Ako naucit spať v postieľke 10 mesačne dieťa

julinka97
21. nov 2018

Dcérka mi nechce spať v postieľke.. Odkedy sme prišli z nemocnice tak podľa mňa sa bojí.. Keď ju idem preložiť tak sa preberie a drží ma za ruky.. Je kojena.. Viete mi poradiť ako ju postupne naucit? Cez deň sa hrá v postieľke v pohode aj keď ju dám ľahnúť tak chvíľu polezi ale dlho nie..

malinajahoda
21. nov 2018

@julinka97 aj my sme boli v nemocnici. Malá je ako vymenená, nevidí ma pár sekúnd a už plače. Ja ju dávam do postieľky, keď mi pri kúpaní zaspinká a okolo obeda mi zaspí na sedačke a až potom ju preložím.

julinka97
autor
21. nov 2018

@malinajahoda a koľko krát vám spinka cez deň?

malinajahoda
21. nov 2018

@julinka97 už len raz. Napr. dnes to bola hodina a pol. Včera 2,5 hod.

julinka97
autor
21. nov 2018

@malinajahoda tak naša ešte 3x tak po pol hodine niekedy dlhšie.. Ale rozmýšľam ze ju budem iba 2x skúšať.. Možno jej bude stačiť

malinajahoda
21. nov 2018

@julinka97 moja, keď bola menšia tak viackrát spavala. Čím je väčšia, tak menej cez deň spí.
Chcem sa opýtať, že keď dávate malú cez deň spať, sama chce alebo ju uspavate vy?

julinka97
autor
22. nov 2018

@malinajahoda keď už vidím ze si sklada hlavičku alebo ona väčšinou už len kolo mňa a cicu a sucha si očká tak ju dám spinkať lebo už sa nechce hrat len mne po rukách.. Ale niekedy ju nedám a potiahne ešte hodinku a sa rozbavi ešte.. Niekedy po hodine chce spinkať..

malinajahoda
22. nov 2018

@julinka97 dnes ste ako boli na tom? My za celý boží deň až 1 hodinku.

petrusa87
28. jan 2019

Moje obe dcéry dojčene do cca 2rokoch. Staršiu som naučila až okolo pol roka dávať do postielky -mavala aj dudel a s mladšiu to bolo natazko lebo dudel nemala a v noci má veľakrát vycicavala a tak iba zaspavala,, až keď som ju v noci vyradila z dojčenia a začala poriadne konečne spávať tak po uspati vo veľkej posteli som ju začala presúvať do jej a to mala dva roky