Ako naučiť na cumeľ?

baska1930
21. okt 2021

Ahojte maminky dcerka bude mat 3.11. 3 mesiace a vobec ale ze vobec nechce cumel da sa to vobec naučiť? Uz som zúfalá s toho lebo ked hľadá tak jedine riešenie je prsník.😭 Je to dosť vyčerpávajúce hlvne ked nieco začnete robit a ona začne plakať ale 5 minút pred tym pol hodinu papala.🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ NAUČÍM JU TO?

zabina27
21. okt 2021

ten nadpis je bohovsky 😉
niektore babatka proste cumel nechcu, inak mozes skusit len pridrziavat, aby zacala cuckat, ale ak nechce, vela nenarobis, lebo ho proste vypluje

falbala132
21. okt 2021

@zabina27 tiež som myslela, že chce babatko zacať učiť zvykať na pivo 😅

sisa_s
21. okt 2021

Chmeľ zmeneny na chumeľ 🤣

sofiella
21. okt 2021

@baska1930 skus postriedat viacero chumeľov (😅)
Vraj značka BIBS sú najlepšie a väčšina detí ich prijme. Mne sa malú nepodarilo naucit, hlavne som dala na reči okolo, aby som jej nedávala cumel, ale ľutujem to! Držím prsty, nech sa vám to podarí.

kacena4
21. okt 2021

mojim pomohlo pri vypluvani cumla podlozit pri zaspavani cumlik plienkou cez tvaricku ked sa nauci casom tahat nemusite podkladat

greta2017
21. okt 2021

@baska1930 ani moja nechcela...az v 6 tom mesiaci ho vzala a aj to len tento typ cumlika. Skus rozne druhy snad pomoze😉

elliottka
21. okt 2021

Budem za blbu, ale naco ju to chces ucit? Ved bud rada, nebudes ju to musiet potom oducat. Ani moj syn nemal vobec cumel a ja som bola len rada. Svokra mu ho parkrat nasilu dala a jeho az naplo zakazdym.

cubo2
21. okt 2021

S tym cumlom je to tiez dvojsecna zbran. Aby si potom nedopadla ako my, bez cumla nam nechce mala zaspat a robi cirkus ako keby ju z koze drali. Ale ked zaspi, tak jej ho chodime vytahovat, nechceme aby spala s dudlom celu noc, je to neprirodzene a niekde som cital, ze cumel potlaca prirodzeny tonus jazyka o podnebie a dieta moze potom neskor suslat.

denden77
21. okt 2021

moju nan naucil muz 🤦‍♀️
nastastie ho ma len na zaspavanie, potom vypluje.. ale uz vidim, ze bude masaker oducat 🤷‍♀️

lydiasabolova
21. okt 2021

ahoj, keď ju budeš dávať spinkať, musíš prosto len skúšať a skúšať - z rôznych strán perí, do rôznych strán v pusinke, rôzne uhly.. pridržať rukou, vnútiť trochu.. môj synček sa naučil na cumeľ tiež až niekedy medzi 3-4 mesaicmi.. a nič si nerob z toho, ako ti píšu, že radšej neučiť na cumeľ.. ja ti rozumiem.. môj syn preplakal prvé 4 mesiace, keď nebol na rukách.. neviem, čo mu bolo, asi reflux, niečo v spojení s hypertonom.. ale on nechcel ani prsník na upokojenie.. skoro vôbec nespal.. buď ruky alebo plač, plus dve ďalšie malé deti, ktoré si ustavične kvôli nedostatku pozornosti robili zle, plus staraj sa o ne a domácnosť a o seba, že aspoň na to wc v kľude odbehnúť.. bolel ma chrbát, ja mám vyskočenú platničku a bola som taká zúfalá, že by som aj z domu utiekla.. s plačom som mu niekoľko dní vnucovala cumeľ, nech je aspoň trochu pokojnejší.. boli to ťažké časy.. nejako si zvykol na cumeľ a bolo lepšie
jediné naviac, čo ti poradím ohľadom cumľa, LEN NA ZASPÁVANIE! a v nutných prípadoch na chvíľku.. moje všetky deti sú takto naučené a teraz sme najstaršieho 3r v pohode odučili od cumľa
A ešte to ma napadlo, že 3m dieťaťu by sa už mal pomaly vytvárať režim, čiže čo ti treba, musíš robiť, kým spí 🙂 pri bdelom dieťati to už je len ako v lotérii 🙂

ckatka
21. okt 2021

Je ešte malinka. Daj si ju do nosica/satky aby mala prsník vždy poruke. Nebude to trvať dlho neboj. O chvíľu vyrastie...

stvura
21. okt 2021

Jaj, niekto to uz vyssie pisal...je to dvojsecna zbran, podla mna uplne zbytocna vec a nie je potreba to nejako riesit nasilim. Mam tri bezcumlove deti (kratko po sebe) - najstarsi uz pubos, som anticumlovy typ, takze z mojej strany ee, naco? Dieta nema zaujem, ak nie je nejako extra nepokojne - plus mas jedno dieta tak nie je potreba cumlovat. Skutocne ponosit, venovat sa mu - vela prechadzok, stimulovania pozornosti, masirovania...O chvilocku ti bude jest, vyvija sa mu rezim...takze bezproblemov to zvladnes ked doteraz si to pekne dala.

tara42
21. okt 2021

@baska1930 nasa tiez zacala odmietat cumel v 3 mesiacoch, ma 16m a stale bez cumla. Aspon nemusim odnaucat. 😊

ankare
21. okt 2021

Už ju neuc na to.

