Ako malého odnaučiť sadať a vstávať v noci v postieľke?

petramelka
12. feb 2009

baby poradte mi prosim. maly bude mat 10 mesiacov. a v noci mi stale vstava v postielke a place. vecer zaspinka pekne sam. potom sa zobudi asi o jednej, posadi, postavi a place. ja ho ulozim lezat, no o chvilu vstane znova. takto sa to stava viac krat za noc. v noci ho uz nekojim, az rano po piatej. moja zasada 🙂 no a cez den ked ho uspavam, tak ho hodinu nahanam po posteli. ako ho odnaucit vstavat a sadat v postielke? nemate podobne skusenosti? dakujem za rady

petramelka
autor
13. feb 2012

preslo, ked mal 2 roky zacal spavat vo velkej posteli - svojej a tam sa mu uz postavit nedalo :D ale nie, trosku srandy... ja si to uz moc nepamatam, ale teraz to riesim pri druhej, tiez mi v noci vstáva.. pekne spi do piatej, potom ju nakojim a uz sa nevie ulozit spat. stale vstava, ja ju dam lahnut, ona vstane a dokoliecka dokola. niekedy uz ani nezaspi.. teraz bude mat 16 mesiacov. ake je stare tvoje? 🙂

magali
13. feb 2012

no dievcata nas maly ma 15,5m a ja ho stale uspavam na rukach , prave preto ze on nevie sam od seba zaspat v postielke a ani na posteli, tam stale vstaval a behal, tak sa nosime a v noci sa zobudi a musi ist k nam lebo inak reve ako tur, uz ho potom do postielky nedostanem.. akoze nevadi mi ze spi s nami ale keby aspon spal, niekedy sa nevie ulozit a aj hodinu sa vrti a kope a teraz mu idu zuby a je to hroza, niekedy sme aj dve hodiny hore v noci.. a dnes este zacal aj kaslat a teploty.. takze si zasa uzijeme 😝

31majka12
13. feb 2012

@magali tak neviem ako by som vedela podrzat na rukach 15,5m babo-cloveka 😀

magali
13. feb 2012

@31majka12 no aj ja sa cudujem, ze to ide, ale normalne je to lahsie ako ked bol mensi.. on vacsinou do 5 minut zaspi a nezaspava ako babo ale hlavicku ma polozenu na mojom pleci ako keby som ho normalne niesla na rukach.. ja viem ze to nieje najlepsie uspavanie, ale predtym sme sa trapili a odkedy zaspava takto, aspon hned zaspi a nenahaname sa po posteli a nereve az do vycerpania.. on ma inak len nieco cez 10kg, takze aj preto mi to az tak nevadi 😀 on je inak strasny nervak, takze sa vzdy vytoci do nepricetnosti, ked sa mu nieco nepaci, preto sa snazim robit vsetko k jeho spokojnosti, lebo ked moc place, tak mi zachripne a potom sa trapime so soplami a pod... takze u nas nehrozi nejaka metoda ze Kazde dieta sa vie naucit spat.. kazdym dnom uz zacina viac chapat a verim ze uz coskoro si da vysvetlit ze uz ho nemozem nosit a lahne si ku mne na postel.. ja viem ze je to kovbojka, ale kazda mama ma urcite figle aby bolo dietatko spokojne 😀