Ako naučiť bábo spať v postieľke?

matilda72
16. mar 2017

Dobrý deň. Moja dcérka má tri mesiace a to, že zaspí len na mojom prse som sa na tento čas zmierila, ved je ešte maličká. Niekto uspáva na fit lopte a niekto na cicke 😀 už ako prišla s pôrodnice inak nezaspala aj v nemocnici robila presne toto 😀 ale čo ma trápi je, že inak ako pri mne nezaspí a ak aj zapí a ja ju chcem preložiť tak sa v posteli len a len mrví a pučí a 10 min je hore a zase ju musím dať k sebe. Dosť čo mám mizernú postel, lebo stále bývame u svokrovcov na roztahovacej posteli a keď pri nej ležím som celá dolámaná a čo ma trápi je, že nechcem aby sa drobcovi zle vyvinul chrbátik ked takto spí pri mne na vankúši a po pravde aj sa bojím aby sa jej v noci niečo nestalo tak som stále v pozore a ani z dlhodobého hľadiska to nie je veľmi priaznivé pre osobný život 😀 ale je zaujímavé ked som nemohla kojiť tak spala celú noc v postieľke. napapala sa uspávali sme ju hojdaním na rukách trvalo to síce dlhšie aj 3 hodinu ale za to spala 6 hodín v postieľke zase sa napapala a spalo skoro do deviatej ráno vo svojej posteli. a teraz som zase začala kojiť a tak inak ako na prse nezaspí. uspávam presne ako ten týždne a nič ale dám na cicku a do 10 minút spí ale preložiť ani za svet. len sa k nej priblížim a oči hore. nemáte nejaké triky????dakujem

ankare
16. mar 2017

Ja som s tým prestala bojovať. Tiež syn zaspí na prse alebo hojdanim. Vždy, keď ho chcem preložiť, hneď je horelo. Nehrozí ani uspať na rukách a položiť do postielky, jedine do kocara.
Kúpili sme 180cm posteľ, z.postielky sme zložili bocnicu a prisunuli úplne k posteli, vysky mame take iste. Mame vysoku postel a rost na postielke na najvyssom stupni. Keď kojim zľava, spinka v postieľke, keď sprava, medzi nami. Neprekladam ho. Má 20 mes., keď dokojim, hadaM sa to zmení. Držím palce!

magmolatus
16. mar 2017

@matilda72 keď dokáže spať pri tebe na rozťahovacom gauči tak pritiahni postielku k gauču a nechaj jednu stranu otvorenú, ved dno postielky by sa malo dat nastavit aby ste lezali viac menej na rovnakej urovni.
Na uspávanie použi šatku, nosič, aby ti časom ked bude vacsia neodisli ruky.
Mi sme našej strkali do ruky vankúš, síce mala čosi viac ako tá tvoja.
Teraz pekne mačká rožtek vankúšika, ovoniava ho a strká si ho do nosa a podobne.

janickacrazy
16. mar 2017

@matilda72 Deti sú rozne a niektoré sú také, že vyžadujú maminu pozornosť a byť pri nej aj v noci. Nemá veľký zmysel s tým bojovať. Určite si chrbátik nezničí ani sa jej nič nestane, to sa nemusíš báť. Moj prvý spal od narodenia v postieľke bez problému, druhý zaspával len pri mne asi do 3 rokov a tretí je zase postieľkový typ, čiže od narodenia bez problému spí v postieľke, teraz má 16 mes. a ani nechce ísť spať ku mne do veľkej postele vobec. Tvoja dcérka je ešte maličká a potrebuje ťa. Možno sa to časom zmení, ked bude vačšia, teraz treba len vydržať.

maria123
16. mar 2017

triky nemam ziadne,moja som mnou spala dokedy chcela na jednej posteli a nema ziadny defekt na chrbte🙂 chuda tvoje malicke ,ma tri mesiace,predtym devat v brusku,nediv sa,ze chce byt pri tebe

evittam
16. mar 2017

@maria123 Preco by malo byt dieta "chuda" ak napriklad spi vo vlastnej postielke a nie je na matku nalepene 24/7....

snehuuulienka
16. mar 2017

@matilda72 to je velmi male babatko,tu je tazko radit...ved ked je napapana,prebalena,ved supni ju do postielky hladkaj ju,spievaj jej,a ona sa nauci zaspavat v postielke,len Ta musi citit,ze je vse ok

ivu80
16. mar 2017

@matilda72 naša malá ma 4 mesiace a do 3 mesiacov spávala tiež s nami v posteli,no potom sa ozval môj chrbát a musela som to riešiť 😁 malá zaspáva aj teraz so mnou na našej posteli a na prsníku, zaspáva aj hodinu, počkám kým zaspí ozaj tvrdo a potom, keď už idem aj ja spať,ju preložím do postieľky 😚v noci keď chce papať ju nakojim a dám naspäť do postieľky.. ráno, keď sa zobudí,to už ju dám k sebe.. Ozaj sa maminka nevyspí, keď spí len na pol oka, aby neprilahla bábätko 😊

diablikovci
16. mar 2017

Môj nechcel spat ani za svet :( aj keď som ho nechala plakaaaal. A tak spal snami a teraz sa v noci príde k nám 🙂. Mala spi v postieľke a nemá problém.

gabona1
16. mar 2017

Ahoj, je to o pravidelnosti, musíš ju tam dávať stále a ona si za týždeň zvykne, len musíš vydržať aj mrvenie, aj plač a nepovoliť, nezobrať ju do postele. Ona chce byť pri Tebe, zvykla si, že ťa cíti, a keď je v postieľke, zrazu má veľa miesta...mamina tam nie je. Deti sa rýchlo naučia na lepšie. Ale je otázka, čo je lepšie. Lepšie je aj pre Teba aj pre ňu, keď má svoje miesto na spanie, ja mám pri troch deťoch skúsenosť, že oveľa lepšie spinkali v postielke ako pri nás - aj cez obed sa napapali a išli proste spinkať, pohladenie a spánok. Budeš aj ty mať viacej času, keď si ju tak naučíš, predídeš uspávaniu, ktoré u starších detí nemá konca.

malasandrika
16. mar 2017

Skús cumlík. Moju malú večer nakojím, ale keď vidím, že chce dudlovať vymieňam prsník za cumlík a uspávam na rukách. Nemám čas ju mať na sebe 24/7. V noci nakojím a ide späť do postieľky, našťastie je na ňu zvyknutá. Spala som s ňou raz na chate a nikdy som sa horšie nevyspala, stále som ju musela sledovať 😄