Ako často a ako dlho by malo spať 7 mesačné dieťa?

ikuska8
30. dec 2013

Mám 7 mesačného syna, ktorý podľa mňa málo spí. Už pár mesiacov spáva cca 2x za deň a to najviac po hodine. Keď má lepší deň, tak sa podarí 3x, ale vždy je to 20min, 45min alebo max. hodinu. Počas dňa je až veľmi hyperaktívny, za posledný mesiac mu vyšli 2 zúbky, vie pekne sám sedieť (ale neposadí sa sám, len keď ho my posadíme, ale udrží sa dlho a pekne), naučil sa loziť a najnovšie sa už postaví keď sa má čoho držať. Myslím si, že je to celkom dosť za 1 mesiac 🙂 Nevydrží ležať na chrbte, stále sa prevalí na brucho a buď lozí alebo sa stavia. Večer zaspí počas papania okolo 20tej a niekedy sa zobudí do polnoci raz a potom ešte možno 2x do rána a o 7mej je už hore. Keď ho uložím večer do postielky, hneď sa zvrtne na bok a tak spí, ale v noci sa stále zobudí na bruchu, na ktorom spať nevie. Niekedy ho stačí len prehodiť na chrbát (väčšinou keď sa zobudí do polnoci), no ďalšie budenia si už potrebuje cucnúť. Raz sa stalo, že cez deň spal doobeda 15min, poobede 20 min a večer zaspal až o 10tej a ráno bol o 7mej hore a fungoval ako bežný deň 🙂 Jednoducho nechápem, že má toľko energie, neobsedí, podľa mňa sa dosť namáha a nepotrebuje viacej spánku. Ani zaspať v postielke nevie sám odkedy sa naučil postaviť... Viete mi poradiť? Ďakujem

zita19
30. dec 2013

Na deti nie su normy. Kazde dieta je ine. Kazde zije podla svojich potrieb. O detoch co prespia v dojcenskom veku celu noc viem len z ustneho podania. Podla toho co pises ake pokroky dosiahol je uplne normalne zdrave babo. Ked prosperuje, netrap sa tym, ze malo spi. Vacsie trapenie z nedostatku spanku maju jeho rodicia, ale to je o inom.

lulistek
30. dec 2013

Babo si spi kolko potrebuje, moja bude mat 9mesiacov a spi 2x za den po max 45min. dnes spinkala len raz hodku a pol asi. zato my este nelozime ani nestojime, len sa tocime dokola, cuvame a cely den mrncime 🙂 dnes bol super den - mala bola ako med. kazdy den je iny. a aj kazde babatko. Nasa tiez sa budi v noci aj ked papa skoro od 3.mesiaca len UM. ide spat o 17:30, potom byva hore niekedy okolo polnoci a potom od 6tej hore.Ak sa kojite tak vela deticiek tak vstava viacej ku mamine. My si malu nechavame v nasej posteli ked sa v noci zobudi aby zaspala sama a nemusela som ju uspavat na rukach.Moja Evicka nevie byt ani sama dlhsie sa hrat..kazde dieta je proste ine... drzim palce 🙂

whiterosses
30. dec 2013

každé dieťatko je iné, to sa nedá porovnávať .. moja napr. do 10mes spinkala 4- 5x denne .. ked vstala bola hore hodinu a pol a zas išla spať.. a v jej veku iné deti už spali ako ktoré niektoré 2x denne a niektoré len raz. a to od 3týždňov prespí celú noc. teraz máme 13 mesiacov a spí niekedy raz niekedy 2x ..

bzzzz
30. dec 2013

Ja mám 9-mesačnú dcérku - cez deň spí 2 x po 20 minút, ak lepší deň tak po pol hodine a aj to väčšinou vtedy, keď je v kočíku a ten musí byť v pohybe, lebo keď zastaví, tak je hneď hore. A v noci niekedy zaspí o pol deviatej, niekedy hodinu v postieľke plače, lebo nechce ísť spať a nechce si ani sadnúť, nie ešte ľahnúť a to môžem aj ja pri nej sedieť a hladkať ju. A keď som ju skúšala uspať na rukách tak okamžite zlieza dole, nevie mi na rukách ani obsedieť, nie ešte zaspať. V noci keď sa zobudí 5 krát, tak to chválim, aká bola dobrá, bežná vec je 8 krát - čiže cca každú hodinku, ja už som taká unavená, že neviem ani zaspať, lebo hneď keď zadriemem ma zobudí. Niekedy stačí jej dať cumeľ ale tak 3 krát musí cicať. Niekedy aj v noci je hodinku hore. A o osmej ráno sa vždy zobudím na to, že chodí dookola postieľky vysmiatá, plná energie. A cez deň tiež ani minútu nie je kľudná, všade lozí, pri všetkom sa stavia. A keď sa nepozerám, niečo robím a počujem minútu ticho, tak viem, že už niečo vyviedla (napríklad povyberala veci z koša alebo sa hrabe v záchode, nahádzala doňho hračky alebo vyťahala toaletný papier a pod.). A neobsedí ani keď ju kojím. Ešte aj vtedy non stop kope nohami a rozhadzuje rukami, šklbe ma za vlasy, škrabe po tvári, normálne ju niekedy musím držať, lebo by ma celú doškrabala.
Ja viem, že som Ti nepomohla, ale mne niekedy pomôže aj keď viem, že nie som jediná s nejakým problémom.

