Ako naučiť dieťa na nočník?

lexilaracroft
31. aug 2016

Podeľte sa prosím o čase rday a skúsenosti prosím.

majulino
31. aug 2016

Moja radaa počka. Vysvetlím. dcéra buď mat v decembri 3 skúšame to od roka a pol, keď sama vytiahla nočník. Sedela na ňom sama nenutika som ju ale nikdy sa nnevycikala. Celý deň bez plienky zadržiavala moč a včera sa sama vypytala na wc a hneď cikala.

lilu74
31. aug 2016

nam to trvalo 2-3tyzdne intenzivne, myslela som, si, ze sa to nikdy nenauci, ale chapala som aj to, ze cely cas cikal kedy mu bolo treba a teraz sa nezacne z minuty na minutu pytat, treba pevne nervy ,vela prasku na pranie a pojde to🙂 stale sa pytat, mat na ociach nocnik a pojde to🙂

dano556
31. aug 2016

My sme nášmu dieťaťu nekupovali nočník, ale chodili rovno na normálnu wc len s malú doskou a bavilo ju to, tak to išlo rýchlo.

lexilaracroft
autor
31. aug 2016

Moja ma dva roky a ani sa nepita a kludne nacura pod seba a sedi v tom. Nechavate dieta bez plienky cely den alebo ako? A co princip odmenovania za sedenie na nocniku co vy na to?

evittam
31. aug 2016

@lexilaracroft Nám nepomáha vôbec nič. Ak ju nechám bez plienky tak zadržiava aj skoro celý deň a potom sa sťažuje, že ju bolí bruško - nemienim jej dohnať nejaké zdravotné problémy. Len ju motivujem, snažím sa ju k tomu viesť a myslím, že skoro príde na to aj sama - nič lepšie ani neexistuje. Nič nenarobíš. 😉

ajkava
31. aug 2016

Mne sa to podarilo tak, že som nechala v izbe nočník a malá behávala doma nahá - samozrejme musí byť teplo. Vždy som ju pochválila, keď sa vycikala, alebo sadla na nočník.

monikver
31. aug 2016

My sme kupili nocnik, ktory zahra melodiu, ked dietatko urobi svoju potrebu. Davala som ju tam sediet kazde cca 2 hodinky. Ked sa vycikala, tak som ju pochvalila. Nocnik zahral, mala sa tesila. Po tyzdni sa pytala sama na nocnik. Este asi mesiac sme mavali drobne nehody, lebo plienku som jej davala len na spanie. 🙂

majulino
31. aug 2016

@evittam to aj moja robila, uz bola v takom stadiu ze ked jej trebalo cikat chytila pisulku a utekala cikajuc prec s vreskotom a placom, az do predvcera, boli sme na rybach a trebalo jej cikat a hovori mi ze mami daj plienku a ja jej vravim ze ved cikaj do travicky tak sa postavila a chytila pisulku a akoby chlapcek cikala a vcera sa uz doma pytala na zachod ale stale sa boji nocnika. treba ;en vyckat

lilu74
8. sep 2016

ja sa prave zamyslam nad tym, kedy oducit dieta od plienky na noc, moj maly nema plienku cez den od 2 rokov, ale v noci ju este potrebuje, niekedy je rano sucha, niekedy mokra - kedy je spravny cas na odplienkovanie sa v noci?

1008
25. sep 2016

nam tiez nic nepomaha,mam 2,5r.chlapca v lete sa uz zacal chytat za pipik a pisali sme na travicku,pred tym sem tam sa vycikal do nocnika,ale nikdy sa nepytal,to len ked som ho na nocnik dala sama....no teraz vobec nic.ked ho necham bez plienky,popisa sa a nevadi mu,ze je mokry,ked sa ho pytam,ci mu netreba,ignoruje ma a na nocnik nechce vobec sadnut..ani k wc ako velky chlapci..nechce vobec nic...uz dobre dva roky sa ho pytame a nic..:-C