Ako dlho pilo vaše dieťa materské mlieko?

alllexis13
6. jan 2015

Ahojte,mam na mysli,ako dlho tahalo prsnik.Moj syncek ma 19mes. stale kojim rano a vecer pred spanim ,na poziadanie aj v noci,niekedy aj viac krat .Len mam pocit,ze mu to niekedy nestaci.Vnoci stale mrnci,davam aj caj.Skusala som aj mlieko z flasky,ale to odmieta.Preto sa snazim kojit.Prsnik taha tak 5 minut,asi toho mlieka vela nemam...

safranca15
6. jan 2015

Ja som kojila do 10mes potom sa sama odstavila

zirka
6. jan 2015

ahoj, moja dcerka ma 20 mesiacov, kojim iba pred dennym spankom a v noci :D kedze to nie je malinke batola, nepotrebuje v tomto veku vypit pri kojeni napr. 300 ml mlieka. Ma predsa pitny rezim (caj,voda). Mrncanie a budenie sa v noci je skor o potrebe matku citit, ako o mnozstve vypiteho mlieka 😀

zuzik307
6. jan 2015
s_mt
6. jan 2015

Ak je dieta hladne a ma dost mlieka,naje sa rychlo ;) Moj syn jedaval asi 10 minut,ale dcera bola najedena uz do 5.minut a teraz jej stacia aj 3 minuty /ma 10 mesiacov/. Pribera stale,tak asi mlieka mam dost,aj ked uz menej,ako na zaciatku.. Vecer jej dam kasu a potom za 2-3 hod ju este nakojim a tiez sa budi v noci. Dam jej cumel,trochu pohladkam a spi dalej ;) Vela deti sa budi v noci,ale nie od hladu,asi potrebuju citit mamu 🙂

siska53
6. jan 2015

@alllexis13 cas som si merala len pri prvom dietati,aj to len do 7.m.,potom som si nezapisovala ani casy,ani dlzku dojcenia,takzr neviem.
Ale nechala som.ich vzdy tolko kolko im vyhovovalo.
Syn bol dojceny do skoro 11m.(dostaveny pre moje podliatiny),dcerka skoro 2roky. Aj nasi obcas mrncali,ale sa zvykli aj sami zachvilu utisit. Dcerka mrnka najma pri raste zubov. Ak sa zobudili vyslovene,tak sli ku mne a spali bez problemov.

erickatt
6. jan 2015

Dceru 2 roky a syna 2 a pol

junova
6. jan 2015

@alllexis13 Dcéra tri roky, syn má 17 mesiacov a ešte sa koji. Tiež si len potiahne 5 minút a spí ďalej. Veď má už stravu ako my, čiže nekontrolujem koľko mlieka vypije. Stále mám dosť mlieka, synček priberá, tak čo. Veď počas dňa sa napapa poriadne.

dandelions
6. jan 2015

2 roky a 4 mesiace a stale pokracujem 🙂 v noci nekojim odkedy mu v 2 rokoch vysiel posledny zub a zacal spat cele noci, cez den 2 - 3 krat par krat potiahne 🙂

mata223
6. jan 2015

ja 2r a 8mesiacov akurat sa oducame na moje prekvapenie to ide 🙂 plakal len raz pred spanim pomaly zabuuuuuda 🙂 🙂 tiez sa budil v noci 1-2 krat ale podla mna len kontroloval ci nie je sam 🙂

luba41
6. jan 2015

v takomto veku som neriešila kolko ťahá a kolko si vyťahá..mala prsník takmer na požiadanie, cez den sa dalo v pohode dohodnuť, že teraz MM nebude ,ale bude o chvilu.. a to som aj dodržala..v noci sa budila hocijako-niekedy viackrát, niekedy menejkrát..na večerné uspatie bol prsník skvelá vec..a dojčila som 4 roky ..postupne si sama dcéra uberala z tých dojčení..a večerné bolo samozrejme to posledné, ktorého sa vzdala..

nini1010
6. jan 2015

11 mesiacov

blahowoman
6. jan 2015

Dceru 18m a syna 17m. Odstavila som ich sama.

danieli
6. jan 2015

22 mesiacov, odstavil sa sam, do 12 mesiacov som kojila aj v noci, potom uz len cez den a pred spanim a od 18 mesiacov uz len pred vecernym spanim, vzdy vecer som ponukla mliecko az raz uz nechcel, este asi tyzden som ponukala, ale uz nechcel, tak sa tak krasne odstavil sam az som sa potesila 😀

meluela
6. jan 2015

@alllexis13 39m 😀
chcela som pockat na samoodstavenie, ale u nas akosi neprichadzalo a do 7 rokov (co som v literature nasla ako hornu hranicu samoodstavenia) som zasa cakat nechcela, ale uz bolo na to dietatko takmer pripravene, ze sa aj dalo vysvetlit a za nejaky tyzden sme to bez vacsich traum zvladli

po tom roku som uz vobec nesledovala kolko vypije (teda ja som to neriesila nikdy kedze priberal viac nez dost), dostaval na poziadanie a postupne sme sa nejako samovolne prepracovali k vylucne uspavaciemu dojceniu, takze potom to uz bolo iba o tom naucit sa zaspat inak ako s mlieckom
v noci sa mi na kojenie neskor budieval uz iba ak bol nejaky problem (zuby, prichadzajuca choroba, zly sen)

ivka1708
6. jan 2015

ja som kojila dcerku do 19 mesiacov a syna 17 mesiacov. Postupne som ich odstavovala..

qtinka46
7. jan 2015

Ahoj @alllexis13 skus dat tvojmu drobcovi na vecer kasu , zasyti ho lepsie a mozno ti aj celu noc prespi 🙂 ja som kojila 15 mesiacov a postupne som ju odstavila, skusila som si odsat mlieko a skoro nic som neodsala, ona si len tak dudkala, no tak postupne sa oducila, sice niekedy ju to este napadne a krici "dudo" 🙂 ale potom ked vidi ze nedam tak to vzdava 🙂)

eveenka
15. jan 2015

@alllexis13 ahoj, neboj sa mliecka mas dost 🙂 tolko kolko dieta potrebuje ak si chces zvysit tvorbu musis prikladat resp ponukat castejsie ale samozrejme je to na dietati, ja kojim na poziadanie intenzita sa prirodzene znizuje takze uz len rano, teraz zacala chodit do skolky tak naobed buva bez prska a vecer ked ide spinkat a v noci ked sa zobudi 1-2 krat ale uz sa stane ze aj prespi celu noc ale nie je to pravidlo a dcerka ma 2 roky a 9 mesiacov