Ako donútiť 2 ročné dieťa nosiť čapicu?

tanika5
31. okt 2011

Ahoj mamičky, máme problém s čapicou, odkedy náš Domko zistil, že sa dá dať čiapka dolu, neznesie ju na hlave vôbec, minulú zimu sme to nejako pretrpeli, vždy ked si ju daval dolu sme ho nejako prehovorili, no teraz to je už úplne stratené, nepomáha už žiadne dohováranie ☹ zatial nie je nejaká velká zima tak ho chvilku necháme aj bez čiapky, ale obávam sa čo bude ked začne mrznut 😠 Drobec čiapky absolutne neznáša 😠 chytí a šmarí čonajdalej ☹ či ju má priviazanú alebo nie. Vždy vezmem aj 4 čiapky von, že ked zahodí jednu prehovorím ho na druhú, ale vysledok rovnaký ☹ ako ho donutiť aby ju nosil? ☹

maska1
2. nov 2011

čítala som vaše príspevky, tak vám napíšem na rozveselenie ten môj 😀 my máme opačný problém, keď ideme von, tak Kubko už kričí, že čiapku, čiapku a keď náhodou ideme v autobuse a chcem mu ju dať dole, alebo v obchode, tak sa začne rozčulovať, že ju chce mať naspäť na hlave 😀 takže tie deti sú fakt nevyspytateľné 😀 vždy niečo riešia a my matky s nimi 😉

zuzikkaa
2. nov 2011

sestra mala podobny problem,ale s novymi topankami 🙂 ani za svet nove nechcel a na tie stare sa uz akosi nedalo pozerat 😅
kedze zboznuje odrazatko mojho syna tak sme nanho isli s vyjednavanim ze ak chce motorku tak musi mat nove topanky! a ani necekol ze nie...
to len ako priklad ze ak ma dieta nejaku aktivitu ci nieco vonku co ma rado treba skusit vyjednavat ze ak chce tak iba s ciapkou...aj ked sa tazko radi lebo kazde dieta je ine 😉

babul83
2. nov 2011

U nás to funguje zahodiť, zdvihnúť, zahodiť, zdvihnúť. ale občas pomôže, že si dá starší, maminka aj ocinko a však aj on musí. :D

mamabiba
3. nov 2011

Niekedy je to s deťmi fakt ťažké, ja som to s mojou riešila dosť striktne. Buď čiapka a rukavice, alebo sa nikam nejde. Pár x to skúsila, že teda nikam, ale ani som sa s ňou doma nehrala, tak sa nudila ako čert a potom pochopila, že v tomto so mnou nepohne. Na veľa veciach sa vieme dohodnúť, ale sú veci, pri ktorých nevyjednávam,hlavne keď ide o zdravie. Teraz má 8 rokov a skúste naraziť čapicu už 8 ročnej skoro pubertiačke. To potom ešte len uvidíte, čo je to za boj.

paris3
25. máj 2012

to ste ma nepotesili, ze trojrocne deti s tym maju problem 🙂 akurat to riesim s nasou 9 mesacnou sibalkou.... ma 5 chlpov na hlave, tak snad ju to do zimy prejde, alebo jej narastu vlasy 😀