k_a_j_k_a
30. dec 2013

Mas uplne normalne dieta 🙂. Objavuje svet a taka nepodstatna vec ako je spanie ho nezaujima 🙂.
Kazde dieta je ine, niektore si pospia radi, niektore nepotrebuju spat. Moja mladsia dcerka od malicka nespavala ako ine deti. Vo 4.tom mesiaci zacala spavat 2x denne a v osmom spala len raz denne. Ine deti aj v roku a pol spavaju 2x. A to spavala po hodinke max. Mala aj obdobie, kedy spala 20minut a ani o minutu dlhsie. Mohla som si podla nej nastavit hodinky. Az v cca roku dokazala spat cez den 1,5-2hodiny. Na druhej strane uz od 11.teho mesiaca spava 12hodin v noci bez zobudenia, co mne teda vyhovovalo viac 🙂

denisafono
30. dec 2013

Podla mna je to uplne normalne.

danulicek
30. dec 2013

tak drobec spi tak casto a tak dlho, ako potrebuje 🙂 moj je rovnaky, potrebuje minimum spanku a nema pochopenia, ze mne to proste nestaci 😀 cez den spi 3x po pol hodine, ked spi viac ako presne 30 minut, uz chodim kontrolovat, ci je vsetko OK, lebo podla jeho budenia by mohli nastavovat svajciarske hodiny 😀 a cely den je v pohybe, ani na sekundu sa nezastavi - okrem toho super dlheho polhodinoveho spanku 😀

vecer ho ukladame o siedmej, no odkedy sa plazi a pretaca na brucho, tak to samozrejme testuje aj v postielke a hra sa na vojaka, stvornohe zvieratka a najradsej sa skusa splhat po tyckach postele, kym ho neprekoti naspat do postielky 😀
nocny spanok je rozny - vacsinou sa budi raz okolo tretej a potom okolo siestej uz je hore a niekedy zas mame diskoparty - ako napriklad vcera, dokopy sme spali za celu noc hodinu. ja som bola vyflusnuta, az kym som si nedala kavu a on fical bez problemov ako po redbulle 😀 asi zacnem pit jeho mlieko a jest jeho stravu - urcite v tom ma pridane nieco na energiu 😀 😀

meiwe
30. dec 2013

Ja mam skoro uz 8mesacnu a spi cez den 2krat po cca 20-30min ak je lepsi den tak aj hodinku , v aute mi pospi aj 2hodinky ale tak casto nejazdime, ale vecer spi tiez tak vseliako, ale navyvadza sa dost sedi,lozi, stavia sa, klaci, snazi sa robit kroky, udrziavat rovnovahu na kolenach a tiez sa mi zda ze malo spinka, ale asi je to normalne ja furt hovorim ze nespi lebo by jej nieco uslo🙂

nibocka
30. dec 2013

Deti buvaju kolko im treba.nas je taky isty.za den urobi hadam milion drepov a nezahra sa v klude,neobsedi ani pri papani.ustval by aj kona.nechapem kde bere tolko energie ale som rada ze nie je pecival.kazdy vravi ze uz teraz mu nic dobre z oci neciha a ze sa mam tesit na to ked zacne chodit.hihi.tak sa tesim.

mimake
30. dec 2013

tak ako pisu ostatne baby kazde dieta je ine- pokial ti rastie pribera je zdravy tak to neries. nasa vcera zacala pochodovat a tak sa jej to pacilo ze sme ju nevedeli zastavit do pol 2 rana- proste bola plna energie ( zatial sa to nastastie stalo len raz 😉 ) ale dnes uz sla spinkat normalne. deticky si to nastavia same ( pokial to nezasahuje do ich zdravotneho stavu)

sosanna88
31. dec 2013

bohuzial je to normalne...co som sa uz nacitala o detskom spanku ajajaaaaaaj...no sama som napokon zistila, ze proste malu nedonutim spat ako chcem ja. prisposobila som sa jej a je to lepsie, cim viac sa stresujes, tym je to narocnejsie. mojej malej sa pokazil spanok v 6mesiaci a do toto 9 a pol mes. to bol cisty horor....ci den, ci noc...nejako nevedela spat aj ked chcela...a samozrejme bola potom umrncana, nervozna...podla mna to je take obdobie v ktorom sa dieta nauci najviac veci, lozit, sediet atd. a nevie to az tak dobre spracovat. odraza sa to potom v spanku. mne to proste podla malej tak vychadza. Teraz ma 11 a pol mesiaca a je to omnoho lepsie so spanim....a zlepsilo sa to aj odvtedy odkedy spi len 2krat za den, doobeda aj poobede po hodke a pol az dvoch...je vyspinkana, aktivna,vesela. konecne. klop.klop.klop. No netesim sa nadmerne lebo uz viem, ze spanok a aj vsetko ostatne okolo dietata sa meni a este sa sto krat menit bude.
PS: pokial je maly kludnucky tak mu staci tolko spat, pokial nie-jak moja mala nebola, tak sa snaz aby spinkal v kociari alebo tam kde vies ze pospi najviac a ked ani tak, tak to len preckat....chce to velku trpezlivost, ja viem, ja uz som bola taka nervozna ze som revala ako maly fagan 🙂 a z nicoho nic to preslo....

milota164
31. dec 2013

to mas celkom dobre 🙂 niektore deti spia aj menej, moja priblizne v tomto veku nespala cez den vobec a v noci bola hore 4 krat .urcite sa to zmeni ale moze sa aj k horsiemu.

tulipanik13
8. dec 2016

jeeej, no ja mam 7-mesacneho a kazda veta uplne ako u nas! Prave som hladala na fore to iste 🙂 uz je to stary prispevok - ako to islo neskor? 😀 dufam, ze len k lepsiemu!