Ako odnaučiť 9 mesačné dieťa sadať a vstávať v noci v postieľke?

bambulka1105
8. okt 2020

Ahojte zienky, prosim poradte mi. Syncek 9mesiacov. V noci mi stale vstava v postielke a place. vecer zaspinka medzi 18-19tou, niekedy aj skor. Po zaspani sa v kuse prahadzuje, mrvi, place.,niekedy aj 2-3x este idem za nim aby saukludnil. V noci sa budi, posadi, postavi a place. ja ho ulozim lezat, no o chvilu vstane znova. takto sa to stava viac krat za noc. V noci pap okolo 22hejna okolo 2hej potom rano. . ako ho odnaucit vstavat a sadat v postielke? nemate podobne skusenosti? dakujem za rady

mogaa
8. okt 2020

@bambulka1105 a ako ho chceš odučiť aby sa postavil ak sa vie postaviť?🙉

nikpa
8. okt 2020

@bambulka1105 neodnaucis, moj malý to v noci tiež robieval ale ani ma nenapadlo, ze ako ho to oducim, ved nech sa stava, na to je postielka ohradena aby nevypadol ked tam bude vymýšľať. Zacina chodit, toto su veci s tym spojené, niečomu proste nezabranime. Nerozumiem preco ho to chces oducat.

kopytko03
8. okt 2020

Problém podľa mňa nie je to, že si sadá a vstáva, ale to že sa tak často budí. Pátrala by som po príčine, prečo sa tak budí. Moja dcéra toto robievala, keď sa večer nenajedla dostatočne a budila sa na hlad. Možno by som mu skúsila viac zahustiť kašičku na večeru, prípadne dať väčšie množstvo.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pseudomonas87
8. okt 2020

@bambulka1105 ahoj, moja mala sa tiež takto posadza a vstáva v postieľke, len my to máme ešte sprevádzané rykotom, ktorý pocut na ulicu. Ešte ako tehotná som sa zaprisahavala že moje dieťa s nami spat v posteli nebude, čudne som kukala na kolegyne co si tak naučili deti..... No a došiel na psa mráz..... Ja sám malú spat okolo 20 tej, väčšinou o pol noci spustí rev, no a aby sa nezobudil celý barak, ide k nám do postele a tam spi ako bábätko pekne celú noc s max 1 zobudenim na mlieko. Usila som si na seba bič. Takže pokým tvoj malý ešte pekne sám zaspí v tej postieľke, tak si myslím ze to je ôk a postupne ho to prejde.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katzed
8. okt 2020

@bambulka1105 Ahoj, pride mi skoro ukladať dieťa na noc už pred 19:00, náš nechodí skôr ako o 20:00 a pokiaľ sa hrá ani ho nedám, skús väčšiu večeru a natiahnuť čas odchodu do postele,lepšie ho unaviť. Držím palce 😉

alexandra2468
8. okt 2020

@bambulka1105 to podla mna prejde samo casom.
Moja ma teraz 10m a vzdy, ked sa naucila nieco nove, tak to robila aj v noci a sama sa na to budila a plakala. Teraz napriklad v noci stvornozkuje po posteli a place pritom😃

komir63
8. okt 2020

@bambulka1105 Ja ako otec som to mal zábavné. Občas v noci som potláčal smiech, keď som video ako malý stojí v postieľke a vymieňa si názory s mesiacom. Aj pol hodinu som ho sledoval, kým si neľahol a nezaspal. Ráno sme sa aj so ženou dobre bavili.