janka_266
21. okt 2021

@cubo2
@denden77 na oducanie odporúčam dať kalciovy sirup dieťaťu a potom hneď dudel, my sme tak nášho omylom oducili, keď mal 2 mesiace 🤷‍♀️😃odvtedy ho ani vidieť nechce

maslaba
21. okt 2021

@baska1930 Mám doma 20 mesačné dievčatko, ktoré som sa snažila naučiť na cumel a nepodarilo sa. Ani tie krásne dizajnové BIBS cumle nechcela. 😀 Doteraz má cumel zo mňa. Zaspáva len na prsníku, v noci sa milimálne tri razy zobudí a proste vždy musím dať prsník, lebo postaví do pozoru celú bytovku. Som z toho úplne vyčerpaná. Manžel mi ju nevie utíšiť ani uspať, jednoducho nemám nikoho, kto by mi ju pomohol odstaviť. Kričať bude, pokiaľ sa nevráti mama-cecok. Čo ja by som dala za to, keby chce cumel namiesto mňa.🙏

krabica22
21. okt 2021

@baska1930 syn si zo mna doslova spravil cumel. Den,noc nonstop cicka v ustach inak reval. Bolo to ozaj vycerpavajuce. Kupila som 19druhov cumlov, kym sa mi ho podarilo naucit. Z vlastnej skusenosti odporucam zacat s cumlom avent 0-2 mesiace, nie vacsie...nenadrapovalo ho

siska53
21. okt 2021

@baska1930 nasi sa nedali naucit, takze nedudlovali.. jeden ho vystreloval, druhu z toho napinalo.
Takze u nas len prso.

petamich
21. okt 2021

ja chapem pre aj proti dudla - na druhej strane som sice rada, ze kojim a venujem sa dietatu maximalne (v mojej skale) ale na druhej strane odmietam byt k dietatu prikovana a mesiace/roky neexistovat a nedovolit si mat aktivity a zaujmy mimo toho, ze som matka, lebo si moje dieta zo mna spravi cumel a neutisi ho ani manzel ani babka ani nikto, neberiem to tym, co to tak chcu a vyhovuje im to ale ja neplanujem

my sme proste testovali triliardu cumlov a mame doma zasobu kazdej znacky az nam maly chcel Bibs, pouzivame ho ako emergency a zaspava s nim len jeden spanok alebo ked ma chut inak nie, na zaciatku ho po chvili vyplul ale po par dnoch ho akceptoval 🤷‍♀️

domak2
21. okt 2021

Dcéra cumel odmietala a veru bola v kuse na prse, ale mne to zas až tak nevadilo, ale syn teraz akceptuje aj cumel a je to fajn ho na chvíľu ukludnit aj inak. Som zvedavá na oducanie. 🙂

naomynka
21. okt 2021

@baska1930 ahoj 🙂 vzdi keď mi dcérka nechcela cumel som to namocila do medu alebo Pribinacek neublíži mala 2 mesiace a tak si to dudlala a us trs ani cez deň nedá von cumel 🙂🙂

zuzudrnda
21. okt 2021

Preco ucite na cumel? Aby ste o 2r oducala? Dieta vie co potrebuje a ak uz v 3m je to problem, tak mi je to luto. Aj ked prejde len pol hodina od kojenia, dieta mozno opat potrebuje cucnut, citit. Skor ako po dudli by som siahla po kontakte na dobru laktacnu, ci sa dobre prisava a pije. A nekamuflovala by som potreby dudlom, ktory odmieta. Drzim palec

euka210
21. okt 2021

@baska1930 🤣🤣🤣 lebo pri dojceni dieta jazyk vysuva dopredu, tak cumel stale vystreli von. Jedine ze ho nasilu budes drzat v puse a mozno sa nauci. Moji v 6mes.ho odmietli uz total! 🤣

jankakiko
22. okt 2021

@baska1930 my sme skúsili obrazne milión druhov cumlikov či typ či materiál no všetko mame polamlicky 6m a cumlík nikde 🙄 keď začnete prikrmovať bude to lepšie čo sa týka ceciku 😀

oliali
22. okt 2021

@naomynka tak to teda gratulujem 🤦‍♀️

baska1930
autor
22. okt 2021

@elliottka chcem ju to naučiť preto lebo sa ukľudní len na prsníku a ked potrebuješ navarit upratať tak asi nebudes sedieť a cakat kym bude dieta kludne a das ho do postieľky a zas a dokola

baska1930
autor
22. okt 2021

@cubo2 kde to spejeme aby sa rodičia riadili tym co sa docitaju 🤦🏻‍♀️

baska1930
autor
22. okt 2021

@lydiasabolova no napríklad prvá kojená nebola a cumel nechcela furt ho vyplývala jedného dna som sa nasr… dala som ju na brucho dala dudel a to mala 1 mesiac a tak sa naučila lebo jej držal. Ano staršia ma len na zaspávanie chvála bohu alebo ked najde aj to len chvilku.
No ale este zaujmave je ze v kočíku ked spi na brušku tak ho ma bez problémov no ked ju dam v postieľke na brucho tak amen tma.

baska1930
autor
22. okt 2021

@stvura nemam len jedno mam dve

baska1930
autor
22. okt 2021

@maslaba predné s tím utisenim to mam aj ja len mama takze ked varím musim vsetko odstaviť a venovať sa malej lebo muž variť nevie 🤦🏻‍♀️