Ako obliekať bábätko?

7lenka11
19. máj 2023

Baby viem, že je to otrepaná téma. Ale teda tieto dni boli z pohľadu počasia čistá katastrofa. Mam 4m dcéru a žijeme v BA. Zaujímalo by ma, ako obliekajte babatko v tomto počasí. Konkrétne dnes poobede bolo krásne, na slnku cez 20st. Ja som mala tričko s krátkym rukávom, legíny a tenkú mikinu. Malej som dala body s dlhým rukávom, teplaciky, tenké ponožky, čiapku, mikinu s kapucňou a tenšiu deku. Kamoska hovorí, že či len tak ide von. Doktorka mi naposledy povedala, že sme obe s dcérou naobliekane. Bolo 16st a malá mala body, tepláky, teplákový overal a deku. Ja som z toho jeleň 🙈

3petka
19. máj 2023

@7lenka11 takto obliekam ja 2 mesačného syna na Liptove akurát pridám ešte zavinovacku tenkú a deku. Myslím si že si junobliekla ok.

zuzikak
19. máj 2023

v tomto obdobi, ked je cez 20 stupnov skus to spravit tak, ze das dlhe body, ponozky, tenky svetrik a ciapocku urcite ak bude spinkat a skus regulovat teplotu dekou. Do kocika si pribal tensiu aj hrubsiu a uvidis ako bude. Ono ked babo spinka a nehybe sa moze mu byt chladno. Hlavne ak je doobeda zima a fuka vietor (hoci je 20stupnov).

januska12323
19. máj 2023

Pri 20 určite deku nepotrebuje veď je zakrytá kočíkom. Zvyšok sa riaď podľa dieťaťa.

hennyinnsbruck
19. máj 2023

Dala by som bez deky -O jednu vrstvu viac ako mas ty.A zatylok sledovala
Ja som sa drzala pravidla radsej menej obliekat

kitycat
19. máj 2023

@7lenka11 ja som obliekla podobne. Body s dlhym rukavom, teplaky, ponozky, mikina s kapicou a tenka capicka. V kociku nemam fusak, ale taku deku s tenkym barankom. Lezi na tej nebarankovej strane a bud prekryjem alebo neprekryjem a mikinu rozopnem alebo nerozopnem

Nemam ziadnu vesmirnu lod tu korbu, ze by tam neprefuklo.

zuzuliennka1
19. máj 2023

@7lenka11 ja som sa zvykla riadit pravidlom - dat o jednu vrstvu viac. Tento maj je zatial extremne studeny. Takze na kombinaciu tricko + mikina som mohla zabudnut aj ja zatial. Nosim stale tenku bundu. Cize male babatko by som teraz obliekala tak, ako zvykne byt bezne niekedy v oktobri/novembri: bodycko s dlhym rukavom, teplaky, ponozky, svetrik, dat do kocika a zakryt dekou alebo dat ten kryt na korbu kocika co zvykne byt. A ciapocka samozrejme.

patka06
19. máj 2023

Kým bola dcéra v kočíku obliekala som úplne rovnako ako seba, keď spala prikryla som ľahkou dekou. V tvojom prípade body a mikina úplne stačilo.
Keď začala chodiť, dostávala o vrstvu menej, pretože bola stále v pohybe a rýchlejšie sa zahriala. Pre mňa nie je nič horšie ako príliš oblečené dieťa.

7lenka11
autor
19. máj 2023

Baby o tej jednej vrstve navyše viem. Považuje sa za ňu aj deka alebo musí byť oblečená vrstva + deka? Jasné, že nie hrubá deka. Aj teraz som jej dala tenučkú z Ikei, keďže vaničku ešte prekrývali kryt…

katesocka
19. máj 2023

Moja má tiež 4 mesiace a dnes bola oblečená rovnako. Body s dlhým rukávom, mikina s kapucňou, tenká čiapka, tepláky, ponožky a tenká deka. Nebola horúca ani studená 🤷‍♀️

zuzuliennka1
19. máj 2023

@7lenka11 ano, aj deka.

patka06
19. máj 2023

@7lenka11 áno, deka je vrstva navyše