Ako naučiť 5-mesačné bábätko zaspať v postieľke?

barb488
13. júl 2023

Ako mam naucit zaspat maleho v postielke?
odkedy je vonku teplo , naucil sa v kociari a teraz mi nikde inde nechce spat, ma 5m lenze do kociara sa ochvilu uz ani nezmesti.. :D
radsej bude hore vystrajat alebo hocico ine akoby mal spat v postielke , (hlavne poobede)
ale su take dni ze sa podari ale potom v noci sa casto budi a otaca a potom je nervozny :/ tak ho davam ku sebe a uz je to ok.. nevadi mi ze spi pri mne v noci skor len ten problem ze poobede je to vacsi problem…

denkabemommy
13. júl 2023

@barb488 má 5m, o týždeň sa rozhodne zaspávať inak 😅. Najlepšie odporúčanie ako ho naučiť zaspávať inak, je prestať riešiť ako spí, keď prestaneš v podstate sama so sebou bojovať, tak aj bábo zaspí akokoľvek 🙂. I keď neviem ako si predstavuješ zaspávanie v postielke.

060106
13. júl 2023

Tak my sme naučili spat postielke tak ze sme jej tam pustili hraciu guľu ktorá aj svieti a odišli z izby ( samozrejme ze sme chodili potichučky kontrolovať )pozerala na hviezdičky na plafóne a zaspala tak sme ju naučili spat aj vo svojej izbe v posteli ale zatial iba cez den

kvetinka719
13. júl 2023

@060106 och toto ticho závidím! Ja môžem pustiť čokoľvek, bezomna nezaspi 😃 skúšali sme aj my hviezdnu oblohu, máme ibaby a sú tam aj rôzne uspávanky, ale nič. Nás ma 4 mesiace, môžem sa spytat, aké veľké bábätko máš?

selena_luna
13. júl 2023

@kvetinka719 ty mas babo!!! Gratulujem 💗💗💗💗💗 slza mi vybehla ked som zbadala tvoj komentar. Tesim sa 💗

@barb488 prepac, tvojej teme som nepomohla

060106
13. júl 2023

@kvetinka719 Moja uz bude mat v septembri 2 roky . Ako aj mi sme asi tyzden museli ležať na posteli a tváriť sa ze spime alebo aj v tej izbe som ležala na zemi a čakala kym zaspinka ale potom ma tam uz nepotrebovala

slavomira236
13. júl 2023

@barb488 u mojej to bolo opacne vzdy sama v postielke a ked trebalo ist niekde kocikom revala jak pavian ked sa jej chcelo spat a nezaspala. Doma som ju polozila do postielky do minutky tuba

ls56
14. júl 2023

Moja ma 1,5r a doteraz nespí v postielke, ale snami, lebo postielku stale odmietala. Tak som sa s tym zmierila a bolo to to najlepsie rozhodnutie. Zmier sa s tym, ze ti spava v kociku a hotovo. Ved prisposob sa ty potrebam dietata, je na tomto svete kratko. Bude chladnejsie, zacne opat spavat v postielke. Moja sa tiez neustale mrvi cez spanok aj denny, aj nocny a zle sa jej spí v tychto teplach.

zdenkak87
14. júl 2023

My sme si presli kadecim pri uspavani. Na zaciatku na rukach lebo mal koliky. Asi do 5 mesiacov sme uspavali na rukach a potom ked spal dali do postielky. Potom tak, ze zaspal pri nas v posteli a prekladali sme. Potom som ho skusila dat rovno do postielky no musela som drzat za ruku kym nezaspi. Postupne som uz len hladkala, potom len sedela pri postielke az sme sa dopracovali k tomu, ze polozim ho a odidem a zaspava sam do 5 min. To ale prislo mozno ked mal tak 15 mesiacov, teraz ma 21. Cize to uspavanie aj zaspavanie sa bude menit vekom podla mna.

basska_b
14. júl 2023

@selena_luna Ma babo kvetinka719 veru, sa nepochvalila 🙂 chceli sme sa sfotit s kocikmi do skupiny, zatial sme sa k stretku nedostali... na Kramaroch sme sa na kyrete minuli o 1 den a v Ruzinove na porodnici presne o 1 mesiac 💙💙 nase duhove zazraky

selena_luna
14. júl 2023

@basska_b och dievcata tesim sa s vami oboma.❤️❤️❤️

selena_luna
14. júl 2023

@basska_b baska a k tvojej otazke - moja rocna duhova princezna sa k nam do postele dostala ked sme mali noci s prvymi zubkami. Odvtedy ju neviem vyhodit... zaspi u nas, prehodim k nej, o polnoci sa zobudi s revom a az do rana sa roztahuje v strede manzelskej postele ❤️ takze neurob tuto zubkovu chybu 🫶

basska_b
14. júl 2023

@selena_luna Juuj, ja mam tretie babo teraz a mam taky syndrom posledneho dietata 😃 strasne si uzivam aj nosenie na rukach, aj ked sme spolu spinkali, hovorim si, ze vsetko do casu a mozno naposledy. Spinkal nejaky cas so mnou a teraz v horucavach preferuje spat sam, nech sa neprehrieva

barb488
autor
14. júl 2023

@ls56 no lenze vo vanicke uz sa ani nezmesti taky je velky cely kociar mi vrzga😀ale tak v noci nerobi problem zaspat posteli len poobede nechapem jakeby proste vedel ze toto je jeho cas spat vonku.