, normalne bol obleceny bodynko, ponozky a mierne prikryty pocas spanku na doma, na vonku sme chodili bud skoro rano, alebo neskoro vecer, takze body, polodupky a prikryty tenuckou dekou, aby ho neofuklo..
aaa navyse sme nebalili ani nasiroko, ved to by bolo ciste tyranie

lusyke
29. máj 2014

nasa sice mala uz 3 mesiace ked sa minule leto zacali horucavy ale hned sme zacali obliekat len bodynko s kratkym rukavom, nozicky hole a prikrivali sme bambusovou plienkou. Tiez sme prestali balit nasiroko...v tych najvacsich horucavach....dokonca som na noc nechala pootvorene aj okno. Ved by sme sa udusili. Urcite odporucam kupit nejaku lahku zavinovacku..alebo bal len tak do plienocky. Na youtube su aj navody ako balit do plienky.

dooomca
29. jún 2014

no toto leto nie je bohvieaké tak sa neboj...náš sa narodil skoro pred mesiacom a dávame ho niekedy aj do zavinovačky..a doma máme chladnejšie, tak má body s dlhým rukávom a polodupky a je v zavinovačke..ale tá zavinovačka je dobrá aj kvôli chrbátiku, ked ho nosíš...však uvidíš aké bude počasie..v pôrodnici bolo tak horúco, že som mu obliekla len body s krátkym rukávom a ponožky a ked zaspinkal, tak som ho prikryla plienkou a u nás doma ho aj dekou zakrývam, čo je chladno..však to spozoruješ sama, neboj sa 🙂