Ako na starostlivosť o pokožku novorodenca

13. apr 2021

Prosím poraďte som prvorodička, viem že novorodenca kúpať v čistej vode, ale ako je to z kremovaním pokožky? Na zadoček chcem používať bepanten, alebo sudocrem aj to len keď to bude nutné ( nie vo veľkom) a čo používať na tvár, ruky, nohy- telo???
Každá rada mi naozaj veľmi pomôže.

dominushka23
13. apr 2021

ja som pouzivala z lekarne olivovy olej

malebiele
13. apr 2021

Na zadocek kludne aj kalciovy krem, je to aj o dost lacnejsie ako bepanthen ci sudocrem a nam sa sudocrem navyse zle rozotieral... A tak male babatko nemusis natierat nicim alebo kludne mozes tiez ten kalciovy krem alebo nejaky olejcek

bebotka
13. apr 2021

ja nič, keď sa začala tak jemne šúpať na nožičkách tak som dala olejček, ale nejak nezabral tak som jej natierala telovým mliekom a to zabralo, ked jej to prešlo znovu som nenatierala ničím, na riťku sme mali sudocrem

nevenka
13. apr 2021

V zasade staci cista voda. Ak mate niekto alergie, Ty alebo otec dietata, ekzem, odporucala by som do kupela pridat par kvapiek cisteho mandloveho, marhuloveho oleja. Ja som to trosku pri tretom babatku podcenila, od narodenia ma suchsiu pokozku na dotyk a okrem seborei, sa mu zacal robit taky suchy ekzemik. Takze toto robim. A kupila som este kremik od La Roche Lipikar Baume AP, taky relipidacny, zda sa mi fajn, akoze ucinkom, ale to zlozenie za az tak nie. Ale to len v pripaxe, ze naozaj bude ta pokozka sucha, atopicka. Hlavne sa vyhni akymkolvek sulfatom v tych sprchacikoch, aj v babatkovskych su, aj ine vysusujuce latky som tam nasla. Este ked je tvrda voda, to tiez podporuje vysusovanie. Kupam kazdy druhy den, zadocek umyvam pri prebalovani cistou vodou. Vadit mozu aj parfemovane veci. Mne osobne este ako tak sedi sprchacik od Babylove pre statsie deti, ale kremik z tej istej znacky strasne navonany. Nemam to rada, vobec to detickam netreba, nech vonaju tak prirodzene 🙂...Hlavne sa snazit co najmenej narusit ochranny film na pokozke. To je zaklad. Ja sa chystam vyrobit malickemu kremik a balzamcek, bez akejkolvek parfemacie a z prirodnych zloziek.

luxus10
13. apr 2021

telo a tvar sebamed baby-mozne pouzit od narodenia, a na zadocek aviril baby mast...a nikdy ziaden problem...a kupat -voda+pena do kupela sebamed....ja by som do cistej vody nedala...sebamed meni ph na vhodne pre babo...

nevenka
13. apr 2021

Napriklad ten Sebamed ma taketo zlozenie: Aqua, Laureth-6 Carboxylic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate, Polysorbate 20, Laureth-2, Chamomilla recutita flower extract, Sodium Lactate, PEG-150 Distearate, Alcohol, Parfum, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol

Neobsahuje napriklad agresivne sulfaty, je to trosku jemnejsie, ale ja by som ho uz dnes babatku na kozu nedala. PEG emulgatory sa daju nahradit ovela prirodnejsimi latkami, phenoxyetanol ako konzervant sa mi tiez nepaci a polysorbat 20 tiez moze u citlivych babatiek vybolat koznu reakciu.
Sodium C14-16 Olefin Sulfonat sa pouziva ako chelator, super funguje tam, kde je tvrda voda a je jemnejsi ako SLS a SLES a podobne veci.
Ale s tym pH mas urcite pravdu, dobre vediet, kremiky si nastavim kyselinou mliecnou na mierne kysle pH.
Pri domacej vyrobe mozno staci ako jemny tenzid taky coco glukozid alebo tenzidy pochadzajuce z mandloveho alebo slnecnicoveho oleja. To len taka mala kozmeticka vsuvka.
Prve dve deti som sa tiez snazila a stale snazim ochranit pred tymi agresivnymi vysusovadlami a ako som zacala riesit svoje a dcerkine kucerave vlasy, tak skumam viac vsetko, co sa tyka kozmetiky.
Ale bolo obdobie, ked som pouzivala vsetko mozne - samozrejme, urcene pre babatka, ale v co najmensej miere. Len aj v tom, nie je vsetko zlato, co sa blysti. Rovnako ako s potravinami, aby clovek skumal, co vsetko tie sprchace obsahuju...

fiafia
13. apr 2021

Ak nemá problémy s kožou nič, maximálne bupy mydlo. My sme mali suchú pokožku tak dr nám poradila oilatum to je olejcek do kúpeľa a excipial je krém na telo. Na zadok sudokrem

majamat
13. apr 2021

dcera byvala zaparane cele plienkove obdobie. najskor sme pouzivali syndet Seba med,a le neskor uz ani to. presli sme na cistu vodu. na vlasky som mala Seba med sampon. na telo telove mlieko, olejcek sme pouzivali len vynimocne. na adocek pudrovy krem - napr, Sudokrem,a le taketo kremy susia, preto je vhodny skor len vynimocne. ked bolo treba,t ka sme mali aj Pytiol. a inak Bepanthen

andreatytler
13. apr 2021

Syn ma krasnu pokozku a tak sa snazim co najmenej chemie.
Prvych 6 mesiacov som nepouzivala ziadny krem ale my kupeme len 2x do tyzdna a iba raz s mydlom na citlivu pokozku bez parfemu a farbiv, takze ta pokozka sa mu vysusuje minimalne. Ani zapareninu nemal ziadnu prvych 6 mesiacov.
V lete ked mal asi 7 mesiacov sa mu zaparil zadocek... na to najlepsie pomohlo byt bez plienky aj cele hodiny.
Odkedy papa prikrmy, treba mu tvar casto myvat a tak mu davam na tvar pred spanim krem Laroche-Posay Lipikar.
V zime som mu to davala aj na tvaricku pred tym ako sme sli von.

leelu
6. máj 2021

Cista voda a krem s kyselinou mliecnou, nic ine